999 rezultate për

partite

Partitë shpenzuan mbi 3 milionë euro për zgjedhjet e 11 qershorit Partitë politike për zgjedhjet e 11 qershorit kanë shpenzuar miliona euro, ku prin koalicioni PAN me 1 milion e 717 mijë
Partitë separatiste fitojnë zgjedhejt legjislative në Katalonjë Partitë separatiste në rajonin spanjoll të Katalonjës pritet të fitojnë gjithësej një maxhorancë absolute në zgjedhjet r
Partitë nuk po e përfillin Ligjin për Tatim Subjektet politike që menaxhojnë apo synojnë të menaxhojnë në të ardhmen buxhetin e shtetit nuk i kanë të rregulluara si
Partitë e vogla mbledhin forcat, çfarë po kurdisin Lufta mes partive të mëdha ka lënë shumë në hije, partitë e vogla të cilat kanë humbur cdo akses në botën politike. P
Bexheti: BDI është model për të gjitha partitë në Maqedoni Kryetari i komunës së Sarajit, Blerim Bexheti sonte në emisionin “Click Plus”,tha se BDI ka qenë model për partitë shqi
Fshehën shpenzimet e zgjedhjeve, KQZ gjobit 7 partitë politike 7 parti janë gjobitur nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve për mosdeklarim dhe moskorrektësi të shpenzimeve financiare në
Pas takimit me Thaçin, Hahn ka një porosi për partitë Presidenti, Hashim Thaçi ka pasur një takim me Komisionerin Evropian për Politikën e Zgjerimit të BE-së, Johannes Hahn,
Zaev: Nuk do ketë dygjuhësi në të gjitha institucionet, partitë shqiptare pa përgjigje Pas nënshkrimit të marrëveshjeve për përkrahjen e bujqve të rinj në Ministrinë e Bujqësisë Pyjeve dhe Ekonomizimit të uj
Foto e papublikuar më parë, Ziadin Sela pas dhunës në Kuvend Kryetari i LSHB-së, Tahir Veliu, ka publikur një fotografi me kryetarin e Aleances për Shqiptarët, z. Ziadin Sela, gjatë
Mbi 14 mijë komisionarë, gati për balotazhin e nesërm Qytetarët e 19 komunave të Kosovës do të zgjedhin kryetarët që do t’i udhëheqin për katër vitet e ardhshme. E që çdo
Nga e hëna partitë dorëzojnë amendamentet për ligjin e gjuhëve Partitë po punojnë për përgatitjen e amendamenteve për propozim-ligjin për përdorimin e gjuhëve. Deri të hënën këto amen
Asgjë për kompletimin e qeverisë, Zaev niset drejt Sarajevës Plotësimi i vendeve të zbrazëta në qeveri apo riformatimi i saj ende nuk duken askund, pasi partitë e koalicionit deri t
Zaev sonte realizon takime me partitë rreth ndryshimeve qeveritare Ende nuk ka vendim përfundimtar se kush do të jetë ministri i ri i Shëndetësisë, pasi Arben Taravari u zgjodh kryetar i
Partitë politike shqiptare pro zgjidhjes së kontestit të emrit Partitë shqiptare në Maqedoni do të kishin përkrahur çdo veprim që do të çonte deri tek zhbllokimi i kontestit të emrit
Vajgl bind partitë politike për dialog politik me ndërmjetësim evropian Ka pajtueshmëri parimore nga të gjithë partitë politike të përfaqësuara në Kuvend për pranim të dialogut “Zhan Mone”, kë
Partitë shqiptare injorojnë "UÇK", asnjë reagim për ultimatumin Edhe pse “UÇK” u dha ultimatum prej 72 orësh partive shqiptare në Maqedoni për të lëshuar institucionet shtetërore, akom
A duhet të hiqet balotazhi? Ja çfarë thonë përfaqësuesit e partive politike Përfaqësues të partive më të mëdha politike në vend kanë dhënë qëndrimet e tyre lidhur me raundin e dytë të votimit për
BE kundër këtij propozimi të qeverisë Në fazën e përgatitjes së draft-dokumentit për ndryshim-plotësimin e Ligjit për financimin e partive politike, përkatësi
ASH dorëzon 13 ankesa në KSHZ për Strugën Aleanca për Shqiptarët ka dorëzuar 13 ankesa në Komisionin Shtetëror të Zgjedhjeve, që kanë të bëjnë kryesisht për voti
Rama uron partitë shqiptare për rezultatin në zgjedhje Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka përshëndetur rezultatin e zgjedhjeve vendore në Maqedoni dhe ka uruar partitë shqi