999 rezultate për

partise

Prokuroria belge kërkon dëshminë e Bashës lidhur me "Toyota Yaris" Prokuroria e Belgjikës kërkon të merret në pyetje kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në lidhje me rastin e bllokim
PD reagon pas vendimit të KQZ-së: Mos u çudisni nga shpërdorimi i ulët i detyrës Militantë të Partisë Socialiste, i ka cilësuar Gazmend Bardhi, 4 anëtarët e KQZ që vendosën vijimin e procedurave normal
Zeka hap parti, ky është emri dhe personat që do të jenë në të Deputeti i Grupit Parlamentar të NISMA Socialdemokrate, Milaim Zeka me 29 qershor do të prezantoj subjektin më të ri pol
Vrasja e anëtarit të partisë së Merkel, zbulohet kush e kërcënoi Politikani i shquar për politikat "pro-refugjatë" i vrarë në Hesse të Gjermanisë të dielën, është kërcënuar më herët me
Vritet me armë në derën e shtëpisë politikani i partisë së Merkelit Kryetari i këshillit të qarkut në qytetin Kassel të Gjermanisë, është vrarë me armë zjarri. Walter Lubcke 65 vjeç u gjet
Vizita në Gjermani, zbulohet axhenda e kreut të opozitës Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha gjatë vizitës së tij në Berlin do të jetë pjesë e një ligjirate me temën “Dialo
Tronditet koalicioni i Merkelit, Gjermania rrezikon zgjedhje të parakohshme Andrea Nahles, kryetarja e Partisë Social-demokrate të Gjermanisë, e cila është partnere e koalicionit në qeverinë e Ang
Dorëheqja e kryeministres britanike, çfarë pritet të ndodhë Kryeministrja britanike Theresa May bëri të ditur me lot në sy se do të largohet nga posti i saj më 7 qershor. Ajo lë pa
Gjysma e kokës i ishte qelbëzuar! Dëshmia rrënqethëse e Dr. Miço Konomit çfarë pa në burgun e Tiranës Po të ishte gjallë Karl Marksi dhe të merrte vesh se komunistët shqiptarë torturohen deri në djegien e trupit me hekur t
Rama i reagon partisë së Merkelit: Faleminderit por e pamundur Partia e kancelares gjermane Angela Merkel, ka kërkuar në mënyrë të qartë shtyrjen e zgjedhjeve të 30 qershorit në Shqip
Njeriu i Brexit sulmohet me qumësht, qytetarët kënaqen duke qeshur (VIDEO) Kryetari partisë “Brexit” në Britani të Madhe, Nigel Farage, është sulmuar me një pije qumështi në Neëcastle të Britanis
Irma Libohova tregon si grinden krushtit për PD-PS duke prishur dasmën Këngëtarja e njohur Irma Libohova ka qenë e ftuar pasditen e djeshme në emisionin ‘Thumb’. Ajo ka folur për karrierën
Vetëm pak ditë pasi mori mandatin e deputetit rrezikon ta humbasë, arsyeja? Pasi u betua këtë javë në Parlament, kryetari i partisë së pensionistëve të Shqipërisë, Selami Jenisheri është një ndër
Kamera e fshehtë me rusen trondit Austrinë Pas skandalit me publikimin e videos, kancelari austriak, Sebastian Kurz pritet ta largojë nga detyra zëvendësin e tij,
Basha u thotë britanikëve se në Shqipëri krimi është i lidhur me politikën Gjatë vizitës së punës në Londër, kryetari i Partisë Demokratike dhe delegacioni që e shoqëron u prit nga kryetari i Kom
Nga azilant në deputet, historia e Ervis Meços Komisioni Qëndror Zgjedhor i ka dhënë ditën e sotme mandatin e deputetit në Kuvendin e Shqipërisë Ervis Meços, kandidat
Basha: Po luftoj për jetë a vdekje Sot ne ndodhemi në një betejë për jetë a vdekje”. Është kjo një nga deklaratat më të forta që kreu i Partisë Demoratike
Basha mledh kryesinë dhe aleatët në seli, do diskutohet vijimi i aksionit opozitar Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ashtu siç paralajmëroi një ditë parë ka mledhur aletatët në selinë blu për të d
EMRAT/ Zyrtarizohen kandidatët e Partisë Socialiste Është dorëzuar mbrëmë lista zyrtare e kandidatëve të Partisë Socialiste, në që do të garojnë në zgjedhjet e 30 qershorit
Policia po dhunonte një të ri të fshehur pas një makine, Vokshi ndërhyn përsëri (FOTO LAJM) Dy policë me skafandra në kokë dhunojnë një të ri protestues pranë Drejtorisë së Policisë së Tiranës. Në këtë moment