999 rezultate për

partise

Kush janë 4 emrat në garë për të zëvendësuar Valdrin Pjetrin Pas dorëheqjes së Valdrin Pjetrit nga posti i kreut të bashkisë Shkodër, kryesia e PS-së pritet të caktojë një emër të r
Kryesia autorizon Mustafën të negociojë me VV-në Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës sipas burimeve të Gazetës Express pritet që sot ta autorizojë kryetarin e part
Plas në PD pas pranisë së Çollakut në memorialin e Erdoganit: Shkoi me kokën e tij, nuk përfaqësoi PD-në Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Gerti Bogdani dënon ashpër ngritjen e memorialit në nder të viktimave të tentativës
PS po shkarkon Pjetrin? Balla bën paralajmërimin e fortë Kreu i Grupit Parlamentar në PS Taulant Balla reagoi pak më parë në lidhje me dokumentet e publikuara nga Partia Demokra
Kandidatët potencial për kryeministër të Kosovës Ani pse ende nuk dihet saktësisht se kur do të mbahen zgjedhjet e reja, disa prej partive tashmë kanë caktuar emrat e zy
PD në zi, ndahet nga jeta një nga themeluesit (FOTO LAJM) Ndahet nga jeta kryetari i Komisionit Nismëtar për themelimin e Partisë Demokratike në Berat, Fehmi Telegrafit. Kreu
Kuvendi i LDK "aprovon" Isa Mustafën Lideri aktual i LDK’së, Isa Mustafa e ka kaluar pragun për t’u bërë pjesë e garës për Shef të Partisë. Ai ka marrë besim
Isa Mustafa përsëri kandidat për kryetar i partisë LDK Mediumi i afërt me partinë e LDK’së, pronar i të cilit është avokati Besnik Berisha sapo ka përfunduar mbledhja e LDK’së
Basha nga Pogradeci prezanton tre shtyllat kryesore të platformës Pro-biznes të PD-së Gjatë ndalesë së tij të rradhës në qytetin e Pogradecit, kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha e akuzoi kryeminist
Francë, fermerët sulmojnë zyrat e partisë së Macron Fermerë francezë sulmuan sot një zyrë qeveritare në Paris në shenjë indinjate ndaj presidentit Emmanuel Macron i cili po
Basha takim me strukturat e Partisë Demokratike: 30 qershori nul dhe antikushtetues Në një takim me strukturat e Partisë Demokratike kryetari i opozitës Lulzim Basha, deklaroi se zgjedhjet e 30 qershorit
Kryebashkiakët e djathtë presion Bashës: Nuk dalim nga zyrat Kreu i PD, Lulzim Basha ka zhvilluar paraditen e së martës një takim me kryebashkiakët në ikje të Partisë Demokratike, p
Asambleja Kombëtare e PS, zbardhet axhenda për nesër Ashtu sikundër është raportuar edhe më parë në media, ditën e nesërme në 23 korrik, kreu i Partisë Socialiste Edi Rama p
Aksidentohet tenori i Partisë Demokratike Është aksidentuar tenori i Partisë Demokratike Rudin Sata. Mësohet se Sata është aksidentuar në një nga rrugët e krye
Basha riorganizon PD, korriku dhe gushti muaj sulmi Për demokratët duket se nuk do të ketë pushime vere. Me urdhër të kryetarit Lulzim Basha, korriku dhe gushti do të jenë
PS e PD drejt një marrëveshje politike? Zbulohen emrat e negociatorëve Në emisionin “Open” në Top Channel, të ftuarit në panel lanë qartësisht të kuptohej se do të kenë negociata dhe madje nx
Basha-Kryemadhi takim në selinë e PD Pas përfundimit të protestës së dhjetë të Opozitës së Bashkuar, kryetarja e LSI, Monika Kremadhi ka hyrë në selinë e Par
Me dritat ndezur Basha fton qytetarët drejt parlamentit Në përfundim të fjalës së tij para protestuesvë të shumtë në numër, mbledhur para kryeministrisë, kryedemokrati Lulzim B
"Tërmet" në Turqi, Erdoganin e braktisin miqtë e vjetër pas humbjes së qyteteve të mëdha Pushteti i presidentit turk, Erdogan nuk është më ai i dikurshmi. Ish-ministri i Financave, Ali Babacan po e përdor këtë
Kërkoi shpalljen e pavlefshme të votimeve, KQZ rrëzon Bindjen Demokratike Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, me votat e katër anëtarëve të Partisë Socialiste, ka kthyer ankimimet e Partisë Bindja D