999 rezultate për

partise

Plas në PS-në e Durrësit, tërhiqet nga gara kandidati e bën akuzën e fortë Ardit Kërtusha është tërhequr nga gara për tu bërë kryetari i PS në Durrës. Në një shkrim të gjatë për mediat, Kërtus
Kurti mbledh figurat qëndrore të partisë para takimit me Mustafën Një orë para nisjes së takimit në mes të Albin Kurtit dhe të Isa Mustafës, në selinë qendrore të LV-së janë mbledhur fig
Vuçiç heq dorë nga drejtimi i Partisë së tij Presidenti serb Aleksandër Vucic deklaron se do të heqë dorë nga drejtimi i partisë së tij vitin e ardhshëm, për ta lënë
Ndahet nga jeta një nga themeluesit e Partisë Demokratike (FOTO LAJM) Është ndarë nga jeta një nga bashkëthemeluesit e Partisë Demokratike në Fier, Edmond Ymeraj. Lajmin e hidhur e ka bër
Çfarë po ndodh? Glauk Konjufca zgjidhet kryetari i ri i Kuvendit të Kosovës Glauk Konjufca është zgjedhur kryetar i Kuvendit të Kosovës. Ai u propozua në këtë pozitë nga kreu i partisë, Albin K
Debatet në Byro kur "kryqëzohej" ministri Balluku në korrikun e '74-ës (FOTO LAJM) Publikohen disa dokumenta historike nga fondi i ish-Komitetit Qëndror të PPSH-së me disa proces-verbale të sigluara “sek
Çfarë "fshihet" pas fitores së Boris Johnson? Boris Johnson ka fituar një shumicë vendimtare, pas një kalimi të madh nga Laburistët tek Konservatorët, në Britaninë që
Lobimi rus, kush është gjyqtari që ka në "dorë" Bashën Kreu i PD-së, Lulzim Basha është nën hetim për lobimin 675 mijë dollarësh me kompaninë “Muzin Capitol Partners”. Ndër
Jeremy Corbyn fajëson veten për humbjen e partisë Boris Johnson do të kthehet në “Downing Street” me një shumicë të madhe pasi konservatorët kanë marrë shumicën e votave,
Kush do të jetë kryeministri i ri britanik? Votuesit britanikë zgjedhin të enjten qeverinë e re – për herë të dytë qëkur Mbretëria e Bashkuar votoi për Brexit-in, a
Berisha kujton ditëlindjen e PD me dy foto: Ditët që ndanë epokat! (FOTO LAJM) Ish-Kryeministri dhe ish-themeluesi i Partisë Demokratike, Sali Berisha, ka zgjedhur dy fotografi për të kujtuar ditëlin
Deklarata e fortë e deputetit italian: "Do të rivlerësojmë njohjen e Kosovës" Mediat italiane dhe ato serbe kanë përcjellë sot deklaratat e forta të deputetit italian Vito Comencini i Partisë Lidhja
Nis takimi Kurti-Mustafa Në zyrat e Kuvendit të Kosovës ka filluar mbledhja në nivel të liderëve në mes të Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëv
Vendosi të mos bëhet deputet, Haradinaj tregon arsyet Kryeministri në largim i vendit, Ramush Haradinaj, ka folur rreth vendimit të tij për të mos u bërë pjesë e Kuvendit të
Vetëvendosja ndryshon statutin, Kurti mbetet kryetar i partisë Me statutin aktual të Lëvizjes Vetëvendosje, nëse kreu i VV’së bëhet kryeministër shteti, duhet ta lirojë pozitën e kreu
Basha feston në Greqi 28-nëntorin, ja arsyen pse Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka vendosur që 28-nëntorin e këtij viti ta festojë në Greqi. Me anë të një n
"Ushtar i verbër i partisë", kryetari i KED reagon ashpër pas akuzave të Metës Deklaratat e Metës në lidhje me procesin e përzgjedhjes së anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese, nuk janë pritur aspak mirë
Meta shpërthen keq kundër Dvoranit: Ushtar qorr i partisë! Presidenti Ilir Meta ka hedhur akuza të forta kundër kryetarit të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani.
Si i eliminoi Enveri të gjithë themeluesit e Partisë Komuniste (FOTO LAJM) Kjo eshte historia e panjohur e pjesetarëve të mbledhjes themeluese të Partisë Komuniste të Shqipërisë, të cilët Enver H
Basha përgatitet për zgjedhje: Të ndjekim shembullin e Kosvës Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zhvilluar sot një takim me të rinj, ku është diskutuar alternativa e PD, në