999 rezultate për

partise

"Thirri mendjes, ti je i sëmurë nga koka", zbardhet debati i ashpër mes Enverit dhe Koço Tashkos Publikohet një dokument i panjohur, nxjerrë nga fondi i ish-Komitetit Qëndror të PPSH-së që bën fjalë mbi bisedën e sekr
Rrëfimi i djalit: Babai im ishte student në Strasburg dhe ambasador në Paris, Enveri e burgosi Kjo eshte historia e panjohur e Shemsi Totozanit me origjinë nga Delvina, i shkolluar fillimisht në Liceun Francez të Ko
CIA: Kishte famën e një Don Zhuani, të dashurat e Enver Hoxhës Më 2 nëntor 1962, diku në një kamp refugjatësh në Greqi, CIA, shërbimi sekret më i fuqishëm i Botës, ka kërkuar dhe admi
Një orë "kokë më kokë", përfundon takimi ambasadorëve në selinë blu me Bashën Në këto momente ka përfunduar takimi mes ambasadorëve të SHBA-së, BE-së dhe Britanisë së Madhe me kryetarin e Partisë De
DOKUMENTI I CIA: Rrëfimi i rrallë i truprojës për të dashurat sekrete të Enver Hoxhës Më 2 nëntor 1962, diku në një kamp refugjatësh në Greqi, CIA, shërbimi sekret më i fuqishëm i Botës, ka kërkuar dhe admi
"Në Teatrin Popullor s'më pranuan për mungesë talenti", sekretet e dosjes së Kujtim Spahivoglit Kjo eshte historia e panjohur e aktorit dhe regjisorit të famshëm, Kujtim Spahivogli, të nxjerra nga disa dokumente arki
Ndërron jetë ish-deputeti i Partisë Socialiste Ka ndërruar jetë në moshën 80-vjeçare ish-deputeti i PS-së në Korçë, Niko Faber. Ish-deputeti ka ndërruar jetë për si
A do ishte ndryshe nëse Sokoli do të ishte gjallë? Përgjigjet djali i Olldashit Në protestën e zhvilluar nga "Aleanca e Teatrit", ka marrë pjesë edhe djali i Sokol Olldashit, Glauk Olldashi. Glauk
Balla paralajmëron Bashën: Dosja kriminale do përfundojë në SPAK Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka reaguar pas vendimit të sotëm të Gjykatës së Apeli
Beteja e Vjosa Osmanit me LDK! Ku do ta çojë kjo? Vjosa Osmani, në kundërshtim me kursin e vendimet e LDK’së po vazhdon aktivitetet e saj politike. Kohëve të fundit ajo ë
Arrestohet zv/ministri kinez, çfarë do të thotë kjo në kohën e krizës nga Covid? Zëvendës ministri kinez i sigurisë publike, Sun Lijun, është arrestuar nën akuzat se “ka shkelur disiplinën e partisë dh
Kreu i partisë opozitare humb nënën Kreu i PAA, Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka ka pësuar një humbje të madhe. Përmes një postimi në Facebook,
Zbardhet takimi mes ambasadores amerikane dhe Monika Kryemadhit Ambasadorja amerikane Yuri Kim ditën e sotme ka zhvilluar një takim me kryetaren e LSI-së Monika Kryemadhi. Takimi ka
"Të fala mamit", batuta që lëshoi Rama me të rinjtë nga Kongresi Po zhvillohet sot dita e tretë e Kongresit të Partisë Socialiste. Takimi po mbahet në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, k
Zgjedhjet parlamentare në Sllovaki, fitore e madhe e partisë opozitare Partia opozitare (OLaNO) ka fituar zgjedhjet parlamentare të Sllovakisë me një fitore të jashtëzakonshme. Me pothuajs
Sot dita e dytë e Kongresit Zgjedhor të PS, edhe fjala e Ramës pjesë e axhendës Në orën 10.00 pritet të nisë punimet Kongresi i PS, në ditën e dytë, që është edhe dita qendrore. Disa nga ministrat
Nexhmije Hoxha varroset në krah të Enverit, mungojnë i biri dhe mikeshat e ngushta (FOTOLAJM) Për tri orë me radhë u zhvilluan dje në Tiranë homazhet për të përcjellë në banesën e fundit Nexhmije Hoxhën, të venë e
Socialistët e Shkodrës i dërgojnë shkresë zyrtare Ramës dhe Ballës, ja kë duan kryetar Asambleja e Partisë Socialiste të Shkodrës, në një shkresë zyrtare i është drejtuar Kryesisë së PS, Kryetarit Edi Rama ,
PD: Po verifikojmë 15 kryebashkiakë, kanë probleme me ligjin e dekriminalizimit Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazmend Bardhi, ka paralajmëruar nga Korça se do të publikohen të tjerë
Zv.kryetarja e partisë së Gjuzi: Kisha fëmijën sëmurë, polici me ngacmonte në rrugë "Ou- thotë- paske dhe tre fëmijë ti. Çfarë mund të pretendoj nga ai polici. Ai është një polic fodull..." Volejbollis