999 rezultate për

partise

"U takuam edhe një herë", fjalët e fundit të Azem Hajdarit Mbrëmjen e djeshme gazetari Ferdinand Dervishaj ka folur për vrasjen ish-deputetit të Partisë Demokratike, Azem Hajdari
A do të jetë Jozefina Topalli pjesë e partisë së tij? Ja si përgjigjet Murrizi Deputeti Myslym Murrizi, i ftuar në “Arena” nga Dritan Hila në RTV Ora, rikonfirmoi edhe një herë krijimin e partisë së
Zbulohet ditari, Enver Hoxha: Fadil Paçrami dhe Todi Lubonja janë plehra Dënimi i Fadil Paçramit dhe Todi Lubonjës, finalizuar në Plenumin IV të Komitetit Qendror, ka qenë ngjarja më e bujshme
"Nga birësimi te vrasja e babait", Rama uron Nanon për ditëlindje Kryeministri Edi Rama i ka uruar ditëlindjen paraardhësit të tij në Partinë Socialiste, Fatos Nanos. Në ditëlindjen e
Zbulohet emri i partisë së re që do të kandidojë në zgjedhjet parlamentare (VIDEO) "Nisma' mësohet se do të jetë emri i partisë së re që do t'i bashkohe zgjedhjeve parlamentare të vitit që vjen. "Thur
16 vjet LSI, Kryemadhi tregon misionin e pakryer të partisë Në 16 vjetorin e krijimit të LSI-së, kryetarja Monika Kryemadhi, thotë se ka ende një mision të pakryer. Kryemadhi th
Aktori Mirush Kabashi mund të marrë drejtimin e partisë së Nisma Thurje Aktori i njohur, Mirush Kabashi, mund të jetë kryetar i një force të re politike. Megjithëse në gjendje shëndetësore jo
Rama mbledh në Elbasan kryebashkiakët socialistë, çfarë pritet të diskutohet Një tjetër takim pas atij të grupit parlamentar të Partisë Socialiste, do të zhvillohet sot në Elbasan ku kryeministri E
A do ta zëvendësojë Ali Ahmetin, përgjigjet Artan Grubi (VIDEO) Zëvendëskryeministri Artan Grubi i ka qujtur lajme të rreme shkrimet e publikuara në disa portale se ai mund do ta zëven
FBI nis hetimet: Zyrtarja e partisë së Erdoganit kërkoi vrasjen e priftit amerikan FBI ka nisur hetimet në lidhje me akuzat se ndaj një prifti amerikan me banim në Izmir ishte përgatitur një atentat, ngj
Jozefina Topalli "vetëpërjashtohet" nga PD Ish kretarja e parlamentit Jozefina Topalli ka refuzuar të plotësojë formularin e vetëdeklarimit në PD. Sipas saj, parti
Dëshmia e 92-vjeçares: Sigurimi më tha se Zeneli vrau veten me 7 plumba Publikohet historia e panjohur e Zenel Islamit me origjinë nga Iballa e Pukës, i njohur ndryshe si “Luli i vocërr” i Mig
Kopjoi Ramën? Albin Kurti hap kanal televiziv me logon e partisë Lëvizja Vetëvendosje është subjekti i parë politik në Kosovë që krijon një televizion të vetin dhe i dyti në hapësirën s
Del letra për Ramiz Alinë, si u zbulua nga dosja sekrete e Komitetit të Partisë në Gjirokastër Publikohet një dokument të panjohur arkivor nga një dosje voluminoze me siglën “sekret” të Arkivit Qëndror të Shtetit në
SKANDAL/ Zgjedhjet në universitet me kuti të Partisë Socialiste Nuk mungojnë skandalet teksa teka gjatë votimeve në Universitetin Politeknik të Tiranës votat po hidhen në kuti votimi m
"Film reaksionar e armiqësor", ngjarja në Kinostudio që alarmoi udhëheqjen dhe kryqëzoi 12 kineastë Publikohen disa dokumenta arkivore të nxjerra nga një dosje voluminoze e Arkivit Qendror të Shtetit të cilat i përkasin
"Ngjarja më e rëndë që ka ndodhur", diskutimi i Ramiz Alisë pas marrjes peng të peshkarexhës Janë publikuar disa dokumente arkivore të nxjerra nga një dosje voluminoze e Arkivit Qëndror të Shtetit (fondi i ish-Ko
Debati i acaruar në Byro për pengmarrjen e anijes Dukati, çfarë tha Rita Marko dhe Ramizi Publikohen disa dokumente arkivore të nxjerra nga një dosje voluminoze e Arkivit Qendror të Shtetit (fondi i ish-Komitet
Zaev me porosi për Ahmetin: Mandati i takon partisë së parë fituese të zgjedhjeve dhe jo asaj të tretë Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev hedh poshtë pritjet e BDI-së se mandati për formimin e shumicës mund t’i takojë partisë së
Jep dorëheqjen kreu i Kadastrës në Sarandë Ardian Kola, kreu i Kadastrës së Sarandës ka dhënë ditën e sotme dorëheqjen nga detyra pas drejtimit prej më shumë se 14