999 rezultate për

partise

Ishte dërguar në Turqi, koronavirusi i merr jetën ish-deputetit të PS Ish deputeti i Partisë Socialiste, Marko Bello ka ndërruar jetë në moshën 59-vjeçare si pasojë e koronavirusit. Prej
Kryetari i partisë serbe: Ushtria jonë të futet patjetër në Kosovë! Kryetari i Partisë Radikale Serbe (SRS), Vojislav Sheshel kërkon që ushtria serbe të futet në Kosovë. Duke folur për nda
Agron Duka infektohet me koronavirus Kryetari i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka është infektuar me koronavirus. Pas marrjes së përgjigjes së tamponi
A ka gisht Rama në krijimin e partisë së re? Përgjigjet Jozefina Topalli Ish-kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli, e cila ka qenë numri 2 i PD është larguar nga kjo parti për shkak të Lulzm B
Rama e bëri zv/ministër, pse Besart Kadia u shkarkua nga Basha 1 vit më parë Kryeministri Edi Rama emëroi sot zv/ministër të Financave, Besart Kadinë, një emër që shkaktoi jo pak habi në rrjetet so
Vidhen 2.3 milion dollarë nga llogaria e Partisë Republikane, do shkonin për fushatën e Trump Hakerat kanë vjedhur 2.3 milion dollarë nga llogaria e Partisë Republikane të Wisconsin, që po përdorej për të ndihmuar
"Çfarë po synon Jozefina Topalli, karrigen e Ramës apo të Bashës?" "Zonja e hekurt e Partisë Demokratike ka qënë e hekurt edhe me kritikët e Partisë Demokratike dhe sot ajo po sulmohet pë
"Njerëzit po shuhen në mjerim", demokrati dënon rëndë vdekjen e 53 vjeçarit Lutfi Çekirit, 53-vjeç humbi jetën pas përplasjes në dyert e spitalit COVID pa gjetur ndihmë. Për këtë ngjarje ka reagua
U la jashtë garës për deputet, reagon Salianji dhe i bën thirrje të fortë Bashës "Unë nuk kam përfituar dhe as jam konsumuar në pushtet. Kam sakrifikuar e investuar fort në betejën opozitare..." I
Braktisi PD, Myslim Murrizi zbulon "inatet" e vjetra dhe pse krijoi partinë e re Deputeti dhe njëkohësisht kryetari i partisë më të re shqiptare, Lëvizja Demokratike Shqiptare, shpalosi vizionin e part
Të fiksuar pas politikës! Në vetëm 4 ditë, 16 mijë shqiptarë aplikojnë për t'u bërë deputet Të enjten e kaluar, Partia Socialiste prezantoi platformën “Deputetiqeduam.al”, përmes të cilës të gjithë të interesuari
Halim Kosova braktis PD, heq dorë nga gara për deputet Ish-ministri i Jashtëm, pjesë e Komisionit të Përzgjedhjes së Kandidatëve për Deputetëve të PD Mustafaj i ftuar në rubri
Nga Ervin Salianji te Tritan Shehu, cilët demokratë u përjashtuan nga gara për deputetë Komisioni i Vlerësimit të kandidatëve për deputetë pranë Partisë Demokratike ka përmbyllur procesin për përzgjedhjen e e
Komiteti i Helsinkit "shuplakë" Ramës: Kodin Zgjedhor është antikushtetues! Komiteti Shqiptar i Helsinkit (KSHSH)e cilëson si antikushtetues ndryshimin e Kodit Zgjedhor nga ana e Partisë Socialist
E sqaroi më në fund! Rudina Hajdari tregon me cilën parti do të kandidojë në zgjedhje Deputetja, Rudina Hajdari ka sqaruar se në zgjedhjet e ardhshme do të kandidojë si deputete me partinë politike “Nisma”.
Humb jetën ish-kryetari i njohur i demokratëve, një nga themeluesit e PD-së Kryetari i Degës së Partisë Demokratike në Vlorë, Genc Deromemaj ka dhënë sot një lajm të trishtë. Ai bëri me dije se so
Meta sulmon drejtpërdrejtë Ramën: Kë objekt të OFL-së kam takuar? Pas deklaratave të forta të ditëve të fundit, Presidenti Meta i është drejtuar Asamblesë së Partisë Socialiste duke sulm
Meta akuzë të rëndë Ramës: I vetmi person me rekorde kriminale! Pasi u akuzua nga kryeministri se ka takuar persona të skeduar nga OFL-ja, Presidenti Ilir Meta i përgjigjet Edi Ramës m
Kishte famën e një Don Zhuani, CIA zbulon të dashurat e diktatorit Enver Hoxha Më 2 nëntor 1962, diku në një kamp refugjatësh në Greqi, CIA, shërbimi sekret më i fuqishëm i Botës, ka kërkuar dhe admi
Kush janë deputetët që votuan kundër ndryshimeve në Kodin Zgjedhor Kodi i ri Zgjedhor u miratua në seancën e sotme plenare me 94 vota, nga 84 që nevojiteshin. Ndërkohë deputetët që kan