999 rezultate për

partie

Ymeri: Shumë njerëz do t’i bashkohen VV-së Lëvizja Vetëvendosje ka zhvilluar një konferencë për media lidhur me aderimin në Vetëvendosje të Xhevat Bislimit dhe Baj
Zyrtare/ VMRO-DPMNE do të shkojë në zgjedhjet e 5 qershorit VMRO-DPMNE zyrtarisht ka vendosur që të merr pjesë në zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 5 qershorit. Edhe më herët
Lu e Vlahutin në selinë e PD Paraditen e sotme, ambasadori amerikan Donald Lu dhe Ambasadorja e BE, Romana Vlahutin u drejtuan për në selinë e PD-së,
Peleshi: Justice reform is a promise of the SP Deputy Prime Minister Niko Peleshi said from Korca that the justice reform is a promise of the Socialist Party and the m
Parties postpone meetings with US and EU ambassadors Even though the ambassadors were scheduled to speak at the parliamentary group meeting of the three main parties, the fi
Hahn: Only credible elections are the solution for Macedonia Commissioner for Enlargement and Neighborhood Policy, Johannes Hahn has stated that only credible elections are the solu
Hahn urges Macedonia to clean voters' list and implement reforms Commissioner for Enlargement and Neighborhood Policy, Johannes Hahn, has sent a letter to the leaders of the four partie
Three of the main parties in Macedonia to boycott elections Council of Europe says that so far three of four main parties in Macedonia will not participate in early elections on Ju
Veseli nesër takohet me strukturat e PDK-së në Prishtinë Kandidati për kryetar të PDK-së Kadri Veseli ditën e nesërme do të zhvilloje një takim me strukturat e këtij subjekti po
Opposition parties in Kosovo go different ways Leader of the Self-Determination Movement, Visar Ymeri said that parties of the opposition are now divided. Acccordi
EU won't recognize the new government of Macedonia if... Enlargement Commissioner, Johannes Hahn, said he was very disappointed by the latest developments in Macedonia. He stres
Krerët e LDK-së pushojnë buzë Lumëbardhit Kryeministri i vendit dhe kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, së bashku me drejtues të tjerë të kësaj partie, janë duke qënd
Hyseni: BDI bën politikë autoktone, nuk është peng i ndonjë partie maqedonase Vendimi i Bashkimit Demokratik për Integrim për të dalë nga qeveria shihet si një vendim i drejtë nga analisti Blerim Hy
Blushi: Rama po bën referendum sepse ka frikë Deputeti i Partisë Socialiste, Ben Blushi ka deklaruar se rregullat nuk mund të ndryshojnë pasi ka filluar loja. Blus
Gruevski: Zgjedhjet e fundit ishin të drejta (VIDEO) Kryetari i VMRO DPMNE-së, Nikolla Gruevski, tubimin partiak për prezantimin e arritjeve të kësaj partie në 10 vitet e fu
Rama-Nanos: Je lideri i parë i kësaj partie! Pavarësisht faktit se Nano ishte ftuar të merrte pjesë ne Kongres por nuk shkoi, Rama nuk harroi ta falenderonte. Kryemi
Veseli: Padi për "uzurpuesit" e organeve partiake Kryetari i RDK-së, Vesel Memedi, i cili u sfidua nga disa anëtarë të kësaj partie dhe më pas sipas tyre u shkarkua si dr
Small parties against the electoral reform Small parties are against the electoral reform and have presented some proposals. They want all immigrants to vote.
Iniciativa e Naxhi Xhelilit: Stop shkatërrimit të RDK-së Një prej themeluesve të Rilindjes Demokratike Kombëtare dhe ish deputeti i kësaj partie, Naxhi Xhelili, përmes rrjetit s
Rrugëtimi i Kadri Veselit drejt kreut të PDK-së Partia Demokratike e Kosovës, pas rreth 17 vjetëve të themelimit do ta ketë një lider të ri në krye të saj. Kadri Ves