999 rezultate për

partie

Albeu.com poll: DUI leads Albanian parties in Macedonian elections For ten days Albeu.com has been offering an online poll regarding parliamentary elections which will be held in the Repu
Meta calls for an all parties pact to fight cannabis Ilir Meta sent a strong message for a pact between the government and the opposition when it comes to the issue of canna
Mustafa: Buxheti nuk i përket asnjë partie politike Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa nëpërmjet një statusi në Facebook ka shkruar se Buxheti i Kosovës për vitin 2017 pre
Përgjigjet Katica Janeva: Nuk jam anëtare e asnjë partie politike Mediet maqedonase publikuan dy ditë më parë një mandatpagesë të firmosur nga kryeprokurorja speciale Katica Janeva, që d
Karakamisheva: LSDM-ja ka humbur mbështetësit që i kanë sjellë suksesin Tanja Karakamisheva, në një intervisë theksoi se LSDM-ja është ndarë nga antarësia e vjetër të cilët i kanë sjellur suk
Skandaloze / Hiqen tabelat në gjuhën shqipe nga shtabi i LSDM Shtabi i LSDM ka vendosur që të heqë tabelën e dygjuhësisë në Çair. Duket se anëtarët e kësaj partie kanë nisur të do
Qeveri teknike? Pse jo, për të kryer reformën administrative! Nga Artan Fuga Që shteti t'i shërbejë qytetarit dhe administrata të kryejë funksionet e veta ka nevojë për një
DP requests a total review of the Vetting draft The Special Commission for the Justice Reform started today with the presence of the opposition members and lasted about
Kosova s'është pronë e asnjë partie politike Profesori Agim Zogaj, së fundi është shprehur se Kosova nuk është pronë e asnjë partie politike, as e partive që janë në
Mission accomplished, parties reach consensus over the justice reform In a press conference Albanian PM Edi Rama greeted the consensus reached for the Justice Reform. He insisted that the re
Meta urges parties to vote on July 21st Speaker of the Parliament urged political parties to approve on July 21st the Justice Reform, saying that this date is t
Socialistët festojnë 25-Vjetorin e PS-së, Tritan Shehu i pranishëm Ditën e sotme, Partia Socialiste feston 25-Vjetorin e krijimit të saj. Ceremonia festive zhvillohet në lulishten pas sel
Manjani "dush të ftohtë" zyrtarëve: S'ka më parti, shoku Enver Ministri i Drejtësisë u është drejtuar dy institucioneve, Hipotekës dhe Aluizni-t të bashkëpunojnë mirë me njeri-tjetrin
Justice Reform brings Nuland to Albania On Sunday, US vice secretary of State for the European and Eurasian Affairs, Victoria Nuland will visit Tirana as part o
Mirushe Hoxha është rikthyer në PDSH?! Profesorja universitare Mirushe Hoxha është parë mbrëmë që të festojë pavarësinë e SHBA-ve së bashku me kryetarin e kësa
Smaller parties get together for an electoral reform Today, representatives of 43 small parties handed over to the Parliament a draft-proposition regarding the justice refor
Dy deputetë do të braktisin BDI-në ?! Deputetë nga radhët e BDI-së po planifikojnë që të dalin në radhët e partive të reja politike. Lajmi bëhet i ditur nga b
Fajon to try and solve the border demarcation issue with Montenegro MEP Tanja Fajon said she would try to solve the problem of border demarcation with Montenegro. She says they need to fin
LSDM-ja paralajmëron qeveri teknike Lidhja Social-Demokrate e Maqedonisë ka paralajmëruar se do të formohet një qeverie teknike për zbatim të reformave të n
KOMENT/ Në LSI janë të trembur nga Tahiri Nga Albeu.com Publikimi nga ish-Kryeministri Berisha i listës së personave të pretenduar se janë përgjuar nga Po