999 rezultate për

partie

Florin Krasniqi i bashkohet një partie të re Ish-deputeti i Lëvizjes “Vetëvendosje”, Florin Krasniqi do të jetë pjesë e Partisë Social Demokrate. Krasniqi i cili
Zgjedhjet në Mal të Zi, Gjukanoviq nis festën për fitoren Ditën e sotme janë zhvilluar zgjedhjet presidenciale në Mal të Zi, të cilat kanë një rëndësi të madhe për të ardhmen e k
VMRO humbet 11 deputetë Në zgjedhjet e fundit parlamentare, VMRO-ja e cila drejtohej nga Nikolla Gruevski së bashku me aleatët e partive të vogl
VMRO përgatitet për interpelancën për Qeverinë, ja plani Interpelanca me të cilën deputetët e VMRO-DPMNE-së kushtëzojnë kthimin në Kuvend është gati, ndërsa sot do të nënshkruhe
Kosovës i shtohet edhe një parti Listës së partive politike në Kosovës i është shtuar edhe një emër i ri. Nga dita e djeshme në KQZ është regjistruar edh
VMRO-ja nuk tërhiqet nga bisedimet për ligjet reformuese VMRO-DPMNE-ja nuk do të tërhiqet nga negociatat që po zhvillohen mes grupeve të punës rreth ligjeve reformuese. Kreu i k
Tension në Kuvend, Xhaferi jep një orë pushim Për shkak të tensionit të krijuar brenda në seancën ku pikë e parë e rendit të ditës ishte edhe ligji i gjuhëve, kreu i
VMRO-DPMNE drejt ndarjes Anëtar të inciativës për reforma në VMRO-DPMNE dhe FRODEM, paralajmërojnë se do të veprojnë si fraksion në partinëVMRO-D
Drejt një partie të re, Topalli i jep goditjen e radhës Bashës Jozefina Topalli, ish-deputetja e PD, e ka akuzuar sërish kryetarin e opozitës, Lulzim Bashën, se ai po thellon ndarjen
Ja lideri dhe "frontmenët" e tjerë të BESËS që mund të zgjidhen sot në Kongres?! Deputeti dhe sekretari i deritanishëm, Afrim Gashi do të zgjidhet lider i ri i Lëvizjes BESA. Lajmi bëhet i ditur për IN
Përçarja e PDK-së në Skënderaj fuqizon Kadri Veselin? Nga Ervin Shkulaku/Koment Partia Demokratike e Kosovës bazën e saj e ka pasur historikisht në zonën e Drenicës
Visar ymeri nuk e përjashton mundësinë e krijimit të një partie të re Ish-kryetari i VV, Visar Ymeri nuk e ka përjashtuar mundësinë e krijimit të një partie të re. Ymeri këtë muaj u dorëhoq
Lëvizja Besa, "krahu i Shkupit" hap zyrë në Tetovë Gjatë ditës së nesërme i ashtuquajturi “krahu i Shkupit” i Lëvizjes Besa hap zyrat në Tetovë, që nënkupton se kjo parti
Sela edhe Kasami kërkojnë edhe nga një mandat Lëvizja BESA mban kongresin më 24 shkurt, ndërsa përbrenda po zhvillohet një betejë e heshtur se kush do të marrë timoni
Monika rikthehet në Skrapas dhe flet sikur të mos kishte qenë kurrë në qeveri (VIDEO) LSI ka filluar riorganizimin e partisë duke zhvilluar takime me strukturat e saj në rrethe të ndryshme. Kryemadhi e ka n
Sela braktis qeverinë, ikin zv.ministrat dhe drejtorët Ashtu edhe siç është paralajmëruar, Aleanca për Shqiptarët ka filluar tërheqjen nga Qeveria e Maqedonisë, pasi kësaj par
Vetvendosja shpall zgjedhjet për kryetar partie Këshilli i Përgjitshëm i Levizjes Vetëvendosje sot ka votuar për shpalljen e zgjedhjeve për kryetar të partisë. Sipas
A do i bashkohet NISMA-s Aida Dërguti? Deputetja Aida Dërguti gjatë ditës së djeshme ka bërë të ditur se tashmë largohet nga çdo post të cilin kishte në Lëviz
Visar Ymeri po përgatitet të japë dorëheqje Pas dorëheqjes së Aida Dërgutit nga funksionet e larta në Vetëvendosjes, duket se kjo i hap rrugë edhe dorëheqjeve tjera
VMRO-ja bën thirrje për protestë, kundërshton arrestimet Menjëherë pas arrestimit të ish kreut të Byrosë së Sigurisë Publike Mitko Çavkov, deputetëve aktual të VMRO-DPMNE-së, dh