616 rezultate për

partia

Topalli: Basha nuk ėshtė PD, partia ėshtė shumė mė tepėr sesa kryetari Ish-nėnkryetarja e PD-sė, Jozefina Topalli, ka folur pa dorashka nė emisionin Debati nė Channel One duke deklaruar se z.
Thaēi: PDK do t'i fitoj zgjedhjet edhe pa Limajn e Krasniqin Nė njė kohė kur ėshtė njoftuar se do tė zyrtarizohet sot krijimi i partisė sė re tė dy ish funksionarėve tė lartė tė PDK
PLL nė mbėshtetje tė protestės Partia “Lėvizja e Legalitetit” mbėshtet protestėn para Parlamentit tė ish punonjėsve tė Administratės tė larguar nga pun
PD: Qeveria po kthen doganėn nė degė tė PS-sė Partia Demokratike denoncoi sot atėp qė ajo e quajti ndėshkimin kolektiv qė po kryhet nė sistemin doganor. Nė njė konfer
PDSH mund tė dalė me kandidat tė saj pėr president Partia Demokratike Shqiptare do tė mbledhė sot kryesinė qendrore dhe kryetarėt e degėve pėr tė debatuar rreth zgjedhjeve
Kryetarėt e partive qė "fshehin" raportet e financimit nga KQZ-ja Komisioni Qendror i Zgjedhjeve me aktet nėnligjore ka pėrcaktuar datėn 31 mars te ēdo viti si afat kohor tė dorėzimit tė
Partia e re, Krasniqi: Pėr kryetarin nuk kemi vendosur ende Kryetari i Kuvendit tė Kosovės, Jakup Krasniqi dhe Fatmir Limaj nuk e kanė vendosur ende se cili do tė jetė kryetari i p
Zaev: Partia dhe libreza partiake diktojnė gjithēka Kryetari i LSDM Zoran Zaev ishte pjesėmarrės nė konferencėn “Demokracia, mbisundimi i sė drejtės dhe liria e medieve - k
Partia e Boris Tadiē me degė nė Kosovė Goran Bogdanoviq, zyrtar i Partisė Demokratike (DS), i cili i ėshtė bashkuar partisė sė re qė po formohet nga ish-presid
Opozita pritet tė bashkėpunojė me partinė e re tė Limajt Ish nėnkryetari i Partisė Demokratike tė Kosovės, Fatmir Limaj, shumė shpejt pritet tė deklarojė emrin e subjektit tė ri
BDI mund tė mos marrė pjesė nė zgjedhjet presidenciale Partneri shqiptar nė qeverinė e Maqedonisė BDI, duket se po kėrcėnon me bojkot tė zgjedhjeve presidenciale, nėse nuk pra
Shumica nė Luginė do tė bojkotojnė zgjedhjet serbe Liderėt e partive politike tė Luginės sė Preshevės kanė vendosur tė bojkotojnė zgjedhjet e parakohshme parlamentare nė S
Formulari i ri pėr antarėsimin nė PD, Basha: Si do hapet partia Partia Demokratike e Shqipėrisė Nr.10 Prot Tiranė, mė 22.01.2014 UDHĖZIM Nr.1, datė 22.01.2014 "Pėr fushatėn e anėtarėsi
PD: Frroku mesazh kėrcėnuaes ndaj Topallit Partia Demokratike akuzoi sot deputetin demokristian, Mark Frroku se gjatė seancės sė djeshme tė Kuvendit ka dėrguar mes
Edita me partinė e saj nė Qeverinė Thaēi Zėvendėskryeministrja e Kosovės, Edita Tahiri nė kabinetin e saj ka tė angazhuar tetė kėshilltarė, tė gjithė nga partia
TMRO: Presidenti tė jetė me gjak tė pastėr maqedonas Nė njė kohė kur partia shqiptare BDI po kėrkon qė nė zgjedhjet e ardhshme presidenciale tė ketė kandidat konsensual pėr
PD e shqetėsuar pėr pasigurinė publike Partia Demokratike reagoi sėrish sot nė lidhje me ngjarjet e fundit kriminale qė kanė ndodhur nė vend. Nė njė deklaratė
PD: Qeveria nėn ankthin e serverit, do zbardhim krimin Partia Demokratike ka akuzuar sot qeverinė se po mundohet tė arkivojė skandalin e vjedhjes sė tė dhėnave nė drejtorinė e
PD: Ēėshtije individuale pjesėmarrja e shqiptarėve nė luftėn e Sirisė Nė njė kohė kur prokuroria e Kosovės tashmė e ka krijuar dosjen "Siria" nė mėnyrė qė tė bėhet i mundur hetimi i mėnyrės
PD refuzon ofertėn e Ramės: Largimet nga puna, kusht pėr reformėn “Rivendosja e konsensusit ėshtė njė domosdoshmėri , njė kthesė domethėnėse nė pėrmirėsimin e klimės politike nė vend, nė
 
Nė mbledhjen e dytė tė pėrbashkėt tė Qeverisė shqiptare dhe asaj tė Kosovės qė u mbajt nė Tiranė u nėnshkruan 11 marrėveshje nė fusha tė ndryshme.

Nė mbledhjen e dytė tė pėrbashkėt tė Qeverisė shqiptare dhe asaj tė Kosovės qė u mbajt nė Tiranė u nėnshkruan 11 marrėveshje nė fusha tė ndryshme.