617 rezultate për

partia

Partia e Ivanoviq bėn peticion qė lideri i saj tė mbrohet nė liri Iniciativa Qytetare “Liri, Demokraci, Drejtėsi”, me anė tė njė peticioni kėrkon qė Oliver Ivanoviq, lideri i serbėve nė
Reagon PDSH: Nė Kukės ishim tė pėrfaqėsuar nga Ernad Fejzullahu Partia Demokratike Shqiptare ka reaguar kundėr televizionit kombėtar, Alsat-M. Ky televizion pati lajmėruar se nė Kuk
Deputetėt rus kėrkojnė hetime mbi rėnien e Bashkimit Sovietik Pas aneksimit tė rajonit tė Krimesė, provokimeve nė rajonin e Transdniestrit dhe shpalljes nga aktivistėt pro-rusė tė “R
PD: Njerėzit e deputetit socialist kėrcėnojnė gazetarin e RD Partia Demokratike denoi kėrcėnimin e gazetarit Telnis Kuqi i Rilindjes Demokratike nga tė afėrm tė deputetit tė Tepelen
Hidhet shorti pėr listat zgjedhore, ja renditja e partive shqiptare Ėshtė hedhur shorti i renditjes sė partive politike nė listat zgjedhore. Ndėr partitė politike shqiptare, PDSH ėshtė
Georgievski: VMRO ka mbi 20 bullgarofilė Lubēo Georgievski ka kritikuar VMRO-nė pėr qėndrimet e saj tė hapura publike antibullgare. Sipas tij, kėtė gjė partia po
Ja nė ē'masa sigurie votoi Erdogani (FOTO LAJM) Turqia zhvilloi dje Zgjedhjet Lokale, tė cilat janė fituar nga partia e kryeministrit Recep Tayyip Erdogan, AKP (Partia
Partia e kryeministrit Erdogan shpallet fituese e zgjedhjeve lokale nė Turqi Partia pėr Drejtėsi dhe Zhvillim e kryeministrit Erdogan ėshtė shpallur fituese e zgjedhjeve lokale pas numėrimit tė mbi
Kim Mehmeti: Kryesuesit e BDI kanė mendėsi leniniste Kim Mehmeti ka kritikuar kryesinė e BDI-sė, duke thėnė se kjo parti ka njė mendėsi leniniste. Ai thotė se BDI po ushqehe
Analiza 6 mujore e qeversjes, PS mbledh Asamblenė Kombėtare Tė shtunėn Partia Socialiste pritet qė tė mbledhė Asamblenė e saj. Burime nga Partia Socialiste konfirmojnė pėr Portalin
Sheqerinska: Kemi dokumenta "bombė" pėr korrupsionin nė Maqedoni Zėvendėskryetarja e LSDM-sė, Radmilla Sheqerisnska ėshtė shprehur nė njė intervistė dhėnė "Nova Tv" se partia e LSDM ka
PD fajėson qeverinė pėr atentatin ndaj kreut tė komunės Farkė Partia Demokratike reagoi sot ndaj sulmit tė banesės sė kryetarit tė Komunės Farkė. Pėrmes njė deklaratė pėr mediat, dep
Pendarovski: Maqedonia pėr ne ėshtė partia mė e rėndėsishme Dje nė ditėn e parė tė nisjes sė fushatės zgjedhore presidenciale, tė katėr kandidatėr presidencial kanė zhvilluar aktiv
PS i cilėson shpifje akuzat pėr drejtorin e spitalit tė Kavajės Partia Socialiste dega Kavajė pėrgėnjeshtron akuzat e Partisė Demokratike mbi Drejtorin e Spitalit Rajonal Kavajė, Z. Ag
Partitė nėnshkruajnė deklaratė kundėr gjuhės sė urrejtjes Nė prag tė zgjedhjeve parlamentare nė Maqedoni ėshtė nėnshkruar njė deklaratė kundėr gjuhės sė urrejtjes nga Partia Libe
BDI kundėrpėrgjigjet ndaj akuzave tė PDSH-sė BDI ėshtė kundėrpėrgjigjur ndaj akuzave tė PDSH-sė pėr korrupsion tė cilat lidhen me emrin e Ministrit tė Mbrojtjes Tala
Nė Serbi sot mbahen zgjedhjet e parakohshme parlamentare Sot nė Serbi po mbahen zgjedhjet e parakohshme parlamentare, nė tė cilat marrin pjesė 19 parti dhe koalicione, qė garojn
BDI: Nuk ka "2011" tė dytė, fitojmė Diasporėn BDI-ja nuk do tė rrijė duarkryq nė betejėn pėr diasporėn, pas informacioneve se VMRO DPMNE, nėpėrmjet Ministrisė sė Jash
PD: Qeveria tė tėrhiqet nga politikat qė dėmtojnė arsimin Nė ditėn e 7 Marsit, Partia Demokratike akuzoi qeverinė se po ndėrmerr politika qė e dėmtojnė arsimin. Nė njė konferencė
PETR mbėshtet kandidaturėn e Pendarovskit pėr president Partia pėr emancipim tė tėrėsishėm tė romėve, mbėshtet kandidaturėn e Stevo Pendarovskit pėr president tė Maqedonisė.
 
Kombėtarja shqiptare ka mposhtur Armeninė me rezultat 2-1 nė ndeshjen kualifikuese pėr EURO 2016, duke u renditur e 3-ta nė grup me 7 pikė, pas Danimarkės e cila renditet e 2-ta me po aq pikė sa ka Shqipėria dhe Portugalia e cila kryeson grupin me 9 pikė.

Kombėtarja shqiptare ka mposhtur Armeninė me rezultat 2-1 nė ndeshjen kualifikuese pėr EURO 2016, duke u renditur e 3-ta nė grup me 7 pikė, pas Danimarkės e cila renditet e 2-ta me po aq pikė sa ka Shqipėria dhe Portugalia e cila kryeson grupin me 9 pikė.