999 rezultate për

partia

Publikohet sondazhi i parë, Vetëvendosje prin bindshëm, PDK i vjen pas Zgjedhjet lokale të 22 tetorit pritet të sjellin sërish befasi. Sipas një sondazhi të porositur nga partitë politike në
E fundit/ Pacolli ofendon rëndë Korab Sejdiun Largimi i Korab Sejdiut pak orë para seancës ku do të votohet kryeparlamentari, e ka lënë AKR’në me një deputet më pak.
Një parti shqiptare “jepet me qira”! (FOTO) Në bulevardin e lagjes "18 shtatori" në Gjirokastër, përballë me Gjykatën të bie në sy një mbishkrim në zyrat e Partisë
Sela e la të hapur bashkëpunimin me BESËN Lideri i ASH-së, Ziadin Sela sot pasi prezentoi bashkimin e disa sujbekteve dhe OJQ-ve në partinë e tij dhe tha se me BE
Ali Ahmeti po i çon votuesit shqiptarë te partia maqedonase BDI e Ali Ahmetit duket se do t’i dërgojë tw gjithë votuesit shqiptarë tek partia maqedonase, LSDM-ja e kryeministrit Zo
Bahtiri i bindur: AKR së shpejti do ta zhbllokojë situatën politike Nëse bllokada për krijimin e institucioneve vazhdon deri pas zgjedhjeve lokale, atëherë të gjitha partitë do të vrapojnë
Sela dhe partia e tij përkrahin kandidatin e BDI-së në Kërçovë Lideri i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela, në një intervistë dhënë për Medial.mk, ka pohuar se ai dhe subjekti që i
"PDK do dëshmohet partia më e madhe në zgjedhjet lokale" Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli gjatë konferencës së mbajtur para pak çastesh ka deklaruar se sot PDK ka kompletuar list
"Qeverisë dhe liderëve partiak ua tregova vendin për sa i përket parlamentit" Kryetari i Parlamentit, Talat Xhaferi në intervistë ekskluzive për sakamdakazam.mk flet për sfidat kryesore gjatë punës
Dorëheqja e ministrave teknikë, reagon për herë të parë Basha Lideri i opozitës, Lulzim Basha ka reaguar për hërë të para pas dorëheqjes së shumë komentuar të ministrave teknikë.
Zaev synon këto dy komuna në zgjedhjet lokale Pas shpalljes së datës për zgjedhjet lokale, lideri i LSDM-së, Zoran Zaev ka filluar mobilizimin për të garuar fuqishëm
Deputeti i PDIU vret 53-vjeçarin, PD: Miku i Ramës po fsheh ngjarjen Një aksident i rëndë ka ndodhur në orët e para të mëngjesit në aksin Tiranë-Durrës. Deputeti i PDIU Aqif Rakipi ka a
PDK: Ne ofruam zgjidhje, partitë t’i lënë anash interesat vetjake Partia Demokratike e Kosovës nëpërmjet një njoftimi për median vlerëson se është e gatshme të angazhohet me subjektet po
Daut Haradinaj heq dorë nga kandidatura Deputeti i zgjedhur i Kuvendit të Kosovës, Daut Haradinaj, do të heqë dorë nga kandidimi për kreun e Deçanit, ndonëse ko
BE i kërkon Polonisë të pezullojë reformat gjyqësore Komisioni Evropian i bëri thirrje Polonisë të pezullojë reformat kontroverse gjyqësore, të cilat, sipas tij, “do të kenë
KQZ shpërndan mandatet e deputetëve për 10 qarqe Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, në mbledhjen e ditës së sotme shqyrtoi, miratoi dhe shpërndau në mënyrë zyrtare mandatet
Kuvendi “popullohet” nga gratë, për herë të parë 39 deputete Më 25 qershor shqiptarët kanë votuar për 39 deputete nga 140 ose 27.85 përqind. Ky është niveli më i lartë i përfa
“Shuhet” Enveri, komunistët marrin vetëm 8 vota në Gjirokastër Partia e Komuniste e Shqipërisë konkurroi me 143 kandidatë në zgjedhjet e 25 qershorit. Siç ishte e pritshme, ajo mori n
PDIU për mandatin e Idrizit: KQZ sillet si trupë partiake PDIU ka reaguar ditën e sotme ndaj deklaratës së anëtarit të KQZ-së, Bledar Skënderi, i cili është shprehur se PDIU nuk
Tahiri: AKR-ja nesër vendos se me kë bën koalicion Deputeti i zgjedhur nga radhët e AKR-së, Labinot Tahiri, në një prononcim për Lajmi.net nuk e përjashtoi mundësinë që AR