606 rezultate për

partia

Ali Ahmeti takon Bret: BDI mbėshtet fuqishėm integrimin e vendit Lideri i BDI-sė, Ali Ahmeti ka takuar sot ambasadorin e OSBE nė Maqedoni, Ralf Bret. Bėhet me dije se nė takim ėshtė
Cilat do tė jenė hapat e rradhės tė Ziadin Selės?! Partia Demokratike Shqiptare i ka pėrjashtuar nga partia Ziadin Selėn dhe pėrkrahėsit e tij dhe nė vend tė tyre ka zgjed
Partia e Fortė: Paguani 100 mijė euro pėr tė qenė kandidat pėr deputet Partia e Fortė, njė parti qė ėshtė e njohur pėr deklaratat e saj thumbuese, ėshtė shprehur kėtė herė se do tė vendosė nė
VMRO: BDI tė pranojė Ivanovin ose se ftojmė nė qeveri Partia maqedonase qė fitoi shumicėn e votave, VMRO ka shpėrndarė njė deklaratė pėr mediat. Nė kėtė deklaratė, partia
Enver Hoxhaj pėrkrah Ali Ahmetin: BDI, partia qė mbron shqiptarėt e Maqedonisė Ministri i Jashtėm i Kosovės, Enver Hoxhaj ka vizituar Tetovėn menjher pas kthimit nga konferenca BE - Ballkani Perndimo
'PDK fiton prapė, kryeministėr mbetet Thaēi' Partia Demokratike e Kosovės ka mirėpritur vendimin pėr datėn e zgjedhjeve mė 8 qershor. Zėdhėnėsi i PDK-sė, Blerind
VMRO habit shqiptarėt: Ne jemi partia qė mbron shqiptarėt e Maqedonisė Partia nė pushtet, VMRO e Nikola Gruevskit ka habitur me deklaratėn e sotme tė shpėrndarė pėr mediat. Nė deklaratėn p
Mbijetesa e ēuditshme e Partisė Komuniste Amerikane Aidan Lewis, BBC Njėsoj si lėvizjet e ngjashme nėpėr botė, Partia Komuniste e SHBA-sė vuajti njė goditje dėrrmuese me
Partia shqiptare nė Mal tė Zi uron Ali Ahmetin pėr fitoren Kryetari i partisė mė tė madhe shqiptare nė Mal tė Zi, Forca e Re Demokratike, Nazif Cungu ka uruar pėrmes njė letre Ali
Tirana mbėshtet PDSH, Prishtina BDI-nė?! Tirana zyrtare do qė nė qeverinė e re me Gruevskin tė hyjė Partia Demokratike Shqiptare me Menduh Thaēin, ndėrsa Prishti
Thaēi: Do tė fitojmė bindshėm nė zgjedhje Kryeministri Hashim Thaēi ėshtė shprehur se ėshtė optimist pėr njė fitore tė rradhės nė zgjedhje. Ai tha se PDK do tė
Kur Gruevski "e merr" Tiranėn dhe Prishtinėn! VMRO i fitoi bindshėm zgjedhjet parlamentare dhe ato presidenciale. 'Ēudia' mė e madhe ishte fakti se partia e Gruevs
Partitė shpenzuan para pafund pėr fushatė Gjatė fushatės janė hedhur para marramėndėse. Shuma tė mėdha tė hollash janė shpenzuar sidomos nga partia maqedonase nė
Shpėrndarja e fondeve, KQZ rrėzon kėrkesėn e partive tė vogla Komisioni Qendror i Zgjedhjeve rrėzoi sot kėrkesėn e pesė partive tė vogla pėr rishikimin e vendimit tė KQZ-sė “Pėr shpė
Basha, Gjinushi, Milo, Topi dhe Spahiu kėrkojnė lekė shtesė nga Buxheti i Shtetit Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pritet sot qė tė rishyrtojė projekt vendimin "Pėr shqyrtimin e kėrkesės sė partive; Part
"Zgjedhje nėn presion, santazh dhe kėrcėnimė" Partia e Georgievskit, VMRO-Popullore i ka cilėsuar zgjedhjet si antidemokratike dhe shumė tė padrejta. Sipas saj, nė
A do tė jetė mė Zaev kryetar i opozitės?! Humbja e social-demokratėve nė kėto zgedhje ka qenė vėrtetė e rėndė. Pozitat e Zaevit vihen mjaft nė vėshtirėsi, nėse
Mjeku qė kuroi Ramėn: Mė premtuan pėr deputet Mjeku i Burrelit, Hasan Ceni, i treti i listės sė Partisė Socialiste nė qarkun e Dibrės shprehet pėr "Panorama" se ka ma
Fushata, Thaēi kopjon Edi Ramėn pėr afrimin e vullnetarėve Veē marrėveshjeve tė pėrbashkėta, ndėr qeveritare nė fusha tė ndryshme, dy Kryeministrat e Shqipėrisė dhe Kosovės, Edi R
Nesėr zgjedhjet e teta parlamentare, ja historiku i tyre Zgjedhjet e sė dielės tė parakohshme janė tė tetat parlamentare, ndėrsa gjithsej prononcimi i 17-tė zgjedhor nė Republik
 
Protesta tė dhunshme nė Prishtinė gjatė mesditės sė sotme. Pėrplasje polici-protestues, ndėrsa nuk mungojnė as personat e lėnduar.

Protesta tė dhunshme nė Prishtinė gjatė mesditės sė sotme. Pėrplasje polici-protestues, ndėrsa nuk mungojnė as personat e lėnduar.