999 rezultate për

partia

Partia e Ibrahim Rugovës i reagon Ramës: Ke dhënë deklaratë boshe dhe të rrezikshme Sekretari i Përgjithshëm i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Ismet Beqiri ka dhënë shumë arsye që seanca solemne e mbajtur
Veseli tregon kur do të jetë seanca për demarkacionin Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, ka thënë se po presin që seancën për Demarkacionin ta procedojnë para seancës solemne
Pantina: Këtë muaj vendosim, është opsion partia e re Grupi i të pakënaqurve brenda lëvizjes “Vetëvendosje”, të cilit i prin ish-sekretari Dardan Molliqaj, brenda këtij muaji
VMRO kërkon lirimin nga burgu të bashkëpartiakëve Partia opozitare maqedonase VMRO-DPMNE vlerëson se pushteti po liron nga burgu kriminel të dënuar ndërsa në burgje po mb
PD ndryshon taktikë, përdor Jeurzalemin kundër Edi Ramës Partia Demokratike dorëzoi në Kuvend kërkesën e mocionit me debat pas votës pro të qeverisë shqiptare për rezolutën "Për
KQZ ndan milionat për partitë politike, PS merr pjesën e luanit Komisioni Qendror i Zgjedhjeve(KQZ) ka shpërndarë fondin prej 186 milion lekësh që buxheti i shtetit ka vënë në dispozic
Lideri i partisë anti-islame në Gjermani konvertohet në mysliman, dorëhiqet nga partia Një politikan nga e djathta ekstreme, Alternativa për Gjermaninë (AfD), është konvertuar në Islam, njoftoi media të mart
Rinia e Nismës për Kosovë bashkëpunim kombëtar me Rininë e PS-së nga Shqipëria Rinia e Nismës priti në vizitë Rininë nga Shqipëria, atë të Partisë Socialiste, ku si qëllim dhe agjendë ishte nëshkrimi
E bujshme! Ben Blushi emërohet drejtor i ri i përgjithshëm i Top Channel Ditën e djeshme Ben Blushi deklaroi dorëheqjen e tij nga partia më e re, LIBRA. Ndërkohë që lajmi i tij për dorëheqje
Ben Blushi largohet nga LIBRA Ben Blushi ka lajmëruar vetëm pak momente më parë se është tërhequr përfundimisht nga partia e tij LIBRA. Me anë të
Gjermania po qetësohet, edhe shqiptarët heqin dorë nga azili Numri i azilkërkuesve në Gjermani ka rënë ndjeshëm në vitin 2017 pas aplikimit të masave të reja nga Berlini për të peng
VMRO: Në Maqedoni nuk sundon shteti i së drejtës VMRO-DPMNE-ja vazhdon që përmes kumtesave të kërkoj lirimin e deputetëve dhe aktivistëve të saj, siç thonë, të mbrojtësv
Letra e të internuarit: Jetojmë shumë mirë, tani e njohëm kush është partia Nga Kastriot Dervishi 1952/Letra ironike e të internuarit nga kampi i Tepelenës për diktatorin “Jetojmë shumë mirë
PPK partia më e re shqiptare në Maqedoni Veprimtari nga Kërçova i çështjes kombëtare, ka bërë të ditur se partia e tij do të quhet PPK (Partia e Progresit Kombët
Pse nuk i pranon dorëheqjet Kryesia e Vetëvendosjes? Kryesia e Lëvizjes Vetëvendosje (LVV), pas një mbledhjeje, që ka zgjatur rreth pesë orë ka dalë me një qëndrim për dorëh
Sela edhe Kasami kërkojnë edhe nga një mandat Lëvizja BESA mban kongresin më 24 shkurt, ndërsa përbrenda po zhvillohet një betejë e heshtur se kush do të marrë timoni
Molliqaj: Partia do të dobësohet me ikjen e Visarit Vëllai i Dardan Molliqajt, Vloriani, e ka komentuar dorëheqjen e Visar Ymerit, pasi ky i fundit u largua nga të gjitha p
Themelohet partia e Erdoganit në Maqedoni Partia për Drejtësi dhe Zhvillim (AK Parti) në Turqi do të hapë përfaqësi në SHBA, Gjermani, Francë, Rusi, Britani, Maqe
Denoncimi i policit: Partia mbrojti kriminelin që plagosi me armë në lokal Ish-kryeministri Sali Berisha me anë të një statusi në Facebook ka denoncuar sipas tij një përplasje me armë në një loka
Limaj: Punësimet partiake i kemi ves Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj konsideron se ‘rehatimi’ i shërbyesve partiak në pozita të ndryshme institu