999 rezultate për

partia

Kërcënimet për luftë, presion mbi BDI-në që të ndërrojë mendje Qëllimi është që me mesazhe kërcënuese të frikësohet Ahmeti dhe të mbajë përgjegjësi për pasojat pas stabilitetit nëse v
LSDM partia më e popullarizuar ndër shqiptarët në Maqedoni? Një anketë e publikuar mbrëmjen e sotme në televizionin Telma dhe e organizuar nga "Prospekt-M" tregon se rejtingjet e p
Kërkesa me shkrim e LSDM-së për qeverinë, gati për t’iu dorëzuar BDI-së Materialet e shkruara që Ali Ahmeti i kërkon nga Zoran Zaevi janë gati dhe së shpejti do të dorëzohen në BDI, thonë për
Qeveria e re, negociatat intensifikohen javën e ardhshme Procesi i mbledhjes së nënshkrimeve të deputetëve për emërimin e mandatarit të dytë po stagnon. Kjo fundjavë do të kaloj
Gjiknuri reagon ndaj protestave të PD-së: Keqardhje, bëni politikë me fatkeqësi njerëzore Pas deklaratës së PD, ku Grida Duma në një deklaratë për median fton të gjithë qytetarët të çohen në protesta pasi sipas
VIDEO E RRALLË/ Fjalimi i Dritëro Agollit në Kongresin e Partisë së Punës (VIDEO) Më 10 qershor të vitit 1991, Partia e Punës mbajti Kongresin e saj në Pallatin e Kongreseve. Shkrimtari i ndjerë, Dritër
PD paralajmëron nisjen e protestave në të gjithë vendin Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, gjatë ditës së sotme ka njoftuar se Partia Demokratike do nisë protestat n
Meta për zgjedhjet në Maqedoni: Konflikti partiak të mos ndikojë në mirëqënien e shqiptarëve Kryetari i LSI-së njëkohësisht Kryetari Kuvendit të Shqipërisë në këto momente po mban një konferencë përpara gazetarëve
"Bombat" e Manjanit, vjen reagimi i parë nga Partia Socialiste U bë më shumë se një orë që kur Ylli Manjani hodhi një lum akuzash ndaj Kryeministrit Rama, ministrit Tahiri si edhe një
Ndërkombëtarët nuk e lejojnë Ahmetin të shkojë me Gruevskin, çfarë do të ndodh me Maqedoninë? Presioni i fuqishëm i bashkësisë ndërkombëtare ka penguar dëshirën e Ali Ahmetit dhe disa bashkëpunetorëve të tij që të
Serbia "sulmon" VMRO-në Përmes një artikulli të shkruar ditën e sotme e përditshmja serbe “Danas” vjen me një “sulm” ndaj partisë maqedonase në
ZGJEDHJET/ Zbardhen shumat, ja sa lekë merr çdo parti Komisioni Qendror i Zgjedhjeve nga buxhetit i shtetit për 12 parti politike do të shpërndajë nga 3 miliardë lekë të vjet
Pandov: Gruevski dëshmoi se kombi është para interesave partiake Analisti Aleksandar Pandov, në një deklaratë për "Makedonija24", ka thënë se Nikolla Gruevski dëshmoi se kombësia është
Osmani: BDI s'ka partner strategjik, po shqyrton opsionet për krijimin e koalicionit Bashkimi Demokratik për Integrim po shqyrton pesë opsionet për një koalicion të mundshëm. Kështu ka deklaruar zëdhë
Partia maqedonase: Shqipëria dhe Kosova me platformën e përbashkët na kanë shpallur luftë Lëvizja Popullore e Maqedonisë e dënon ashpër inkuadrimin e Shqipërsië dhe Kosovës në sjelljen e platformës së përbashkë
Si financohet partia e Blushit? Ja çfarë thotë Hafizi Deputetja Mimoza Hafizi dhe bashkëthemeluesja e LIBRA, përmes një statusi në Facebook ka treguar për financimin e kësaj
PD dënon sulmin në Stamboll: Jemi krah popullit turk Partia Demokratike ka dënuar sulmin terrorist në Stamboll, ku humbën jetën 39 persona dhe u plagosën rreth 70 të tjerë.
Shqiptarët në qeveritë e Maqedonisë ndër vite Që pas shkëputjes nga ish-Jugosllavia ne vitin 1991, ne Maqedoni janë zhvilluar tete herë zgjedhje parlamentare dhe shqi
Reforma zgjedhore/ Balla-PD: Po e bllokoni si Drejtësinë Menjëherë pas deklaratës së Oerd Bylykbashit, një kundërpërgjigje e hapur ka ardhur nga deputeti socialist Taulant Balla
LETRA/ Si më hoqi nga puna drejtoresha që paguhet për "Like" në Facebook Suela Godo është një punonjëse sociale, e cila prej 5 vitesh punon rregullisht në qendrën sociale “Shtëpia e Përbashkët”
 
Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhet kryesore sigurisht do të ishin nga super ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit.

Në të është trinomi i frikshëm i Barcelonës MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.

Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhet kryesore sigurisht do të ishin nga super ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit. Në të është trinomi i frikshëm i Barcelonës MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.