999 rezultate për

partia

Përçahet Partia Demokratike Italiane Partia Demokratike Italiane përçahet. Gjatë mbledhjes së fundit të kryesisë së kësaj Partie, zhvilluar mbrëmjen e së
INTERVISTA/ Meta në qeveri teknike? Agron Duka shpjegon letrën ndaj kreut të LSI-së Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste Agron Duka, hedh më tepër dritë mbi letrën adresuar kryetarit të LSI-së Ilir Meta si
Vendos PD: Bojkot Kuvendit deri në krijimin e qeverisë teknike Grupi Parlamentar dhe Kryesia e Partisë Demokratike kanë marrë vendimin se Partia Demokratike nuk do të kthehet në Parla
Detaje nga organizimi, protesta e opozitës do të drejtohet nga vetë protestuesit… Vetëm pak orë nga nisja zyrtare e protestës së opozitës para kryeministrisë, janë zbuluar detaje të reja mbi mënyrën se
Trondit partia serbe: Për sa kohë që në Kosovë ka serbë, Kosova është Serbi Kosova ka festuar sot ditën e saj të Pavarësisë, ndërsa nga Partia Popullore Serbe kanë thënë se "për sa kohë që në Koso
Protesta, PD: Mashtrime, nuk do të provokojmë policinë, protesta nis në 12:00 Pas zërave nga policia se protesta e nesërme e Partisë Demokratike ka për qëllim provokimin e policisë dhe krijimin e nj
Firmat e deputetëve të BDI-së, pas përmbushjes së platformës (VIDEO) BDI-ja e ka marrë seriozisht në diskutim çështjen e ofrimit të nënshkrimeve të saj LSDM-së. "Alsat-M" mëson se po di
Kërcënimet për luftë, presion mbi BDI-në që të ndërrojë mendje Qëllimi është që me mesazhe kërcënuese të frikësohet Ahmeti dhe të mbajë përgjegjësi për pasojat pas stabilitetit nëse v
LSDM partia më e popullarizuar ndër shqiptarët në Maqedoni? Një anketë e publikuar mbrëmjen e sotme në televizionin Telma dhe e organizuar nga "Prospekt-M" tregon se rejtingjet e p
Kërkesa me shkrim e LSDM-së për qeverinë, gati për t’iu dorëzuar BDI-së Materialet e shkruara që Ali Ahmeti i kërkon nga Zoran Zaevi janë gati dhe së shpejti do të dorëzohen në BDI, thonë për
Qeveria e re, negociatat intensifikohen javën e ardhshme Procesi i mbledhjes së nënshkrimeve të deputetëve për emërimin e mandatarit të dytë po stagnon. Kjo fundjavë do të kaloj
Gjiknuri reagon ndaj protestave të PD-së: Keqardhje, bëni politikë me fatkeqësi njerëzore Pas deklaratës së PD, ku Grida Duma në një deklaratë për median fton të gjithë qytetarët të çohen në protesta pasi sipas
VIDEO E RRALLË/ Fjalimi i Dritëro Agollit në Kongresin e Partisë së Punës (VIDEO) Më 10 qershor të vitit 1991, Partia e Punës mbajti Kongresin e saj në Pallatin e Kongreseve. Shkrimtari i ndjerë, Dritër
PD paralajmëron nisjen e protestave në të gjithë vendin Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, gjatë ditës së sotme ka njoftuar se Partia Demokratike do nisë protestat n
Meta për zgjedhjet në Maqedoni: Konflikti partiak të mos ndikojë në mirëqënien e shqiptarëve Kryetari i LSI-së njëkohësisht Kryetari Kuvendit të Shqipërisë në këto momente po mban një konferencë përpara gazetarëve
"Bombat" e Manjanit, vjen reagimi i parë nga Partia Socialiste U bë më shumë se një orë që kur Ylli Manjani hodhi një lum akuzash ndaj Kryeministrit Rama, ministrit Tahiri si edhe një
Ndërkombëtarët nuk e lejojnë Ahmetin të shkojë me Gruevskin, çfarë do të ndodh me Maqedoninë? Presioni i fuqishëm i bashkësisë ndërkombëtare ka penguar dëshirën e Ali Ahmetit dhe disa bashkëpunetorëve të tij që të
Serbia "sulmon" VMRO-në Përmes një artikulli të shkruar ditën e sotme e përditshmja serbe “Danas” vjen me një “sulm” ndaj partisë maqedonase në
ZGJEDHJET/ Zbardhen shumat, ja sa lekë merr çdo parti Komisioni Qendror i Zgjedhjeve nga buxhetit i shtetit për 12 parti politike do të shpërndajë nga 3 miliardë lekë të vjet
Pandov: Gruevski dëshmoi se kombi është para interesave partiake Analisti Aleksandar Pandov, në një deklaratë për "Makedonija24", ka thënë se Nikolla Gruevski dëshmoi se kombësia është