999 rezultate për

parma

Tërbohet Juve, në 5 ndeshje i mohohen 6 penallti Juventusi është nën presion dhe askush nuk mund ta mohojë më këtë fakt. Sikur të mos mungonte stresi i ndeshjeve të shty
Parma fton Del Pieron: Do ndihesh si mbret Tomasso Ghirardi është i ekzaltuar nga ndeshja e sotme Parma-Juventus dhe këtë fakt ai kërkon ta shfrytëzojë për të ftua
Parma interesohet për Del Pieron Presidenti i Parmës ka shprehur dëshirën për të pasur në skuadrën e tij veteranin e skuadrës së Juventusit Alessandro De
Dëbora shtyn dy ndeshje të Seria A Dy nga ndeshjet e parashikuara për tu luajtur gjatë ditës së dielë ajo mes Bolonja-Juventus dhe Parma-Fiorentina do të l
Parma-Juve, formacionet e mundshme Janë Parma dhe Juventus ekipet që startojnë javën e 21-të të Serisë A, që fillon sot në mbrëmje me një tur në mesjavë.
Inter-Parma, fitore ose gjoba Lojtarët zikaltër kanë pranuar të vetëndëshkohen nëse nuk do të marrin një rezultat pozitiv në ndeshjen e parë të 2012-ë
Ëndrrën "Inzaghi" Parma do ta bëjë realitet Një ëndërr nga ato që ia vlen ta provosh. Filippo Inzaghi për Parmën përfaqëson një ëndërr, por Presidenti i saj Tommaso
Ghirardi: Ardhja e Inzaghi te Parma është një ëndërr Rreth hipotezave për ta parë sërish Filippo Inzaghi me fanellën e Parmës ka folur sot në mëngjes edhe presidenti i klubi
Juve dhe Parma në garë me United për Christian Fuchs (VIDEO) Nuk është vetëm çështja Giovinco ajo që bashkon Juventusin dhe Parmën. Sipas lajmeve të fundit që raporton "footylatest.
As Bogdani si bën derman Çezenës Futbollisti Erjon Bogdani, i cili mban ngjyrat e Çezenës, ka luajtur 85 minuta në humbjen e skuadrës së tij ndaj Parmës.
Serie A, Rezultatet Përfundojnë 5 takimet e drekës në SERIE A. Fitojnë Bologna, Fiorentina, Parma dhe Udinese. Vlen për tu përmendur rikthi
Rezultatet dhe golat e pjesëve të para (SERIE A) Siena 4 - 1 Chievo (12:30) Bologna 1 - 1 Atalanta (Di Vaio pen 45, Dennis 7) Fiorentina 1 - 0 Gen
SuperPipo te Parma E mendon Udinese por me siguri do e provojë Parma. Filipo Inzaghi nuk hyn më në planet e Allegrit dhe tashmë është ambje
Juventusi e nis me këmbë të mbarë (VIDEO) Zonja e Vjetër ka triumfuar në stadiumin e ri duke fituar me rezultatin 4-1 kundrejt ekipit të Parmas duke e nisur sezon
E ardhmja e Amaurit duket larg Italisë E ardhmja në Itali duket në dyshim për sulmuesin e Juventusit, Amauri, ka njoftuar agjenti i tij Giampiero Pocetta. Ky i
Parma-Juventus, formacionet e mundshme Sot në orën 15:00 do të luhet ndeshja ndërmjet Parma-Juventus e cila për Juventusin është mjaft e rëdësishme pasi lufton
Parma shuan ëndrrën e Interit për kampionat (VIDEO) Skuadra e Parmës ka fituar kundrejt Interit me rezultatin 2-0 dhe duke e bërë këtë të fundit të humbasë shpresën për tit
Seria A, transferimet e kryera Të hënën më 3 janar u hap zyrtarisht dritarja e merkatos dimërore e cila do vazhdojë deri më datë 31 janar. Ja cilët jan
Juventus shkatërrohet në shtëpi nga Parma (VIDEO) Nuk kishtë si të fillonte më keq viti 2011 për Juventusin. Bardhezinjtë kanë marrë një humbje të thellë në shtëpi nga Pa
Seria A: Fitojnë Parma, Fiorentina dhe Sampdoria (VIDEO) Përfundojnë ndeshjet e orë 15:00 të javës së 15 të kampionatit italian të futbollit. Sampdoria ka mposhtur Barin me rez