999 rezultate për

parma

Romë rekordesh, Juve harron Realin, Parma fundos Milanin (VIDEO) Roma vazhdon të habisë të gjithë të apasionuarit e futbollit. Skuadra e Rudi Garcias nuk di të ndalet as pas javës së në
Parma-Milan, formacionet e mundshme Trajneri i Milanit, Massimiliano Allegri, është në kërkim të fitores së dytë radhazi në kampionat, për të vijuar ngjitje
Buffon: Më ka kërkuar Barcelona Portieri i Juventusit dhe kombëtares italiane, Gianluigi Buffon, zbulon një prapaskenë interesante merkatoje duke e pran
Super-Cassano, Parma mposht Sassuolon (VIDEO) Dita e dielë në Serie A fillon me fitoren e Parmës në "Tardini". Skuadra e Roberto Donadonit ka fituar 3-1 përballë Sass
Barazim dramatik në Fiorentina-Parma (VIDEO) E pabesueshme! Vetëm disa sekonda nga skadimi I kohës shtesë, Parma i hoqi dy pikë Fiorentinës, e cila nuk qe e aftë të
Parma stërvitet në plazh, Cassano nuk ka takat (FOTO LAJM) Parma ka nisur përgatitjet për sezonin e ardhshëm. Në drejtimin e trajnerit Roberto Donadoni dhe stafit të tij verdheblu
Inter transferon sulmuesin e Parmës, Belfodil Ishak Belfodil, ka nënshkruar marrëveshje pesëvjeçare me skuadrën e Interin. “Më në fund kam firmosur. Kisha një marr
Cassano mbërrin në Parma i shoqëruar nga Carolina (FOTO-LAJM) Antonio Cassano mbërriti sot në Parma. I shoqëruar nga bashkëshortja e tij Carolina, ish-sulmuesi i Interit është fotogr
Cassano te Parma, Belfodil te Inter Interi dhe Parma kanë rënë dakort për shkëmbimin që do të transferonte Antonio Cassano-n në Parma dhe Belfodilin tek Int
Shpendi "i fut duart" Jonildës Jonilda e "BB6", vajza që bëri dy ndërhyrje estetike gjatë dhe pas reality show-t, duket se është nga banoret më protago
Shtyhet Bologna-Fiorentina, në rrezik edhe Parma-Catania Bologna-Fiorentina është shtyrë për shkak të borës së rënë në stadiumin "Dall'Ara". Sfida e javës së 26 të Serie A, e pr
Milan-Parma, formacionet e mundshme Barça është shumë pranë, por më parë është Parma. me synimin për të kapur vendin e tretë, Milan ndeshet sot me Parmën në
Allegri: Parma, pastaj Barça Milani duhet të kalojë pengesën Parma dhe më pas mund të mendojë për Barcelonën. Massimiliano Allegri kërkon që skuadra
Juve me enigma drejt Parmës Pas humbjes ndaj Sampdorias në javën e fundit të kampionatit, Juventusi kërkon të vijojë “pushtimin” e Serie A, ndërsa r
Inter, Strama ndryshon skemë Rezultatet e fundit zhgënjyese në kampionat duket se po e detyrojnë trajnerin e Interit, Andrea Stramaccioni të ndryshoj
Parma mposhti Interin (VIDEO) Parma ka surpizuar Interin e përgatitur psikologjikisht për fitore në takimin e zhvilluar të hënën mbrëma në Stadio Enni
Rrëfehet ish futbollisti: Ja të palarat e Serie A Ish-futbollisti i kombëtares agjentinase dhe disa klubeve të Serisë A, Matias Almeyda, tregoi se si ka jetuar një jetë t
Serie A, formacionet e mundshme të javës ë 3-të Më në fund rikthehet Serie A. Pas pushimeve të ndeshjeve të Kombëtareve, futbolli italian do të vijojë me kampionatin e
Immobile: Juve më merr Kartoni i tij i takon gjysmë Genoas dhe pjesa tjetër Juventusit dhe duke ju referuar këtij fakti Ciro Immobile ëndërron
Speciale, Serie A: Shit-blerjet për 20 ekipet Portali Albeu ju servir lëvizjet në merkato, tashmë zyrtare, për 20 klubet e Serie A italiane. Merkatoja për 20 klu