999 rezultate për

parma

Zyrtare: Amauri në Torino Pas shitjes së Alessio Cercit tek Atletico Madridi, klubi i Torinos ka njoftuar zyrtarisht se ka trnsferuar futbollistin
Zyrtare: Biabiany tek Milan, tek Parma Zaccardo me 4 milion euro Jonathan Biabiany është lojtari më i ri i Milanit pasi është arrituar akordi me Parmën për shifërn e 4 milion eurove dhe
Parma në europë, Milan i teti (VIDEO) Parma ka fituar 2-0 përballë Livornos me gola të Amaurit dhe siguron europën falë barazimit 2-2 të Torinos me Fiorentinë
Parmake ari në rrugët e Pekinit (FOTO-LAJM) Disa flasin për një Kinë pranë një krize ekonomike. Por në këto momente ajo nuk ka dhe shumë kohë për rishikim të shpenz
Inter-Lazio, formacionet e mundshme (FOTO LAJM) Në Itali është mbrëmja e lamtumirës së legjendës së Interit, Havier Zanetti. Kapiteni që nuk njeh moshë do të luajë sfid
Donadoni te Milani, Inzaghi te Parma? Me Clarence Seedorf që duket i destinuar të lerë Milanin, klubi kuqezi po mendon për zëvëndësuesin e hollandezit për sez
Parma-Inter, formacionet e mundshme (FOTO LAJM) Festa e Pashkëve e shtyn me një ditë më parë javën e 34 të Serie A ku një ndër sfidat më interesante është ajo e "Tardin
Roma-Parma, formacionet e mundshme (FOTO LAJM) Më në fund Roma-Parma. Në "Olimpico" do të nisë nga minuta e 9 ndeshja e cila u ndërpre më 2 shkurt për shkak të reshjev
Tevez dopitë, Juve më pranë titullit (VIDEO) Juventusi ka shënuar fitore shumë të rëndësishme me rezultat 2-1 ndaj Parmas në Juventus Arena. Carlos Tevez ishte ai
Juve-Parma, formacionet e mundshme (FOTO LAJM) Pas Roma-Torino 2-1 e luajtur dje, sot në mbrëmje zbresin në fushën e lojës edhe ekipet e tjera të Serie A. Parma e Dona
Francesca Pascale, selfie nga tribuna e San Siros (FOTO-LAJM) Edhe pse Milani kishte dje një tifoze speciale si Francesca Pascale, skuadra nuk arriti të fitonte përballë skuadrës së
Parma vijon ngritjen në tabelë, Milani zbritjen (VIDEO-FOTO) Skuadra e Parmës ka fituar me rezultatin 4-2 përballë skuadrës së Milanit. Ka qenë Antonio Cassano i cili do të shënojë
Milan-Parma, formacionet e mundshme (FOTO LAJM) Pas eleminimit në Champions League dhe pas disa ditësh plot me polemika Milani i Clarence Seedorf rikthehet të luajë në
Palacio udhëheq Interin, Lazion humbet pa Berishën (VIDEO) Pas Juventusit i vjen rradha edhe Interit të provojë shijen e fitores në ndeshjen e javës së 27 të Serie A. Skuadra e Wa
“Vajzat” shkatërrojnë bandën shqiptare (FOTO-LAJM) Një bandë shqiptarësh e cila dyshohet se brenda dy viteve të fundit ka transportuar nga Shqipëria në Itali 40 kilogramë
Shtyhet Roma-Parma (FOTO LAJM) Fushë nën ujë dhe ndeshje e shtyrë. Kjo është situata në stadiumin "Olimpico" të Romës, ku shiu i dendur ka detyruar dre
Cassano shokon Napolin (VIDEO) Napoli është ndalur sërisht këtë herë është surprizuar nga Parma e cila e mposhti në shtëpi me rezultatin 0-1. Goli u
Juve i falet Pogbas në fund (VIDEO) Juventus ka marrë një fitore mjaft të rëndësishme në Parma 0-1. Përveç faktit që u morën tri pikët, bardhezinjtë kishin
Parma-Juventus, formacionet e mundshme Para ndeshjes së kthimit në Champions League përballë Real Madrid Juventusi i Antonio Contes luan sonte në ora 18.00 një
Parma-Milan, ja pse kuqezinjtë akuzojnë arbitrin (FOTO LAJM) Milan gjen alibinë për humbjen ndaj Parmës, duke akuzuar gjyqtarin Valeri për faktin se lejoi dukalët të fitojnë disa me