999 rezultate për

parma

Efekti Ronaldo, Parma rrit në 600% çmimet e biletave për ndeshjen ndaj Juventusit Transferimi i Cristiano Ronaldos te Juventusi, ka rritur ndjeshëm shikueshmërinë e Serisë A. Edhe klubet rivale po e shf
Rigjen motoçikletën që i kishin vjedhur 31 vjet më parë Pronari i një motoçiklete Ciao ngjyrë bojëqielli, nuk shpresonte më të gjente pronën e tij të vjedhur në 25 shtator të 1
U mendua se para 3 viteve preku fundin e historisë, por Parma rikthehet mrekullisht aty ku e la Parma më në fund rikthehet në Seria A, 3 vite pas falimentit dhe zbritjes në Serinë D. Skuadra emiliane mposhti 2-0 T
Kapen pas 3 vitesh arrati dy trafikantët shqiptarë në Durrës Policia ka vënë në pranga dy anëtarë të bandës italo-shqiptare në Parma e shkatërruar në vitin 2014. Prej 3 vitesh n
Suharekë/ Pa asnjë masë mbrotjeje lyen banesën Një burrë ka rrezikuar seriozisht jetën e tij, kur në kushte tejet të pafavorshme ka lyer fasadën e jashtme të një ndërt
E pabesueshme! Këto tre shpikje mbajnë emrin e shqiptarëve (FOTO LAJM) A dini cilat janë shpikjet autentike shqiptare? Sipas gazetarit Ilir Ikonomi ato janë tre, dhe u takojnë viteve 1919-192
Kush është “bossi” shqiptar që i bëri “zbor” policisë italiane Policia italiane bën me dije se shqiptari Bardhok Lleshaj, është shqiptari i arrestuar që i bëri zbor policisë në Itali
Ja si e ngriti ish-polici shqiptar "perandorinë" e drogës në Parma Ata bënin jetë shumë modeste, njerëz mbi të cilët nuk kishte asnjë dyshim, familjarë të qetë. E megjithatë përtej fas
Ancelotti thyen një tjetër rekord në Champions Carlo Ancelotti nuk flet shumë, nuk dhuron spektakël në konferenca për shtyp si Mourinho. Gjithsesi strategu italian nji
10 transferimet më të shtrenjta në historinë e Juventusit Gonzalo Higuain është transferimi më i shtrenjtë në historinë e Serisë A dhe të Juventusit. Sulmuesi argjentinas është z
10 portierët më të shtrenjtë në histori (FOTO LAJM) Portierët janë një pikë kyçe për çdo skuadër, por në historinë e futbollit, nuk është se është vlerësuar shumë kartoni i
Parma shet trofetë e fituar Pasi ka falimentuar, duke mos mundur t’i shpëtojë krizës financiare, Parma ka rënë në Serinë D, ndaj dhe tashmë i duhet
Dyshimet për trukim, nisin hetimet për Parma-Juve Hetuesit italianë kanë nisur hetimet për takimin e luajtur të shtunën e kaluar Parma-Juventus (1-0), për shkak të fluksi
Parma e Andi Lilës mposht Juven (VIDEO) Skuadra kampione në fuqi e Italisë është mposhtuar 1:0 nga Parma . Golin e vetëm dhe të fitores në këtë takim e shëno
Parma-Juve, formacionet e mundshme (FOTO LAJM) Java e 30 e Serie A nis me dy takime që luhen njëkohësisht në orën 18:00. Juventusi natyrisht me titullin në xhep dhe me
Lila: Për Parmën luaj edhe në Serie B Parma është e destinuar që sezonin e ardhshëm të luajë në Serie B, pasi problemet e mëdha ekonomike e bëjnë të pamundur
Arrestohen dy persona në Mirditë, vodhën parmakët e rrugës së Kombit Policia e Mirditës ka arrestuar dy persona, pasi kanë vjedhur parmakët mbrojtës në rrugën e Kombit. Arrestimi i tyre ësh
Ironia! Parma sërish në shitje Parma është sërish në shitje. Kriza e skuadrës emiliane duket se nuk ka fund, dhe sot ka qenë presidenti Manetti, i cili
Nga suksesi në falimentim, si ishte Parma e para 20 viteve (FOTO LAJM) "Tardini" ishte një ishull i lumtur. Tani i shkatërruar. Nuk mund të hyjnë as skuadra e as tifozët. Shkak është faliment
Ja si ndryshon rënditja në Serie A nëse falimenton Parma Falimentimi i mundshëm i Parmës pritet të sjellë ndryshime në rënditjen e Serie A. Rregullorja flet qartë: "Kur një klub