999 rezultate për

parma

Shënohen 2 gola të shpejtë në ndeshjen Inter-Parma (VIDEO) Pas disa përpjekjeve nga Parma në minutat e para ku një goditje e Dermakut u devijua nga Handanovic, vendasit arrijnë të
Inter-Parma, formacionet zyrtare: 'Zikaltërit' gati për tu rikthyer në krye Interi dhe Parma kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në Serie A. Nerazzurrët janë nikoqir
Buffon vendos rekord historik në Serinë A Gianluigi Buffon ka bërë historinë në ndeshjen kundër SPAL, duke filluar ndeshjen si titullar. Portieri i Buffon ka b
Kjo tifoze super joshëse rikthen vëmendjen tek Parma (FOTO LAJM) Parma ka fituar një tifoze mjaft speciale. Aktorja, prezantuesja dhe modelja Benedetta Mazza pritet të jetë një fanse më
Balotelli pa skuadër, por vjen në stërvitje me bishën e frikshme Mario Balotelli dëshiron të rikthehet në fushë sa më parë pas përvojës me Marsejën, shkruan Albeu.com. Italiani ës
Buffon rikthehet te Parma? Gigi Buffon rikthehet te Parma? Është ky shkrimi i prestigjozes italiane "Gazzetta dello Sport", ku ben te ditur se Gig
De Rossi lamtumirë emocionuse mes lotëve (VIDEO) Daniele de Rossi e ka mbyllur aventurën e tij disavjeçare te Roma, skuadra ku "lindi" dhe ku u rrit si njeri dhe futboll
Aksidenti i merr jetën 39-vjeçarit në Parma të Italisë Një 39-vjeçar shqiptar, ka ndërruar jetë pas një aksidenti të rëndë në qytetin e Parmas në Itali. Ngjarja ndodhi pas
Milani bllokohet në Parma, VAR i mohon suksesin (VIDEO) Milan është ndalur në barazim 1-1 në Tardini, ndaj Parmës. Një ndeshje që kuqezinjtë po e fitonin me një gol të Castille
Formacionet zyrtare: Milani për të mbajtur zonën Champions, Parma pengesa e radhës (FOTO LAJM) Milani lufton këtë sezon për Champions League dhe ndoshta ky është viti i duhur për ta. Kuqezinjtë mbajnë vendin e 4
Rrëfehet Buffon: Mund të isha pjesë e Manchester City-t Gianluigi Buffon mund ta ishte një futbollist i Manchester Cityt. Tratativa është zbuluar nga vetë legjenda e portës ita
Napoli shënon edhe golin e tretë ndaj Parmas (VIDEO) Napoli ka shënuar edhe golin e tretë ndaj Parmas në "Stadio Ennio Tardini". Ai që ka shënuar është përsëri Milik në
Napoli dyfishon rezultatin ndaj Parmas (VIDEO) Napoli ka dyfishuar rezultatin ndaj Parmas në "Stadio Ennio Tardini". Ai që ka shënuar është sulmuesi Arkadiusz Mili
Napoli kalon në avantazh ndaj Parmas (VIDEO) Napoli ka kaluar në avantazh ndaj Parmës në "Stadio Ennio Tardini". Ai që ka shënuar është mesfushori polak në minut
Heroi Martinez, Inter fiton me rezultatin minimal ndaj Parmas (VIDEO) Inter ka marrë një fitore të rëndësishme sonte ndaj Parmas me rezultatin 0-1 në "Stadio Ennio Tardini". Golin e fitor
Inter kalon në avantazh ndaj Parmas (VIDEO) Interi ka kaluar në epërsi ndaj Parmas në "Stadio Ennio Tardini". Ai që ka shënuar është sulmuesi argjentinas, Lauta
Palermo në prag të shpërbërjes si Parma, dorëhiqet presidenti, lojtarët ndihen të braktisur (VIDEO) Renditet në vendin e dytë të Serie B dhe për momentin ndodhet në një pozicion që e ngjit në Serie A, por Palermo është n
U ndal nga Parma, plas gallata në rrjetet sociale me Juventusin (FOTO LAJM) Pas eliminimit nga Atalanta në Kupën e Italisë, Juventusi gjithashtu u ndal dhe në Serinë A 3-3 nga Parma. Por sic
Barazim dramatik, Juventus ngec në shtëpi kundër Parmas (VIDEO) Juventus është ndalur në një barazim dramatik sonte ndaj Parmas me rezultatin 3-3 në "Allianz Stadium". Ndeshja u zh
Ronaldo i pandalshëm, Juventus shënon golin e tretë kundër Parmas (VIDEO) Cristiano Ronaldo nuk ndal së shënuari. Juventus ka shënuar edhe golin e 3 ndaj Parmas në "Allianz Stadium". Është p