999 rezultate për

parma

Kastriot Dermaku transferohet te Lecce, këto janë detajet Orët e fundit të merkatos po sjellin zhvillime të rëndësishme për disa nga lojtarët e Kombëtares. Pas zyrtarizimit të
Dermaku drejt Lecces, Parma i bëhet pengesë Kastriot Dermaku pritet të ndërrojë ekip brenda merkatos së verës. Mbrojtësi i Kombëtares Shqiptare, me shumë mundësi do
ZYRTARE/ Skuadra e Serie A shkarkon trajnerin Te Parma kanë filluar ndryshimet. Skuadra nga Serie A ka vendosur të ndajë rrugët me trajnerin Roberto D’Aversa. L
Atalanta mposht me përmbysje Parmën dhe rrëmben vendin e dytë (VIDEO) Atalanta ka marrë fitore të rëndësishme në udhëtim te Parma, me rezultat 1:2. Skuadra e Gian Piero Gasperini është kt
Zhbllokohet sfida në San Siro, befasohet Milani (VIDEO) Edhe pse po luantE mirë Milani është zënë në befasi nga Parma në fund të pjesës së parë teksa miqtë kanë shënuar me Jasm
Milan-Parma, formacionet zyrtare Milani e pret Parmën në shtëpi teksa kërkojn të qëndrojnë në garë për një vend në Europa League. Këto janë formacio
Parma, ekipi që dikur pushtoi Evropën Të gjithë e mbajnë mend se si përfundoi. Nga viti 1990 deri në vitin 2004, Parma garoi si një nga skuadrat kryesore të I
Pas Sassuolos, është Parma skuadra e radhës që konfirmon rikthimin në stërvitje Në Itali numërohet edhe skuadra e katërt që ka konifrmuar rikthimin në qendrën stërvitore, pasi regjioni Emilia-Romagna
Rajoni i Emiglia Romagnas kundër qeverisë, u jep leje 4 skuadrave italiane të nisin stërvitjet kuadrave si Bologna, Parma, Spal dhe Sassuolo iu është dhënë leja për të rifilluar stërvitjet më 4 maj nga presidenti i
Përsëri në klubin e zemrës, këto janë rikthimet më të famshme në botën futbollit Në ditët e fundit është folur për një rikthim të David Silva në Mestalla te Valencia. Marca ia ka hedhur një sy lojt
Arsyeja interesante që e bëri Dermakun të zgjidhte Parmën Kastriot Dermaku do ta mbajë mend gjatë sezonin 2019-2020 pasi ky i fundit ishte sezoni i debutimit të tij në Serie A.
Lajm i mirë nga Italia: Më shumë të kuruar sesa të infektuar nga koronavirusi Në Lombardi, zona më e prekur nga koronavirusi, numri i personave të infektuar është rritur nga 401 dje duke shkuar në 4
Formacionet zyrtare: Juve-Parma, bardhezinjtë kërkojnë shkëputjen nga Inter Juventus do të luajë në 20:45 ndaj Parmës në shtëpi. Bardhezinjtë duan fitoren për t'u shkëputur në +4 nga Interi i vend
Juventus merr një lajm të mirë përpara ndeshjes me Parman Skuadra e Juventus ka mësuar disa lajme mjaft të mira përpara ndeshjes ndaj Parmës. ‘Bardhezinjtë kanë mësuar se lojt
Më në fund Interi arrin marrëveshjen me Darmian Interi raportohet se ka arritur marrëveshje për ta transferuar në San Siro mbrojtësin e Parmës, Matteo Darmianin, gjatë
Dejan Kulusevski mbërrin në Torino (FOTO LAJM) Dejan Kulusevski është përforcimi i parë i Juventusit për sezonin e ardhshëm. Bardhezinjtë kanë finalizuar gjithçka m
As Gutusso nuk i bën punë Napolit, e mposht edhe Parma (VIDEO) Napoli është mposhtur nga Parma si vendas 1:2. Ishte ekipi mysafir që kaloi i pari në epërsi përmes Kulusevskit në mi
Dzemaili shpëton Bolognën në "frymën e fundit" (VIDEO) U mbyll në barazimi 2-2 ndeshja mes Bolonjës dhe Parmës, e vlefshme për javën e 13-të në Serie-A. Parma ku aktivizohe
Shkëlqen Dermaku, Parma thyen Romën (VIDEO) Parma ku aktivizohet mbrojtësi shqiptar Kastriot Dermaku, ka mposhtur në shtëpi Romën me rezultatin 2-0.dermaku Pikër
Nuk ndalet Parma, përmbys rezultatin në 'San Siro' (VIDEO) E jashtëzakonshme ajo që po bën Parma përballë Interi në 'San Siro'. Miqtë kanë shënuar dy gola në 5 min duke përmbys