999 rezultate për

parlamentit

Erdogan: Pas referendumit vjen propozimi për dënimin me vdekje Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan deklaroi të martën se pas referendumit të 16 prillit, në agjendën e Parlament
Misovski: Skenari i VMRO-së do dështojë, Talat Xhaferi zgjidhet kryeparlamentar Deputeti i PRSD-së Goran Misovski, gjatë fjalës së tij në seancën konstituive për zgjedhjen e kreut të ri të parlamentit
Kocijançiç: Të zgjidhen menjëherë kreu i Parlamentit dhe qeveria e re Komisioni Europian është në pritje të zgjedhjes së kreut të Parlamentit dhe qeverisë së re. Lajmin e ka bërë të ditur zë
Kriza politike, Italia mbështet qeverinë e garancive për zgjedhjet Kryetari i senatorëve të Forza Italia, Paolo Romani ka bërë thirrje për ndërhyrje në krizën politike që ka shpërthyer në
Vazhdon në ditën e shtatë seanca për zgjedhjen e kryeparlamentarit Kuvendi i Republikës së Maqedonisë do të vijojë sot në ditën e shtatë seancën për zgjedhjen e kreut të parlamentit.
VMRO-DPMNE kërkon shpërbërjen e parlamentit VMRO-DPMNE, ditën e sotme ka shkuar më tej me kërkesat e saj për zgjedhje të reja dhe ka kërkuar që parlamenti ende i pa
Çmenden gazetat maqedonase: Ta q*fsha Parlamentin! Situata e tensionuar në Maqedoni mes VMRO-së, LSDM-së dhe partive shqiptare, për zgjedhjen e kreut të parlamentit, është
Kukan: Bojkoti i Parlamentit po bëhet "sport" në Ballkan "Bojkoti i Parlamentit është shndërruar në sport në rajonin e Ballkanit", ka thënë eurodeputeti, Eduard Kukan, gjatë deb
Vazhdon edhe sot seanca për zgjedhjen e kryetarit të parlamentit Kuvendi i Maqedonisë pritet ta vazhdojë mbledhjen konstituive për zgjedhjen e kryetarit, zëvendëskryetarit, anëtarëve dh
Ademi-VMRO-së: Mos zvarisni procesin e zgjedhjes së kryetarit të Parlamentit Deputeti i BDI-së Xhevat Ademi, drejtuar deputetit të VMRO-DPMNE-së, Ilija Dimovskit i cili tha se partia e tij ka inve
Lëvizja BESA kundër Talat Xhaferit për kryeparlamentar Lëvizja BESA nuk ka nënshkruar për Talat Xhaferin që të jetë kryeu i parlamentit të Maqedonisë. Siç mësohet LSDM, BDI
Spasovski: VMRO po zvarrit seancën për zgjedhjen e kreut të parlamentit Sekretari i përgjithshëm i LSDM-së Oliver Spasovski, duke replikuar për fjalimin e Milloshovskit, tha se është për t'u ç
Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë mund të mos zgjidhet sot Kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, pak para fillimit të seancës plenare të Parlamentit të Maqedonisë,
Ahmeti: Bllokadat nuk janë zgjidhje më e mirë (VIDEO) Ndërkohë që ka nisur seanca për zgjedhjen e kryetarit të parlamentit në Maqedoni, në fillim të kësaj seance, kreu i Bash
Ja çfarë mendon Zoran Zaev për Talat Xhaferin Kreu i Lëvizjes Social-demokrate të Maqedonisë, Zoran Zaev, ka thënë se Talat Xhaferi, i propozuar nga BDI-ja si kryetar
LSDM, BDI dhe "BESA" nuk kanë ende një emër konsensual për kryetar të Kuvendit Javën e ardhshme pritet zgjedhja e kreut të Parlamentit të Maqedonisë, ndërkohë që forcat politike që janë rreshtuar për
Sulmi në Londër, ja momenti dramatik i largimit të kryeministres May (VIDEO) Mediet britanike kanë publikuar një video në të cilën shfaqet kryeministrja Theresa May, e cila vrapon e tmerruar për tu
Shkon në 5 numri i viktimave në Londër, mbi 40 të plagosur Mediat angleze kanë raportuar se ka shkuar në 5 numri i të vdekurve, në sulmin e sotëm që ka ndodhur pranë Parlamentit b
Shkon në dy numri i viktimave nga sulmi në Londër Ka shkuar në dy numri i personave që kanë humbur jetën si pasojë e sulmit që ndodhi jashtë ndërtesës së Parlamentit brit
"Dëgjova krisma e më pas një njeri ra në tokë ...", flet dëshmitari shqiptar në Londër Një sulmues i panjohur ka marrë përpara me makinë të paktën 10 persona në urën Westminster në Londër, dhe më pas ka plag