999 rezultate për

parlamentit

Eurodeputetja: Serbia të kërkojë falje për krimet në Kosovë! Një deputete britanike e parlamentit europian po sfidon autoritet në Beograd. Ajo u ka kërkuar atyre që të kërkojnë f
Fotografi dhe pankarta antishqiptare para Parlamentit të Serbisë Para Parlamentit të Serbisë në Beograd janë vendosur fotografi dhe mbishkrime të ndryshme, ku shqiptarët cilësohen si te
“Shqiptarët terroristë..”, pankarta gjigande para Parlamentit të Serbisë (FOTO LAJM) Ditën e sotme, para Parlamentit të Serbisë në Beograd janë vendosur fotografi dhe mbishkrime të ndryshme, ku shqiptarët
Incident në Parlament, sigurimi s’e zbaton urdhrin e Talat Xhaferit Para pak minutash, për pak është evituar një incident i ri në Parlamentin e Maqedonisë, mes deputetëve të VMRO-DPMNE-së
Protestuesit në Greqi hedhin arka me sardele përpara Parlamentit Parlamenti grek ka miratuar të premten në mbrëmje paketën e masave të reja shtrënguese, që i kërkohej Greqisë si kusht p
Irani akuzon Arabinë Saudite për sulmin e sotëm ndaj Parlamentit Garda Revolucionare e Iranit e ka akuzuar Arabinë Saudite për sulmin e ISIS-it ndaj Parlamentit iranian dhe varrit të is
ISIS sulmoi për herë të parë Iranin, dalin pamjet brenda parlamentit (FOTO & VIDEO) Shkon në 12 numri i të vdekurve nga sulmi i ISIS në parlamentin e Iranit gjatë mesditës së sotme, ku disa persona u futë
ISIS sulmon Iranin, dalin pamjet e përleshjes brenda parlamentit (VIDEO) Një grup personash të armatosur kanë sulmuar mesditën e sotme parlamentin e Iranit duke shkaktuar të paktën shtatë të vr
Zeka: "Vetëvendosje" nuk njeh shtetin por pranon rrogat prej parlamentit të Kosovës Milaim Zeka është shprehur se Vetëvendosja është sfida më e madhe e qeverisë së ardhshme. Ai thotë se ata janë thyesit
Kush e zëvendëson Talat Xhaferin kur mungon Nënkryetarja e LSDM-së, Frosina Remenski, do të jetë nënkryetare e Parlamentit. Ashtu siç mëson “Fokus”, ajo është pë
Blindohet Kuvendi i Maqedonisë, në mesnatë votohet qeveria e re Forca të shumta të policisë janë vendosur ditën e sotme rreth parlamentit të Maqedonisë. Ministria e Punëve të Bren
Tensione para parlamentit të Athinës, qeveria miraton masat ekonomike Situata në Greqi vazhdon të jetë e tensionuar, pasi parlamenti grek aprovoi një seri masash shtrënguese të akorduara nga
Protesta të dhunshme në Athinë, persona të maskuar tentojnë të hyjnë në Parlament (VIDEO) Në Greqi kanë nisur protestat popullore për të kundërshtuar masat e reja shtrënguese të qeverisë për normalizimin e ekon
Konfirmon Nuhiu: Shërbimi Sekret ka zhdukur inçizimet nga kamerat e sigurisë së Parlamentit Ministri i MPB-së, Agim Nuihu i ftuar në në emisionin “Rruga Drejt”, ka konfirmuar informacionet sipas të cilave janë vj
Mexhiti: Dhuna në Kuvend shënon fundin e udhëheqësisë së VMRO-së (VIDEO) Nënkryetari i BDI-së Izet Mexhti në intervistën dhënë për AA Vision “Me shqiptarët e Amerikës” ka thënë se sulmi barbar
Maqedonia gati për qeverinë, Xhaferi ultimatum Ivanovit Kryetari i ri i Parlamentit të Maqedonisë, Talat Xhaferi, njoftoi presidentin e vendit mbi formimin e shumicës së re par
LR-PDSH i dërgon letër të hapur Parlamentit Evropian LR-PDSH i është drejtuar përmes një letre të hapur Parlamentit Evropian me anë të së cilës i kërkon që të përshpejtohet
Xhaferi do i dërgojë letër Ivanovit për mandatin e qeverisë së re Kreu i ri i Parlamentit të Maqedonisë, Talat Xhaferi, pritet t'i dërgojë letër zyrtare presidentit të Maqedonisë Gjorge
Deputeti i Strugës tregon se si u sulmua Zijadin Sela Deputeti i Strugës, Syrja Rashiti në ‘’Struga TV’’ foli për ngjarjet e së enjtes në parlamentin e Maqedonisë duke u ndal
Veljanoski refuzon t'ia japë vulat e parlamentit Xhaferit (VIDEO) Ish kreu i Kuvendit të Maqedonisë, Trajko Veljanovski, ka refuzuar t'ia dorëzojë kreut të ri, Talat Xhaferit, ndaj dhe k