999 rezultate për

parlamentit

Kaos tek Kuvendi, PD tërheq protestuesit Ashtu si edhe në protestat e tjera të opozitës lëvizja drejt parlamentit ka shkaktuar shpesh herë trazira. Edhe në pr
Me dritat ndezur protestuesit nisen drejt parlamentit Bulevardi kryesor i Tiranës është ndriçuar plotësisht nga dritat e ndezura të mijëra protestuesve të ardhur këtë të shtu
Protestuesit nisen drejt Parlamentit Lideri demokrat Lulzim Basha ka përmbyllur fjalimin e tij përpara kryeministrisë dhe i ka bërë thirrje protestuesve ta n
Kurz fiton bindshëm në zgjedhjet e Parlamentit Evropian Janë mbyllur kutitë e votimin në shumicën e vendeve anëtare të Bashkimit Europian. Në shumicën prej tyre, blloku i dj
Gurë, shashka dhe ujë para godinës së parlamentit (FOTO LAJM) Teksa protesta u zhvendos para parlamentit, protestuesit hodhën gurë dhe shashka drejt policisë. Ndërsa nga ana e pol
Tension para parlamentit, sekretari i përgjithshëm i PD, qetëson situatën (FOTO LAJM) Situata është tensionuar paksa tek parlamenti ku kanë mbërritur mijëra shqiptarë. Pas disa minutash proteste, ka ndër
Me drita ndezur po marshohet drejt parlamentit Kryetari i opozitës, Lulzim Basha i ka ftuar qytetarët që t’i bashkohen në protestën-marshim drejt Parlamentit. Ai ka
Presidenti i sapobetuar i Ukrainës shkrin parlamentin Presidenti i sapobetuar i Ukrainës shpalli të hënën shkrirjen e parlamentit në mënyrë që kauza e tij parësore anti-korru
Protestuesit hedhin kapsolle para Policisë, vazhdojnë marshin drejt Parlamentit Ka mbërritur tek Policia e Shtetit marshimi i mijëra shqiptarëve, të cilët kanë sfiduar motin e keq dhe shiun e i janë p
Nuk e kanë me Edi Ramën këto 3 ditë, por me të vetët! Nga Alfred Peza Nuk është aspak surprizë e gjitha çfarë po ndodh me opozitën dhe protestën e saj këto tri ditë:
Ish-deputetja e parlamentit Europian apel Ramës: Mos prishni Teatrin Ish-deputetja e Parlamentit Europian, Doris Pack, i ka bërë thirrje kryeministrit dhe kryebashkikut Erion Veliaj, që të
Gjithçka që duhet të dini për zgjedhjet në Bashkimin Evropian Votimi për Parlamentin Evropian shpesh konsiderohet si e zakonshme por me Brexitin dhe rritjen e popullizmit, këtë vit m
Opozita e re merr nënkryetarin e Kuvendit dhe disa poste të tjera Opozita e re në Parlament pritet të marrë një nga postet e rëndësishme drejtuese, atë të Nënkryetarit të Kuvendit. Kë
Vdes në spital burri që u plagos me armën e partneres police UPDATE-Ka ndërruar jetë në spital, 50 vjeçari Bernard Uka që u vetëplagos me armën e partneres së tij police. Ngjarj
Hajdari Ramës për vizat në Holandë: Ti flet shumë … Deputetja e Partisë Demokratike, Rudina Hajdari ka replikuar me kryeministrin Edi Rama për kthimit të vizave, e votuar n
DW: Vendimi i Holandës hedh hije në shpresat për negociatat Ka shkaktuar një valë reagimesh vendimi i parlamentit të Holandës për të vendosur regjimin e vizave me Shqipërinë. Në nj
"Daily mail" pasqyron gjerësisht protestën e opozitës Protesta e opozitës, e cila nisi në orën 18:00 të pasditës së djeshme është pasqyruar edhe në mediat ndërkombëtare. N
Digjet një makinë në protestë, rrezik të shpërthejë (FOTO LAJM) Po vazhdon protesta para Kuvendit të Shqipërisë me gaz lotsjellës. Ndërkaq mësohet se sapo ka marrë flakë një makinë por
Tentuan të çajnë kordonin, gjakoset një protestues (FOTO LAJM) Opozita është mbledhur ditën e sotme për të shtatën herë rradhazi dhe proteston kundër Ramës. Ndërkohë edhe Lulzim Ba
Tension para parlamentit, protestuesit përplasen me policinë Banorët e Astirit të udhëhequr nga ish-deputeti Klevis Balliu kanë pasur përplasje me forcat e policisë pranë ministrisë