999 rezultate për

parlamenti

"Mandatet do të digjen sot", Basha mbërrin para Kuvendit Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha u prit nga mbështetës dhe simpatizantë të shumtë para selisë së PD-së, teksa pri
Rama: Protestuesit kërkojnë të djegin parlamentin Situata aktuale e vendit tonë ka bërë që sytë e mediave botërore të jenë në Shqipëri. Gjatë një interviste për presti
Frika e trazirave, anulohet seanca e Kuvendit ditën e nesërme Kryetari i Parlamentit, Gramoz Ruçi ka anuluar seancën e nesërme të Parlamentit. Vendimi vjen pasi opozita ka parala
Fleckenstein: Detyra e opozitës, alternativë qeverisjeje Brenda (apo jashtë) Parlamentit Raportuesi për Shqipërinë në Parlamentin Europian (PE), Knut Fleckenstein, komentoi vendimin politik të Partisë Demokrat
Fajon nuk jep ndonjë datë për liberalizimin e vizave Raportuesja për Kosovën dhe eurodeputetja, Tanja Fajon, ka thënë se shpreson që edhe dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbis
Investigimi i televizionit italian: Mafia pjesë e parlamentit shqiptar (VIDEO) Media italiane është marrë këtë herë me një investigim për ndikimin e mafias shqiptare në politikën në vend. Televizi
Kryemadhi sulmon ministren nga Kosova: Ka rregulla, nuk bëhet orgji këtu Gjatë fjalës së mbajtur në parlament, kryetarja e LSI Monika Kryemadhi ka shigjetuar Ministren e re të Arsimit, Besa Sha
"Rama në Berlin u quajt i sëmur psikik", Berisha përplaset me Ruçin Ish-kryeministri Sali Berisha ka deklaurar se maxhoranca bllokoi Kuvendin të enjten e kaluar për “shkarravinat” e kryemi
Njihuni me Guaido, presidenti i vetëshpallur në Venezuelë që u njoh edhe nga shqiptarët Deri para disa kohe Guaidonë nuk e njihte gati askush. Rastësia e bëri kryetar të parlamentit e krejt papritur ai e shpa
Sot, Parlamenti i Greqisë voton marrëveshjen historike Ligjvënësit grekë pritet të votojnë sot marrëveshjen historike për ndryshimin e emrit të Maqedonisë dhe për t’i dhënë f
Ky është presidenti që njeh SHBA në Venezuelë Juan Guaido, kryetar i Parlamentit venezuelian, që kontrollohet nga opozita, u vetëshpall sot president në detyrë i vend
Me apo pa diplomë, zbuloni profesionet e deputetëve shqiptarë (FOTO LAJM) Nëse kuvendi shqiptar i vitit 1991 do të mbahet mend për prurjen më të lartë të akademikëve, parlamenti i sotëm do të nj
Jaglland: Vendimi i Parlamentit të Maqedonisë - kontribut i rëndësishëm për stabilitetin në rajon Sekretari i Përgjithshëm i Këshillit të Evropës, Thorbjorn Jaglland e përshëndeti vendimin e Parlamentit të Republikës s
Ndryshimet kushtetuese botohen në Fletoren Zyrtare, flet Zaev Krenarë për guximin e deputetëve, i vetëdijshëm për hidhërimin e një pjese të qytetarëve, por edhe i bindur për një të a
Maqedonia e Veriut, pritet vendimi final i Parlamentit të Greqisë Kuvendi mbrëm me 81 vota “për” miratoi ndryshimet Kushtetuese. Ndryshimet kushtetuese përfshijnë edhe ndryshimin e emrit
Çipras: Nëse nuk kalon marrëveshja e Prespës, formohet Shqipëria e Madhe Dështimi i Marrëveshjes së Prespës dhe një shpërbërje e Maqedonisë, mbart rrezikun e krijimit të Shqipërisë së Madhe. De
Erdhi fundi i procedurave për marrëveshjen historike të Prespës Në NATO presin që deri më 15 shkurt në të dy vendet të përfundojnë të gjitha procedurat për Marrëveshjen e Prespës. Parl
Shqiptari kandidon për deputet në Greqi, çmenden ekstremistët Një emigrant shqiptar në Greqi ka shumë shanse të zgjidhet deputet në parlamentin grek. Fatos Malaj, ndërmjetës ndër
Grushte e shkelma, rrahje masive në Parlamentin e Ukrainës (VIDEO) Në Parlamentin e Ukrainës ka shpërthyer një përleshje midis deputetëve pasi një anëtar i partisë e ka quajtur oligarkun,
"PO! Parlamenti mund të mblidhet nesër...", Balla u përgjigjet studentëve (FOTO LAJM) Kryetari i Grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, ka reaguar për kërkesën e studentëve për të mbledhur