999 rezultate për

parlamentare

Maqedonia drejt zgjedhjeve të reja parlamentare Diplomati grek Kocias gjatë vizitës Shkup, ka kërkuar si zgjidhje të vetme mes greqisë dhe maqedonisë, ndryshimin e kush
​Thaçit dhe Haradinajt u kërkohet llogari për bisedimet në Bruksel Instituti Demokratik të Kosovës (KDI), në bashkëpunim me Komisioni për Punë të Jashtme, Diasporë dhe Investime Strategji
Spasov: Ivanov prodhim i Ali Ahmetit Gjorgji Spasov nëpërmjet një statusi në rrjetin e tij social në fejsbuk godet Kryetarin e BDI-së Ali Ahmetin ku i thotë
Zaev tregon cilat parti shqiptare mund të bëhen pjesë e qeverisë pas rikonstruimit Kryeministri Zoran Zaev ka paralajmëruar sot se do të ketë rikonstruim të qeverisë dhe se fillojnë bisedimet për rritjen
Zaev tregon pse nuk u votua ligji për shqipen Në një bashkëbisedim me gazetarët, kryeministri Zoran Zaev tha se nuk ka asgjë të vërtetë në zërat që u përhapën në medi
Sot VV zëvendëson deputetët në Komisionet Parlamentare Kuvendi i Kosovës sot mbanë seancë, ku në rend dite janë të parapara 28 pika, ndër to edhe shqyrtimi i projektligjit për
VMRO në qershor do të kërkojë zgjedhje të jashtëzakonshme parlamentare Spekulimet po rriten se Lubço Georgievski do të kthehet në VMRO-DPMNE dhe do të jetë aduti kryesor i partisë për zgjedhj
Gashi në takim me Zaevin: Në mars bisedime për pjesëmarrje në qeveri Kryetari i Lëvizjes Besa i zgjedhur nga delegatët dhe përkrahësit e Shkupit, Afrim Gashi, sot ka realizuar takim me krye
Ligji i gjuhëve, VMRO nuk i tërheq 35 mijë amendamentet VMRO-DPMNE-ja nuk lëshon pe dhe nuk tërheq 35 mijë amendamentet ndaj Ligjit për përdorimin e gjuhëve. Sipas liderit
Një seancë parlamentare në Maqedoni kushton 30.000 euro! Në Maqedoni 30 mijë euro kushtojnë mbajtjet e seancës plenare duke përfshirë shpenzimet e udhëtimit për deputetët. Kr
Kryesia cakton tri seanca të reja parlamentare Kryesia e Kuvendit ka caktuar tri seancat e reja parlamentare Vazhdimi i pikave nga seanca e kaluar dhe interpelanca e
Europarlamentarët kërkojnë kthimin e opozitës maqedonase në Kuvend Europarlamentarët Ivo Vajgl dhe Eduard Kukan i kërkuan opozitës që të kthehet në Kuvend dhe të merr pjesë aktive në marr
Po prishet gjithçka për demarkacionin, Haradinaj takohet me grupet parlamentare Sërisht po e zhgënjejnë popullin e Kosovës deputetët e Kuvendit pasi edhe pse u fol që u arrit konsensusi për demarkacio
Grupet parlamentare sot në takim kordinues me Talat Xhaferin Grupet parlamentare sot do të mblidhen në takim të rregullt koordinues me kryetarin e Kuvendit, Talat Xhaferi, për të pë
Sondazhet paraqesin një elektorat gri dy javë nga zgjedhjet parlamentare në Itali Koalicioni i së djathtës dhe i ekstremit të së djathtës kryeson sondazhet për zgjedhjet parlamentare të 4 marsit, megjit
“Konferenca e Kryetarëve” pritet t’ia marrë disa kompetenca Kryesisë së Kuvendit Një trupë e re vendimmarrëse do të krijohet në Kuvendin e Kosovës, në rast se drafti aktual i Rregullores së Kuvendit të
Ligji i gjuhëve, as këtë javë nuk shkon në Kuvend Kuvendi edhe gjatë kësaj jave nuk do të mbajë seancën për shqyrtimin e mbi 35 mijë amendamenteve të VMRO-DPMNE-së ndaj L
Deputeti i PD për zgjedhjet në FSHF: Rama tentoi të kapte edhe futbollin Deputeti i Partisë Demokratike, Edi Paloka, ka komentuar zgjedhjet në Federatën Shqiptarë t ë Futbollit dhe rezultatin e
KQZ ndan milionat për partitë politike, PS merr pjesën e luanit Komisioni Qendror i Zgjedhjeve(KQZ) ka shpërndarë fondin prej 186 milion lekësh që buxheti i shtetit ka vënë në dispozic
Nis seanca, çfarë pritet të ndodhë sot në seancën parlamentare Ka nisur në orën 10:00 seanca e dytë parlamentare e Kuvendit për këtë vit, ndërsa në rend dite janë 10 pika për t’u disk