999 rezultate për

parlamentare

Greqia zhvillon sot zgjedhjet parlamentare Greqia sot voton për zgjedhjet parlamentare në vend. Kutitë e votimit janë hapur në 21.478 qendra votimi dhe 9.9 milionë
Ndryshon orari i seancës parlamentare, shkak protesta e të hënës Ditën e hënë opozita ka lajmëruar protestën e rradhës paqësore e cila pritet të fillojë rreth orës 20:00. Ndërkohë, d
Aleanca për mbrojtjen e demokracisë Berat, thirrje Metës: Shpall zgjedhjet e parakohshme parlamentare Si një ndër strukturat e krijuara nga PD në të gjitha qytetet e vendit, Aleanca për Mbrojtjen e Demokracisë në Berat, i
Zbulohet kandidati që do të zëvendësojë Gruevskin Pas dhënies së dorëheqjes të Nikolla Gruevskit, një tjetër personalitet politik pritet ta zvendësojë ish kryeministrin.
Kryeministri Tsipras shtyn zgjedhjet parlamentare Qeveria greke vendos të shtyjë datën e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare. Data e vendosur është pikërisht 7 korri
Braçe "zero" interes, e zë gjumi me zërin e Ramës në Kuvend (VIDEO) Seanca e sotme në Kuvend ka kaluar me gjeste dhe replika nga ana e opozitës së re ndërkohë që u njoftua krijimi i grupev
Presidenti Meta: Po rrezikojmë shumë, jemi në kohë të shmangim përplasjen Presidenti Ilir Meta, ka komentuar nga studio e emisionit “Përballë" edhe krizën politike që ka mbërthyer vendin. Met
Ambasadorja gjermane për protestën e opozitës: Çdo element dhune është vijë e kuqe Kreu i opozitës, Lulzim Basha u bëri thirrje shqiptarëve për t’iu bashkuar protestës të shtunën. Ambasadorja e Gjermanis
Dy gra, kush do të drejtojë grupet parlamentare të opozitës në Kuvend Maxhoranca ja ka dalëtë formojë një opozitë të re në Kuvend, e cila ka 20 deputetë, të cilët dolën nga listat e PD dhe L
Pas takimit me Bashën flet Kryemadhi, përmend zgjedhje në PS Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, pasi ka dalë nga selia e PD në përfundim të protestës së opozitës, ka deklaruar se
"Populli do marrë armët", skenari i frikshëm për vendin (VIDEO) Vendi tashmë gjendet pa Parlament dhe përplasjet e fundit politike tregojnë se konfliktin në vend. Gjatë emisionit t
Firma e fundit për djegien e mandateve, Nishani i shkon në zyrë Bashës Një ditë pas vendimit se PD do të djegë mandatet parlamentare, kreu i Këshillit Kombëtar, Bujar Nishani ka shkuar të tak
Basha: PD djeg të gjitha mandate Kryetari i Partisë Demokratike ka njoftuar përmes një deklarate për mediet këtë të dielë, djegien e mandateve parlamenta
Xhaferi tregon për mundësitë e shkuarjes në zgjedhje të parakohshme Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi mbrëmë ka deklaruar se nuk mundet që të mbahen bashkë zgjedhjet presidenciale dhe zgj
Rama merr fjalën, opozita braktis seancën parlamentare Partia Demokratike ka marrë pjesë ditën e sotme në seancën plenare. Pasditja e sotme ishte fillimi i punës në Parlame
LSDM e qetë për seancën, pret që Lëvizja BESA të mos prishë gjithçka "Bisedimet vazhdojnë, presim që pas mbarimit të takimeve të kemi qëndrim zyrtar nga kryeministri Zoran Zaev. Unë jam opt
Ivanov në fjalimin e fundit nxjerr vrer ndaj Marrëveshjes me Greqinë Presidenti maqedonas Gjorge Ivanov, sot në fjalimin vjetor tradicional para deputetëve në Kuvendin e Maqedonisë, kërkoi
LDK dhe VV dështon që ta rrëzojnë Haradinajn Në seancën e sotme parlamentare është hedhur në votim rezoluta e propozuar nga LDK-ja dhe VV-ja, e dalë nga seanca e jas
Deputetët nuk e përfilin, dështon seanca e jashtëzakonshme Për shkak të mospjesëmarrjes së qeverisë. Shumica e deputetëve të pozitës nuk janë në sallë. Kryetaret e grupeve parl
Mickoski ka hallin e presidentit VMRO-DPMNE është duke u përgatitur për zjedhjet e ardhshme presidenciale, ka njoftuar lideri i partisë opozitare Hristij