999 rezultate për

parlamentare

Zgjedhjet parlamentare në Sllovaki, fitore e madhe e partisë opozitare Partia opozitare (OLaNO) ka fituar zgjedhjet parlamentare të Sllovakisë me një fitore të jashtëzakonshme. Me pothuajs
VMRO-ja nuk tërhiqet: Deputetët e përjashtuar nuk do të jenë pjesë e listave Grupi i deputetëve të pavarur nga VMRO-DPMNE-ja nuk do të jetë pjesë e listave në zgjedhjet e parakohshme parlamentare.
Zeqiri flet ashpër: BDI dhe VMRO kanë rinovuar koalicionin e tyre kriminal Nënkryetari i LSDM-së, Muhamed Zeqiri, nëpërmjet një postimi në rrjetin social Facebook ka komentuar se BDI dhe VMRO-DPM
Xhaferi u takua me kryetarin e Asamblesë Parlamentare të NATO-s Mesterhazi Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi sot është takuar me kryerësin e detyrës kryetar i Asamblesë Parlamentare të NATO-Atill
Kush është këshilltari i kryeparlamentares Vjosa Osmani Artan Murati nga Instituti Demokratik i Kosovës, është emëruar këshilltar i Kryetares së Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osma
Ndahen Komisionet Parlamentare: 8 pushteti dhe 6 opozita Kryesia e Kuvendit, në mbledhjen e mbajtur sot, ka ndarë Komisionet Parlamentare. Koalicioni LVV – LDK, bashkë me minori
Vjosa Osmani zgjidhet kryeparlamentare Vjosa Osmani është kreparlamentarja e re e Kosovës. Ajo është zgjedhur kryetare e Kuvendit të Kosovës me 65 vota pro,
Pas pak mbahet seanca për zgjedhjen e Vjosa Osmanit kryeparlamentare Sot pritet të mbahet edhe një seancë tjetër pas asaj ku u formua Qeveria Kurti. Klan Kosova mëson se seanca do të fil
Zbulohet arsyeja pse Vjosa Osmani refuzoi postin e kryetarit të parlamentit Vjosa Osmani ka refuzuar ditën e djeshme postin e kryetares së parlamentit edhe pse ajo më herët ishte shprehur se do të
A do ta pranojë postin e Kryeparlamentares? Reagon Vjosa Osmani Kandidatja për Kryeministre e LDK-së, Vjosa Osmani ka dalë me një deklaratë, pas lajmit për konfliklin mes saj dhe Isa M
Vjosa Osmani refuzon të bëhet Kryeparlamentare U duk se situata më në fund pas 4 muajsh po shkonte e qetë drejt seancës së nesërme të Kuvendit të Kosovës. Kandidatj
Kuvendi do të shpërndahet më 3 shkurt, KSHZ thirrje për zgjedhje fer dhe demokratike Kuvendi i Maqedonisë pritet të shpërndahet më 3 shkurt, kjo u bë e ditur sot në takimin mes kreut të KSHZ-së dhe zv/krye
Reforma Zgjedhore, Gjiknuri dhe Hajdari i dërgojnë letër OSBE-ODIHR Damian Gjiknuri dhe Rudina Hajdari, dy bashkëkryetarët e Komisionit Parlamentar për Reformën Zgjedhore, i janë drejtuar
"Nëse nuk ka qeveri deri më 24 shkurt, në Kosovë ka zgjedhje" Gazeta e njohur austriake me emrin “Der Standard” i ka dedikuar një shkrim të shkurtër edhe aktualitetit politik në Koso
Paralajmërimi i fortë i Murrizit: Opozita Parlamentare 0 vota reformës zgjedhore! I ftuar në Top Channel, në studion e emisionit “Top Talk”, ishte deputeti Muslim Murrizi. Gjatë fjalës së tij ai u shpre
PD nuk i ndahet Ramës, i zbulon dy kryebashkiakë të tjerë më të kaluar kriminale Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazmend Bardhi nga Dibra ku zhvilloi një takimet me strukturat drejtuese
Bëmat ndaj shqiptarëve, Kuvendi i Maqedonisë do u kërkojë falje (VIDEO) Kuvendi i Maqedonisë do u kërkojë falje të gjithë qytetarëve ndaj të cilëve është bërë padrejtësi. Propozim Rezoluta
U miratua me 101 vota, Olsian Çela mbërrin në Kuvend Ka mbërritur në Kuvend kandidati fitues për postin e Prokurorit të Përgjithshëm, Olsjan Çela. Siç shihet edhe ne foto
Bushati zgjidhet kryetar i misionit të vëzhguesve të OSBE për zgjedhjet në Bjellorusi Ditmir Bushati zgjidhet kryetar i misionit vëzhgues të Asamblesë Parlamentare të OSBE në Bjellorusi për zgjedhjet parlam
Futbollisti i njohur "braktis" skuadrën për zgjedhjet parlamentare Zgjedhjet parlamentare në Spanjë pritet të sjellin kaos në futbollin iberik. Shkak është bërë ligji spanjoll, me regj