999 rezultate për

parlamentar

Këshilltari i Merkel: Bllokoni llogaritë bankare të Ramës...! Këshilltari ekonomik i grupimit CDU/CSU të kancelares Angela Merkel ka reaguar në lidhje me përgjimet e publikuara nga "
Nisja e procedurave për shkarkimin e Metës, flet këshilltari i Presidentit Bledar Dervishi, këshilltar ligjor i Presidentit të Republikës Ilir Meta ka qenë sonte në "A show" në News24 për të folu
11 hapa, si shkarkohet Ilir Meta Pas miratimit në Kuvend të rezolutës për presidentin Ilir Meta maxhoranca ka një rrugë të gjatë deri në shkarkimin e tij
Zbulohet kandidati që do të zëvendësojë Gruevskin Pas dhënies së dorëheqjes të Nikolla Gruevskit, një tjetër personalitet politik pritet ta zvendësojë ish kryeministrin.
Spiropali: Nisim procedurën për shkarkimin e Metës Mazhoranca qeverisëse nuk humb kohë! Sipas ministres së Shtetit, Elisa Psiropali të enjten Parlamenti do të fillojë proc
Cakaj pranon deklaratën e CDU/CSU: Detyra jonë të përgjigjemi me fakte inistri i Jashtëm Gent Cakaj ka pranuar se kritikat e bëra në deklaratën e grupit parlamentar të CDU/CSU janë legjitime
Gjermanët e CDU/CSU: Shqipëria nuk ka plotësuar kushtet Një ditë pas rekomandimit pozitiv për hapjen e negociatave, Zëvendëskryetari i grupit parlamentar CDU/CSU thotë se Shqip
Kryeministri Tsipras shtyn zgjedhjet parlamentare Qeveria greke vendos të shtyjë datën e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare. Data e vendosur është pikërisht 7 korri
Sot përurohet autostrada që lidh Kosovën me Maqedoninë e Veriut Sot do të mbahet ceremonia e përurimit të autostradës "Arbën Xhaferi", që lidh Kosovën me Maqedoninë e Veriut. Ceremo
Dorëzohen deputetët holandezë: Nuk mund t'u rikthejmë vizat shqiptarëve Rikthimi i vizave për Shqipërinë, është diçka e parealizueshme! Ky konfirmim vjen nga vetë deputetët holandez të Komisio
Rudina Hajdari: Do të ndryshojmë sistemin Rudina Hajdari, deputetja e mbetur në Kuvend e demokratëve theksoi gjatë fjalës së somte në seancë parlamentare se grupi
DW: Situata politike është në favor të Rudina Hajdarit Opozita e re zyrtarizoi të premten (19.04.2019) në Parlament formimin e 2 grupeve të reja parlamentare për të mundësuar
Rudina Hajdari krijon partinë e re, si do të quhet Vendoset përfundimisht krijimi i Partisë Bindja Demokratike. Rudina Hajdari ka mbledhur mesditën e së shtunës grupin par
Rudina Hajdari nga sot drejton opozitën në Kuvend, reagon Sali Berisha Opozita e re në Kuvend ka krijuar këtë të enjte dy grupe parlamentare. Në fillim të seancës plenare, kryeparlamentari Ru
Braçe "zero" interes, e zë gjumi me zërin e Ramës në Kuvend (VIDEO) Seanca e sotme në Kuvend ka kaluar me gjeste dhe replika nga ana e opozitës së re ndërkohë që u njoftua krijimi i grupev
Presidenti Meta: Po rrezikojmë shumë, jemi në kohë të shmangim përplasjen Presidenti Ilir Meta, ka komentuar nga studio e emisionit “Përballë" edhe krizën politike që ka mbërthyer vendin. Met
Ambasadorja gjermane për protestën e opozitës: Çdo element dhune është vijë e kuqe Kreu i opozitës, Lulzim Basha u bëri thirrje shqiptarëve për t’iu bashkuar protestës të shtunën. Ambasadorja e Gjermanis
Thirrja e ambasadës zviceriane për shtetasit turq Në vazhdën e reagimeve për institucionet e vendit, Ambasada e Zvicrës ka dërguar kritika edhe për rastin e deportimit të
Dy gra, kush do të drejtojë grupet parlamentare të opozitës në Kuvend Maxhoranca ja ka dalëtë formojë një opozitë të re në Kuvend, e cila ka 20 deputetë, të cilët dolën nga listat e PD dhe L
Maqedonia e Veriut sot mban takimin me Komitetin e Përbashkët në BE Në Parlamentin Evropian në Strazburg sot do të mbahet takimi i 16-të i Komitetit të Përbashkët parlamentar Bashkimi Evr