999 rezultate për

parlamentar

"Nuk është mirë kështu Hashim Thaçi", europarlamentarja gjermane ka një mesazh të fortë për Kosovën Europarlamentarja gjermane, Raportuese për Kosovën pranë Parlamentit Evropian, Viola von Cramon, e ka cilësuar sot atë q
Kalon mocioni i VV-së, buxheti votohet me procedurë të përshpejtuar Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani, është rikthyer në seancë për të njoftuar se kryetarët e grupeve parlamentare kanë kë
Parlamentarët të frikësuar nga koronavirusi, shtyhet seanca plenare Kuvendi i Shqipërisë ka njoftuar se seanca plenare e së enjtes për arsye sigurie është shtyrë. Kjo ka lidhje me masat që
Frika nga koronavirusi, zbardhen porositë për deputetët e Kuvendit Janë regjistruar në Shqipëri dy rastet e para të prekura nga koronavirusi por megjithatë Parlamenti do të vijojë normali
Vjosa Osmani nesër takohet me Kryeparlamentarin e Maqedonisë Talat Xhaferi, çfarë do diskutohet? Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, nesër e pret në takim homologun e saj nga Maqedonia e Veriut, Talat Xhafe
Zgjedhjet parlamentare në Sllovaki, fitore e madhe e partisë opozitare Partia opozitare (OLaNO) ka fituar zgjedhjet parlamentare të Sllovakisë me një fitore të jashtëzakonshme. Me pothuajs
Kryeparlamentarja Osmani tregon çfarë mund të ketë ndodhur me njohjen e Xhamajkës Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani sot ka vizituar komunën e Gjilanit ku është pritur nga kryetari Lutfi Hazi
VMRO-ja nuk tërhiqet: Deputetët e përjashtuar nuk do të jenë pjesë e listave Grupi i deputetëve të pavarur nga VMRO-DPMNE-ja nuk do të jetë pjesë e listave në zgjedhjet e parakohshme parlamentare.
Zeqiri flet ashpër: BDI dhe VMRO kanë rinovuar koalicionin e tyre kriminal Nënkryetari i LSDM-së, Muhamed Zeqiri, nëpërmjet një postimi në rrjetin social Facebook ka komentuar se BDI dhe VMRO-DPM
Xhaferi u takua me kryetarin e Asamblesë Parlamentare të NATO-s Mesterhazi Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi sot është takuar me kryerësin e detyrës kryetar i Asamblesë Parlamentare të NATO-Atill
Kush është këshilltari i kryeparlamentares Vjosa Osmani Artan Murati nga Instituti Demokratik i Kosovës, është emëruar këshilltar i Kryetares së Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osma
Ndahen Komisionet Parlamentare: 8 pushteti dhe 6 opozita Kryesia e Kuvendit, në mbledhjen e mbajtur sot, ka ndarë Komisionet Parlamentare. Koalicioni LVV – LDK, bashkë me minori
Vjosa Osmani zgjidhet kryeparlamentare Vjosa Osmani është kreparlamentarja e re e Kosovës. Ajo është zgjedhur kryetare e Kuvendit të Kosovës me 65 vota pro,
Pas pak mbahet seanca për zgjedhjen e Vjosa Osmanit kryeparlamentare Sot pritet të mbahet edhe një seancë tjetër pas asaj ku u formua Qeveria Kurti. Klan Kosova mëson se seanca do të fil
Zbulohet arsyeja pse Vjosa Osmani refuzoi postin e kryetarit të parlamentit Vjosa Osmani ka refuzuar ditën e djeshme postin e kryetares së parlamentit edhe pse ajo më herët ishte shprehur se do të
A do ta pranojë postin e Kryeparlamentares? Reagon Vjosa Osmani Kandidatja për Kryeministre e LDK-së, Vjosa Osmani ka dalë me një deklaratë, pas lajmit për konfliklin mes saj dhe Isa M
Arben Gashi, shef i gupit parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës Arben Gashi do të jetë Shef i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike e Kosovës. Kështu është vendosur në mbledhjen e
Vjosa Osmani refuzon të bëhet Kryeparlamentare U duk se situata më në fund pas 4 muajsh po shkonte e qetë drejt seancës së nesërme të Kuvendit të Kosovës. Kandidatj
Mustafa: Ka mundësi për një marrëveshje me Kurtin, nuk heqim dorë nga kryeparlamentari Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, thotë se ende ka shpresa për një marrëveshje me Vetëvendosjen e Albin Kurtit. I njëjt
Më pak se pesë ditë, fillon numërimi i orëve për Albin Kurtin Nderkohe qe Lëvizja Vetëvendosje (LV) dhe Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) vazhdojnë të mos sprapsen nga qëndrimet e t