999 rezultate për

parlamentar

Sot takimi PS-PD-LSI, i pranishëm edhe Rama Këshilli Politik për Reformën Zgjedhore do të mblidhet sot në orën 11:00 për të diskutuar mbi propozimin e 28 deputetëve
Përçarje pranë takimit me Ramën, opozita në Kuvend heq Hajdarin nga Këshilli Politik Deputetja Rudina Hajdari është hequr si përfaqësuese e opozitës parlamentare në Këshillin Politik. Ka qënë vetë opozi
Palët bien dakord, kur do të mblidhet Këshilli Politik Pas ftesës së përfaqësuesit të PS Damian Gjiknurit, opozita jashtëparlamentare shprehu dakordësinë për t’u mbledhur në t
Ali Ahmeti do të bëhet kryeparlamentar i Maqedonisë? Ende nuk janë shpallur rezultatet zyrtare përfundimtare të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare në Maqedoninë e Veriut
Kush do ta formoj qeverinë e re në Maqedoninë e Veriut? Koalicioni “Mundemi” i kryesuar nga LSDM-ja me 46 mandate të fituara ka kapacitetin më të madh koalicionues, përderisa n
Hajdari thirrje opozitës jashtë parlamentare: Pranoni propozimin tim Deputetja Rudina Hajdari ka kërkuar prej opozitës jashtë parlamentare të pranojë propozimin për listat e hapura. Në n
Murrizi flet për listat e hapura: Kjo Kushtetutë nuk e ka votën e gjysmës së shqiptarëve” Deputeti i opozites parlamentare, Myslim Murrizi foli në emisionin “Real Story” të gazetarit Sokol Balla, në News24, për
KSHZ shpall rezultatet e para të zgjedhjeve parlamentare Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve në konferencën e sotme për shtyp ka publikuar rezultatet e para jozyrtare nga zgjedhjet
Rekordi i Ali Ahmetit dhe BDI-së: Fitore në shtatë palë zgjedhje në Maqedoni dhe dhe 16 procese zgjedhore Të mërkurën (15 korrik 2020) në Maqedoninë e Veriut janë mbajtur zgjedhjet e parakohshme parlamentare, që ishin caktuar
Koalicionet e mundshme për formimin e Qeverisë Në zgjedhjet e djeshme parlamentare sipas rezultateve të para të Komisionit Shtetëror Zgjedhor kanë votuar diku 923.000
Historiku i fituesve të zgjedhjeve parlamentare në Maqedoni që nga viti 1990 deri në vitin 2020 Që nga pavarësia e shtetit, Republika e Maqedonisë (sot Republika e Maqedonisë së Veriut) ka zhvilluar nëntë zgjedhje pa
Në Maqedoninë e Veriut mbahen zgjedhjet e parakohshme parlamentare 2020, ja kur mbyllen votimet Sot Maqedonia e Veriut nga ora 07 deri në 21.00 voton për zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 15 korrikut 2020. N
"Më vjen të ulëras": Njihuni me CV-në e deputetes, dikur "Miss Tepelena" që do ndryshojë Kushtetutën Në një rast të pazakontë në historinë e tranzicionit shqiptar të 30 viteve të fundit, mazhoranca e Edi Ramës, së bashku
PS voton për Kushtetutën e re, çfarë kërkon opozita parlamentare Pas miratimit thuajse me unanimitet të plotë ditën e premte në Këshillin e Legjislacionit dhe në Komisionin e Ligjeve, n
Opozita parlamentare kërkon takim me Fleckestein, zbulohet tema e diskutimit Tre kryetarët e grupeve parlamentare opozitare do të kenë sot një takim me Knut Fleckestein, këshilltarin e kreut të Kuv
Përçahet opozita parlamentare: 3 deputetë gati të firmosin Reformën Zgjedhore Për disa deputetë të opozitës parlamentare, e vetmja rrugë e Shqipërisë është Bashkimi Europian, ndërsa marrëveshjen mes
E ftuar nga Rama apo Murrizi? Rudina Hajdari surprizon në mbledhjen e opozitës parlamentare (FOTO LAJM) Në këto momente në selinë e Kuvendit të Shqipërisë po zhvillohet një takim mes kryeministrit Rama, sekretarit Basha dhe
Votime në kushte pandemie, qytetarët nuk mund të hedhin votën nëse nuk zbatojnë këto kushte Gjithsej 1.814.263 qytetarë kanë të drejtë vote në zgjedhjet e parakohshme parlamentare të caktuara për më 15 korrik në
Opozita parlamentare e përçarë? Flet Rudina Hajdari Deputetja Rudina Hajdari ka deklaruar sot se opozita parlamentare nuk është e përçarë sa i takon reformës zgjedhore dhe
Për herë të parë në historinë e Serbisë zgjidhet një parlamentare me mbulesë Ky lajm duhet të #shpërndahet me qindra herë!!! Për herë të parë në historinë e Serbisë zgjidhet një parlamentare me