999 rezultate për

parisit

Facebook, një check-in për sulmet e Parisit Mediat sociale ju kanë ardhur në ndihmë francezëve për të gjetur miqtë e tyre, pas sulmeve terroriste në Paris. Facebook
Gazetari shqiptar rrëfen tmerrin e Parisit Gazetari i "Radio France Internationale", Artan Kutra në një lidhje telefonike në "Revistën Televizive të Mbrëmjes", fol
Dëshmitarja: Kanë shtënë me armë mbi pengjet Duket se ngjarja në Paris sa vjen dhe bëhet edhe më rrënqethëse. Një dëshmitare ka thënë për gazetën franceze "Figaro
A do ta prishë Veliaj godinën që mban emrin e të atit të Ramës? (FOTO LAJM) Kryebashkiaku i Tiranës, Erjon Velian,ka njoftuar sot lirimin e trotuareve në Njësinë 5. Kjo që që shihni në foto-galeri
ISIS kërcënon Francën: Do të mbushim rrugët e Parisit me trupa të vdekur (FOTO +18) Ky është një moment shokues kur një luftëtar francez i ISIS’it betohet të ‘mbush rrugët e Parisit me trupa të vdekur’ pa
KOMENT/ "Komuna e Parisit", si lakmus i miratimit të socialistëve ndaj Veliajt nga Albeu- Fitorja në Bashkinë e Tiranës është e gjitha një sfidë për Erion Veliajn si edhe pushtetin qendror. Po
Dhunojnë policin, ndalohen dy të rinj te Komuna e Parisit Dy persona kanë ushtruar dhunë ndaj efektivëve të policisë rrugore në kryeqytet, pasi kanë kundërshtuan gjobën për kundr
PSG e madhe, fiton dhe marshon drejt titullit (VIDEO) Skuadra e PSG-së ka mundur të fitojë përballë Metz me rezultatin 3:1. Verrati, Cavani dhe Va nder Wiel shënuan golat
Ndërtimi i Unazës së Re, devijim i përkohshëm i trafikut Në segmentin rrugor “Ndërtim Unaza e Re e Tiranës” (Segmenti Komuna e Parisit–Rruga e Re Tiranë-Elbasan), Autoriteti Rru
Tifozët e Chelsea-t rrahin brutalisht tifozin e Tottenham (VIDEO) Pas finales së Capita One Cup, të zhvilluar një javë më parë në "Wembley" dhe që u fitua nga Chelsea 2-0, ka ndodhur një
Banesa sekrete e Kullës Eiffel (VIDEO) Banesa e Kullës Eiffel për një kohë të gjatë ka qenë e fshehur nga sytë e opinionit e shumë persona as që e ka ditur të
ISIS kërcënon Francën pas masakrës së Parisit ISIS ka kërcënuar Francën me sulme terroriste pas masakrës së ndodhur në Paris në zyrat e revistës “Charlie Hebdo”. O
Përkrahu terroristët e masakrës së Parisit, paditet 8-vjeçari Një nxënës në një shkollë në Nisë të Francës është denoncuar nga mësuesit, pasi ka thënë se pas masakrës në Paris është
Mori peng 2 persona në afërsi të Parisit, pranga autorit Dy persona në një zyrë postare në Colombes, pranë Parisit, janë mbajtur peng për disa orë ditën e sotme, ndërsa policia
Ja si e varrosin gazetarin e “Charlie Hebdo” (FOTO LAJM) Bernard Verlhac, një nga karikaturistët e vrarë në sulmin e Parisit është varrorur sot. Ai është varrorur në një arki
Thaçi: Në marshin e Parisit, Kosova dëshmoi tolerancë fetare Zëvendëskryeministri i Kosovës Hashim Thaçi, njëherësh Ministër i Jashtëm, në mbledhjen e sotme të qeverisë tha se Kosov
Pse Obama nuk ishte në Paris? Në marshin e Parisit në nder të viktimave të revistës “Charlie Hebdo” ishin liderë nga e gjithë bota, por jo Barak Obama
Shfaqet tjetër video tronditëse e masakrës së Parisit. Policia iu hap rrugën terroristëve (VIDEO) Një tjetër video e marrë nga kamerat e sigurisë është transmetuar nga mediat franceze. Në këtë video shihet sesi terr
Klerikët shqiptarë marshuan në Paris edhe më 1980 Marshimi i djeshëm i katër klerikëve shqiptarë në rrugët e Parisit u duartrokit nga të pranishmit e shumtë në sheshin e
Ja pse Maqedonia nuk mori pjesë në marshin e Parisit Maqedonia nuk mori pjesë në marshin e zhvilluar dje në Paris, në shenjë solidarizimi pas sulmeve terroriste të disa ditë