999 rezultate për

parisit

Kulla e Eifelit fik dritat për Aleppon, ja pamjet (VIDEO) Dritat në Kullën e Eifelit në Paris janë fikur sonte në shenjë solidariteti me banorët e qytetit sirian Aleppo. Më he
Vriten në Siri atentatorët e Parisit dhe të Brukselit Dy prej atentatorëve të përfshirë në sulmet fatale të nëntorit të vitit 2015 në Paris të Francës, raportohet të jenë v
Parisi i shpall “luftë” minjve Bashkia e Parisit ka ndërrmarrë një ndër fushatat më të çuditshme të ndërmmara ndonjëherë, atë të shfarosjes së minjve n
Arrestohen 5 persona për planifikim të sulmeve terroriste në Francë Pesë persona janë arrestuar për planifikim të sulmeve terroriste në dy qytete të Francës. Lajmin e ka konfirmuar Prok
Veliaj përuron këndin e gjashtë të lodrave dhe sheshin rekreativ te "Komuna e Parisit" Përfundon këndi i gjashtë i lodrave për fëmijët e kryeqytetit. Ashtu siç kishte premtuar, Bashkia e Tiranës, në përmbush
Marrëveshja botërore mbi klimën, Parisi bëhet jeshil (FOTO LAJM) Marrëveshja e Parisit për të luftuar ndryshimet klimaterike u kthye në ligj ndërkombëtar të premten, një arritje histori
Rebelohet Kim-i, paditen mediat që spekuluan Kim Kardashian ende nuk e ka kaluar fazën e rikuperimit pas grabitjes, pasi ajo ende është nën vëzhgimin e psikologëve.
Avokatët heqin dorë, nuk do ta mbrojnë më "terroristin e Parisit" Avokatët e të dyshuarit kryesor në sulmet e vitit të kaluar në Paris, thonë se kanë hequr dorë dhe nuk do ta mbrojnë më,
Grabitja e Parisit "fundos" Kim-in, ja sa milionë dollarë humb nga rrjetet sociale Rrjetet sociale janë padyshim një anë e përfitimit ekonomik për Kim Kardashian, ku përmes postimeve të shumta ajo gjener
Parlamenti Evropian miraton marrëveshjen e Parisit për klimën Parlamenti evropian miratoi sot me shumicë të theksuar ratifikimin nga BE të marrëveshjes të Parisit për klimën. Pas
India ratifikon marrëveshjen e Parisit për klimën India, që është njëri prej emetuesve më të mëdhenj të gazit serrë në botë i është bashkuar formalisht Marrëveshjes së Pa
Elhaida Dani në Paris për rolin e Esmeraldës Elhaida Dani do të interpretojë rolin e Esmeraldës në shfaqjen e “Notre-Dame de Paris”, e cila do të mbahet në Pallatin
Nishani i dorëzon OKB ratifikimin nga Shqipëria të “Marrëveshjes së Parisit për Klimën” Presidenti Bujar Nishani, mori pjesë në ceremoninë e Nivelit të Lartë për Hyrjen në Fuqi të Marrëveshjes së Parisit për
Alarmohet Parisi për një pengmarrje false, policia garanton sigurinë Policia franceze ka rrethuar një zonë në qendër të Parisit pas raportimit për një sulm të mundshëm. Ky alarm rezulto
Ja momenti kur dy makinat marrin flakë te “Komuna e Parisit” (VIDEO) Dy makina janë përfshirë nga flakët dhe janë djegur tërësisht tek zona e “Komunës së Parisit” në Tiranë pasditen e sotme
CNN: Atentatet e Parisit ishin maja e ajsbergut ISIS ka ndërhyrë në celulat mjaft të rëndësishme, duke përdorur të gjitha mjtetet e nevojshme që do t'u duheshin për sul
Veliaj: Kënd lojërash për fëmijët në Komunën e Parisit Tiranës i shtohet një tjetër hapësirë kushtuar qytetarëve më të vegjël të saj, fëmijëve. Bashkia e Tiranës ka nisur zbat
Ja si ndodhi ngjarja te "Komuna e Parisit" Dy vëllezërit Klajdi dhe Aldo Kodra, 26 dhe 20 – vjeç janë shpallur në kërkim nga Policia e Tiranës për ngjarjen e ndodh
Zbardhen detajet, ja kush qëlloi me armë zjarri tek Komuna e Parisit Efektivët blu të Tiranës kanë zbardhur detaje të reja lidhur me të shtënat me armë zjarri që janë dëgjuar tek zona e Kom
Të shtëna me armë tek Komuna e Parisit Të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar tek zona e Komunës së Parisit gjatë mbrëmjes së sotme. Policia është njoftuar nga