999 rezultate për

parave

Policia bën apel: Bëni kujdes kur tërhiqni para në bankomate Nëse keni bërë mend të tërhiqni para nga bankomati gjatë natës, ndoshta duhet të mendoheni dy here. Apelin e bën drej
Skandal në Federatën e Futbollit të Spanjës, akuza për shpërdorim të parave Skandal ekonomik në federatën e futbollit në Spanjë. Kështu e nis shkrimin gazeta “Marca” që publikon lajmin për shpërdo
May: Kemi marrë masa për të ndaluar futjen e parasë ruse Kryeministrja Theresa May tha sot se qeveria britanike ka ndërmarrë “hapa të konsiderueshme” në luftën kundër rrjedhës s
Gallatë me serbët: Shqiptarët kontrollojnë futbollin në Serbi Gazeta serbe “Kurir” ka paralajmëruar zbulimin e një skandali në futbollin serb, ku pretendon se një grup i organizuar s
Nga korrupsioni tek pastrimi i parave, çfarë thotë raporti për Shqipërinë Komisioni Europian u rekomandoi dje vendeve anëtare të BE-së hapjen e negociatave të anëtarësimit me Shqipërinë. Kom
PSP zbuloi bankën e larjes së parave të autostradave Destinacioni ekzotik i njohur si parajsa e tatimeve është shteti ishull ku ka arritur hetimi i PSP, duke ndjekur paratë
Detajet nga mbytja në Vlorë: Amaneti për fëmijët dhe vendi i fshehtë i parave Policia Kufitare gjen varkën me mesazh misterioz në Zvërnec. Gjatë kontrolleve të ushtruara në vijën bregdetare në Qarku
Toka, hotele dhe makina luksoze: Kush i pastroi 9 milion euro në Shqipëri? Të paktën 9 milion euro janë pastruar gjatë vitit të shkuar në Shqipëri sipas kreut të Drejtorisë së Parandalimit të Pas
Fundi i dhimbshëm i Bitcoin Bitcoin u rrit për 1,900% vitin e kaluar, para se të binte prapë. Investitori legjendar Warren Buffet ka paralajmërua
Shtohen dërgesat e parave nga diaspora në Kosovë Dërgesat nga diaspora, në Kosovë vazhdojnë të paraqesin një prej burimeve kryesore të financimit të konsumit të ekonomiv
Grabitja në Peqin, mësohet shuma e parave që morën maskat Një grabitje ka ndodhur mbrëmjen e sotme në peqin. Tre persona të armatosur kanë grabitur banesën e një kambisti.
Kushtet e reja të Vetingut, sa para duhet të ketë një polic për të mos u larguar nga puna Projektligji për Vetting-un në Polici, i cili do të votohet të hënën në Parlament ka pësuar një seri ndryshimesh, të cil
Roja në gjumë, grabitet hoteli i madh në Durrës Gjatë natës së kaluar është grabitur kasaforta e parave të një ndër hoteleve më të njohur në Durrës. Burime zyrtare
Shqiptari bën një gjest human në Gjermani, heq dorë nga mijëra euro (FOTO LAJM) Taulant Baftjaraj, një shqiptar nga Kosova që jeton në Gjermani ka bërë një gjest që na bën krenar edhe neve. Taulan
Jeta e saj duket e pabesueshme, 23-vjeçarja që mundi kancerin tashmë udhëton botën Kur Elona Karafin ishte një fëmijë, ajo u diagnostikua me kancer në kocka. Pas dy vitesh trajnime dhe kujdes intensi
Infantino: Jam shumë i shqetësuar për fluksin e madh të parave që përfshin futbollin Gianni Infantino është i shqetësuar për fluksin e madh të parave në futboll dhe për agjentët që po arkëtojnë fitime kolo
Lekë të reja apo lekë të vjetra, si lindi marrëzia shqiptare “Ngatërresa” e shqiptarëve me shprehjen e vlerës reale të parave duket se daton edhe më herët se në vitet 1964-’65, kohë
Zbulohet shuma e parave të shpenzuara nga Capital T, për një ''çantë Gucci'' Besoj se të gjithë e keni vënë re se Capital T, vishet me Gucci. Një nga markat më të kushtueshme në glob. Kësaj radhe a
Vidhet banesa në Fier, mësohet shuma e madhe e parave të grabitura Një shumë e madhe parash është grabitur në një banesë në Fier. Raportohet se ngjarja ka ndodhur në lagjen Kryengritj
Çmendet PSG, Cavani plus miliona për Ronaldon Paris Saint-Germain janë të gatshëm për shkëmbimin Edinson Cavanin - Cristiano Ronaldo. Portugezi ka qenë prej kohësh