999 rezultate për

parave

"S'ka bir nëne që të më bindë", Lubonja: Ku bëhet pastrimi i parave, çfarë ndryshimi ka OFL-ja nga ligji antimafia Analisti Fatos Lubonja e shikon si kulmin e një padrejtësie të madhe e hipokrizi atë që po ndodh me OFL. Në “Real Story”
Pastrimi i parave, Moneyval lë Shqipërinë në "monitorim të zgjeruar" por vlerëson masat e marra Shqipëria do të mbetet edhe gjatë vitit 2020 në një monitorim të zgjeruar sa i takon riksut të pastrimit të parave dhe f
Milani bën publike shumën e parave që kërkon për Paquetan AC Milan është duke menduar për ta larguar mesfushorin brazilian nga skuadra AC Milan mësohet se po kërkon 35 milionë
Elvis Naçi-Fevziut: Sikur ta kishim bërë në Opinion fushatën e mbledhjes së parave (VIDEO) Imami Naçi ka qenë i ftuar mbrëmë në Opinion, ku ka folur për nismën e madhe që po bën me ndihmat që po mblidhen për të
Kjo është shuma e parave që fituan Joshua dhe Ruiz pas ndeshjes Anthony Joshua gëzoi hakmarrje, u shpall kampione bote për herë të dytë dhe fitoi gati pesëfish më shumë të holla, pasi
Ja pse të gjithë jemi të dhënë pas parave Imagjinoni të jeni në radhë në arkën e një qendre tregtare ku jeni gati të blini një telefon 60 euro. Takoheni me një mi
Grabitje si në filma në Zvicër: Vjedhin paratë, i vëjnë zjarrin transportuesit dhe më pas edhe makinave të tyre (VIDEO) Për një kohë të shkurtër kishin ndodhur disa grabitje të armatosura të automjeteve që transportojnë para. E një e til
"Nuk bëri punë" si ministër i Ekonomisë, Ahmetajt i japin në dorë menaxhimin e parave për tërmetin Qeveria do të ndryshojë projektbuxhetin e vitit të ardhshëm për financuar programin e rindërtimit nga dëmet që la pas të
Miliarderët po premtojnë miliona: Kush do të garantojë mbledhjen dhe destinacionin e parave?! Tërmeti i fuqishëm që shkaktoi të paktën 49 viktima dhe më shumë se 700 të lënduar deri më tani, përveç dëmeve materiale
I dha një dozë "mall" dikujt në këmbim të parave, shqiptari e pëson keq Policia italiane ka arrestuar një shqiptar pasi dyshohet për trafik kokaine. Sipas mediave italiane, shqiptari ësht
The Guardian: Rama i gatshëm për t’ju dhënë pasaportë shqiptare kriminelëve Në Londër, në një hotel me pesë yje është mbajtur një aktivitet, organizuar me synimin e promovimit të shitjes së atyre
Kështu transportohen tani paratë nga Rinasi pas grabitjes spektakolare (FOTO LAJM) Bagazhet e pasagjerëve në fluturimin e së hënës në mesditë të Austrian Airlines janë shoqëruar nga thasët me valutë të h
Berisha: Taulant “Yaris” do të mbyllë dosjen, fitonte gjysmën e parave të "mallit" Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat në policinë e shtetit ka nisur një hetim në lidhje me disa drejtues të lar
HOLANDE/ Valixhe të mbushura plot e përplot me para: Sekuestrohen 13 milion euro, prangosen shqiptarët Policia holandeze ka sekuestruar sasinë më të madhe te parave ‘cash’ prej 12.8 milion eurosh të ndara në disa valixhe.
Mozzik dhe Loredana ndahen pas skandalit të bujshëm të vjedhjes së parave? (FOTO LAJM) Mesa duket, shoëbizi shqiptar ka "rënë në sy". PAs ndarjes së cciftit Nora Istrefi dhe Robert Berisha, duket se martesa
Merr flakë në mes të Tiranës blindi i parave (VIDEO0 Një makinë e një policie private është përfshirë nga flakët në rrugën Fortuzi në kryeqytet. Siç mund ta shihni edhe n
Jahte luksoze, diamante dhe pushime luksi: Vjen fundi i trafikantëve dhe hajdutëve? Nga jahtet luksoze, gurët e çmuar, udhëtimet e shtrenjta, veprat e kushtueshme të artit, deri te administrimi i titujve
Ky është "mbreti" i parave false Tashmë nuk është më sekret që shumica e parave që shihni në filma ose video muzikore është e rreme. Por ajo që vërtet
Mungesa e parave shkakton migrenë Nëse jeni materialistë ose jo mungesa e parave do t’ju godasë me siguri, thonë ekspertët nga Universiteti i Bostonit. Du
PËRGJIMI 14/ Damian Gjiknuri-biznesmenit: Kush u mor me transportin e parave? (VIDEO) Në video përgjimin nr. 14 të BILD është ministri Damian Gjiknuri që telefonon biznesmenin Bekim Krashi dhe i kërkon llog