999 rezultate për

paraqitet

Gruevski duhet të paraqitet në gjykatë çdo të premte Kreu i VMRO-DPMNE-së dhe ish-kryeministri maqedonas, Nikolla Gruevski, i dyshuar në rastin “Titanik”, të hapur nga Proku
Bogoevski sot paraqitet në Gjykatë Gjykata Civile, Gjykata Themelore Shkupi 2 sot të mbajë seancë të re për akuzën për shpifje dhe ofendi të liderit të Bas
Edhe Mijallkov sot paraqitet në PSP Më tepër se dy orë Sasho Mijallkov ishte në pyetje në PSP, së bashku me avokatin e tij Ljupço Shvrgovski. Ish drejtor
Zaev sot do të paraqitet në PPS për rastin "Target" Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev dhe ish shefi i Policisë Sekrete, Zoran Verushevski, sot në orën 14:30 duhet të pa
Për herë të parë në histori një kryeminister paraqitet para hetuesve Kryeministri i Pakistanit, Nawaz Sharif, pritet që këtë javë të paraqitet para një paneli hetues, lidhur me akuzat kundë
Menduh Thaçi paraqitet në prokurori Kreu i PDSH-së, Menduh Thaçi sot është paraqitur në Prokurorinë Speciale Publike. Ende nuk bëhet e ditur se për çfarë
Kryeparlamentari Xhaferi dëshmon nesër për të "enjten e përgjakshme" Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi, do të paraqitet ditën e nesërme në Prokurorinë Themelore Publike (PTHP
Parashikimi i motit, e martë 2 maj 2017 Zonat e ulëta dhe ato bregdetare do të karakterizohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash të lehta por me vranësi
"Ryshfeti", Zaev paraqitet në Gjykatën Penale Vazhdon gjykimi i rastit "Rryshfeti" në Gjykatën Penale, ku pritet të dëshmojë kreu i LSDM-së, Zoran Zaev, i cili është
SPECIALE/ Këto janë ushtritë më të forta të Ballkanit, ja si paraqitet Shqipëria (FOTO LAJM) Global Firepower Index (Indeksi Fuqisë Luftarake) përpiloi edhe këtë vit listën e fuqive më të mëdha ushtarake të botës
Ilir Beqaj "harron" që nuk është më ministër, paraqitet në Kuvend (FOTO LAJM) Ilir Beqaj nuk është më ministër që prej fundjavës së shkuar, megjithatë duket se ai e ka harruar këtë fakt duke shkuar
Bashkia Shkodër: Ja si paraqitet situata në të gjitha njësitë administrative Edhe gjatë ditës së sotme vijon të jetë problematike situata në veri të vendit. Bashkia e Shkodrës ka përditësuar të dhë
DETAJET/ Ministria e Shëndetësisë: Ja si paraqitet situata nga gripi Ministria e Shëndetësisë, përmes një deklarate për mediat bën me dije se dy persona kane ndërruar jetë nga gripi. Dy per
U arrestua në Francë, Haradinaj paraqitet para prokurorit francez Kryetari i AAK¬-së, Ramush Haradinaj nuk do të lirohet nga autoritetet franceze. Burime të lajmi.net bëjnë të ditur s
"Gruevski po paraqitet gjithnjë e më shumë nervoz" "Ish-kryeministri i Maqedonisë njëkohësisht dhe lideri i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski, është gjithnjë e më nervoz për
Deputeti i LSI paraqitet në Prokurorinë e Përgjithshme, nën hetim për një dënim Prokuroria ka nisur një çështje për një deputet të LSI-së, referuar një dënimi që nuk është vetëdeklaruar. Bëhet fj
Gruevski paraqitet në gjykatë për rastin "Shuplaka" Ish-kryeministri Nikola Gruevski është paraqitur në Gjykatën Penale në Shkup për rastin e dhunës ndaj kryetarit të komun
Gruevski të premten paraqitet në gjykatë Gjykata Themelore në Shkup, ka njoftuar se të premten do të vazhdoje procesi gjyqësor ndaj ish-kryeministrit Nikolla Gru
Berisha nuk paraqitet në Komisionin Hetimor për CEZ, PD kërkon largimin e Ballës Ish kryeministri Berisha ka refuzuar pjesmarrjen në Komisionin Hetimor për CEZ. Lidhur me këtë çështje, një debat është
Kosovë / 50 zyrtarë po hetohen për korrupsion Kryeministri i Kosovës Isa Mustafa, ka thënë se Kosova ka bërë shmë në luftën kundër korrupsionit, dhe se raporti i Tran