999 rezultate për

paraqitet

PD nuk e njeh Kosovën si shtet Partia Demokratike duket se nuk është në dijeni se Kosova tashmë është shtet i pavarur dhe jo pjesë e shtetit serb. Të p
Lagarde, paraqitet në gjykat Drejtoresha e Fondit Monetar Ndërkombëtar, francezja Christine Lagarde, u paraqit sot përpara Gjykatës së Drejtësisë të
"Monstra", gjykatës i paraqitet sot dëshmitari kyç Në Gjykatën Themelore Shkup I, do të vazhdojë sot procesi gjyqësor për vrasjen e pesëfishtë në afërsi të Liqenit të Smil
S'ka referendum! Nuk do të ketë referendum për marrëveshjan e Brukselit. Kështu është shprehur për agjencinë japoneze Kjodo, kryeministri
Fiton 1 mln dollarë, nuk paraqitet në lotarinë amerikane Për gati një vit, fituesi i një milion dollarë në lotarinë amerikane nuk është paraqitur ende, bënë të ditur burime zyrt
Selena: Do e bëj Justin të qajë Teksa Justin Bieber po përjeton momente të këqija dhe karriera e tij ka pësuar rënie të dukshme, e njëjta nuk mund të th
Në 17 shkurt, FSK paradë ushtarake në sheshin ‘Nënë Tereza” Me rastin e 5-vjetorit të pavarësisë së Kosovës, pjesëtarët e Forcës së Sigurisë do të zhvillojnë të dielën një paradë u
Elvana Gjata me këngë të re (VIDEO) Elvana Gjata ka prezantuar sot këngën e saj të re me titull “Fake” (falso). Në këtë video Elvana vjen më agresive se asn
Bukoshi dhe Tolaj sërish në gjykatë Gjykata Themelore e Prishtinës do të fillojë sot me shqyrtimin e ceshtjes ndaj dy të akuazuarve ish-Zv. kryeministrin, B
Djali i Berishës: Rama urdhëroi Ballën të mos paraqitet në gjykatë Djali i kryeministrit Berisha akuzoi sot kreun e Partisë Socialiste Edi Rama se nuk ka lejuar deputetin Taulant Balla të
Gjyqi ndaj Ballës, nuk paraqitet paditësi Deputeti Taulant Balla është paraqitur sot në Gjykatën e Tiranës për të ndjekur procesin gjyqësor kua ai është i paditur
Pato te Corinthians: I kthej lumturinë tifozëve Alexandre Pato mbërrin te Corinthians. Ish-sulmuesi i Milanit, pas një pushimi në Saint Moritz me të dashurën e tij, Bar
Kim, tërheqëse si gjithmonë (FOTO-LAJM) Ajo ka bërë me qindra foto pasi është bërë e famshme por seti fotografik i fundit i bërë për revisën franceze, “Factice”
Konferenca e Kryetarëve, paraqitet buxheti 2013 Në Konferencën e Kryetarëve Zv. ministri Financave Nezir Haldedaj ka paraqitur para konferencës prioritet e buxhetit të
Ukrainë, shtyhet sërish gjyqi ndaj Timoshenkos Një gjykatë në Ukrainë ka shtyrë në datën 23 nëntor procesin gjyqësor kundër ish kryeministres së burgosur, Julia Timosh
Amnistia për 100-vjetorin, projekti paraqitet në Komisionin e Ligjeve Në Komisionin e Ligjeve është paraqitur sot projekti për amnistinë e të dënuarve. Drejtoresha e kodifikimt në ministrinë
Dialogu, platforma e Serbisë paraqitet javën e ardhshme Diskutimi mbi Platformën për Kosovën, lidhur me dialogun me Prishtinën, do të vazhdojë javën e ardhshme (me gjasë të mër
Nikoliq i gatshëm të lërë BE-në për Kosovën Presidenti i Serbisë, Tomisllav Nikoliq ka shprehur se Serbia do të tërhiqej nga rruga për integrim evropian, nëse zyrta
Gostivar, zvarritet gjyqi për policin vrasës Polici Jakim Trifunovski, i cili gjatë ditës së sotme duhet të paraqitet në gjykatën e Gostivarit për vrasjen e dy shqip
Lezhë, 10 fëmijë shtrohen në spital, dyshohet pë helmim Dhjetë fëmijë të një çerdheje në qytetin e Lezhës janë shtruar prej 3 ditësh në spitalin e qytetit ndërsa dyshohet se at