999 rezultate për

paraburgimit

Ivanoviq hyn në ditën e 7 të grevës së urisë Oliver Ivanoviq, ka hyrë në ditën e shtatë të grevës së urisë, sipas deklaratës së Iniciativës Qytetare Serbia, Demokrac
Ivanoviq do të qendrojë edhe dy muaj në paraburgim Gjykata Themelore e Mitrovicës, pas kërkesës së prokurorit së EULEX-it, ka vendosur sot masën e re të paraburgimit për
Prokurori kërkon vazhdimin e paraburgimit për Ivanoviq Prokurori ndërkombëtar i EULEX, sot ka kërkuar vazhdimin e paraburgimit për liderin e Iniciativës Qytetare ‘SDP’, Oliver
Përhapet në burg sëmundja e tuberkulozit Identifikohet një i sëmurë dhe një tjetër është hospitalizuar si i dyshuar me sëmundjen e tuberkulozit në Qendrën e Para
Qendra e Paraburgimit në Prishtinë ofron siguri por ka kushte të dobëta Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave e të Lirive të Njeriut në Prishtinë po monitoron kushtet e objektet ku qëndrojnë pe
30 ditë paraburgim për F.H. pasi plagosi gruan dhe vajzën 60 vjeçari me inicialet F.H. dyshohet për vrasje të mbetura në tentativë, dy ditë më parë në Mitrovicë. Ai ka marrë masë
Sharrat në burgun e Drenovës me ndihmën e policisë Policia e Korçës ka zbardhur detaje për futjen e katër sharrave që presin hekur në burgun e sigurisë së lartë në Drenovë
Refuzohet lirimi i Lushtakut, Skënderaj drejt zgjedhjeve Gjykata e Apelit ka hedhur poshtë shtatë ankesat e avokatëve mbrojtës kundër aktvendimit mbi zgjatjen e paraburgimit për
Sherr në burg, 20-vjeçari i vë flakën qelisë Një 20-vjeçar i arrestuar nga policia e Beratit, i ka vënë flakën qelisë, në të cilën qëndronte i izoluar prej tri ditës
Masa e paraburgimit keqpërdoret! Gjykata e Kosovës dhe ajo e EULEX-it që funksionojnë brenda gjykatave vendore po keqpërdorin masën e paraburgimit. Kë
Sot skadon afati i paraburgimit për "Grupin e Drenicës" Skadon sot afati i paraburgimit për shtatë ish-pjesëtarët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, të njohur si “Grupi i Drenic
BE shqetësohet për rastin e Kezharovski Për masën e paraburgimit të gazetarit Tomisllav Kezharovski ka reguar edhe Bashkimi Evropian, i cili ka dërguar në Këshi
Ngrihen shërbime shëndetësore në qendrat e paraburgimit Zëvendëskryeministri dhe Ministri i Drejtësisë, Prof. Dr. Hajredin Kuçi, sot ka pritur në takim stafin e shërbimit shënd
Sot pritet vendimi për "Grupin e Drenicës" Kërkesa për të vazhduar edhe për dy muaj paraburgimi i shtatë të dyshimtëve për "Grupin e Drenicës", pritet që të vendos
Edhe dy muaj paraburgim për "Grupin Drenica" (FOTO-LAJM) Prokurori i EULEX'it, Maurizio Salustro ka dorëzuar sot në Gjykatën Themelore kërkesën për vazhdimin e paraburgimit të s
Velijaj edhe dy muaj në paraburgim Gjykata Themelore në Prishtinë ia ka vazhduar masën e paraburgimit të pandehurës Natali Velijaj edhe për dy muaj. Sipas
Kontrabanda me migrantë, arrestohet një person Policia e Kosovës ka arrestuar një person, i cili ka tentuar që të transportojë dy përsona ilegalisht nga Kosova në Aust
Rrihet Nazmi Mustafi, përfundon në spital Ish-udhëheqësi i task-forcës antikorrupsion, Nazmi Mustafi, vazhdon të jetë në trajtim mjekësor në spitalin rajonal të P
‘Kleçka’, edhe dy muaj paraburgim për Limajn Update -Gjykata e Qarkut ka aprovuar kërkesën e prokurorit për zgjatjen edhe për dy muaj të paraburgimit ndaj të arrestu
Protesta kundër paraburgimit të Fatmir Limajt Përfaqësues të Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës së bashku me Shoqatën e Familjeve t