999 rezultate për

paraburgimit

Rinas, arrestohet amerikani ishte në kërkim për pedofili Policia shqiptare ka ndaluar në aeroportin "Nënë Tereza", një shtetas amerikanë të shpallur në kërkim ndërkombëtar. I ar
Arben Frrokun e priti jashtë burgut makina e vëllait deputet Rreth tri orë pasi u deklarua i pafajshëm nga Shkalla e Parë e Krimeve të Rënda, Arben Frroku shijoi lirinë. Në orën
Ndalohen 88 emigrantë ilegalë në Maqedoni Policia e Maqedonisë ka ndaluar 88 emigrantë ilegalë në vend, prej të cilëve 50 shtetas sirian, 23 shtetas nga Afganista
Fitim Lladrovci mbetet në burg Gjykata e Apelit e Kosovës e ka refuzuar si të pabazuar ankesën e mbrojtjes së të pandehurit F.Ll., kundër caktimit të m
I kafshoi hundën gruas, vetëvaret në qeli Shkëlqim Hysa Një i dënuar për ushtrim dhune ndaj bashkëshortes së tij është vetëvarur në qelinë e paraburgimit 302 në kryeqytet. S
Afganistan, mbyllet burgu që drejtohej nga SHBA Shtetet e Bashkuara kanë njoftuar se e kanë mbyllur burgun "Bagram" në Afganistan dhe se nuk kanë më përgjegjësi për të
Arrestohet i dyshuari për terrorizëm Një person, 29-vjeç, me inicialet B.B është arrestuar sot për "organizim dhe pjesëmarrje në një grup terrorist". I dy
Të dyshuarit për terrorizëm edhe 2 muaj paraburgim Njëzetë e katër personat, të arrestuar për shkak të dyshimit për veprën e terrorizmit, do të vuajnë edhe 2 muaj në parab
Shtatë imamë lirohen nga paraburgimi Gjykata e Apelit ka aprovuar të hënën ankesat e mbrojtësve të 7 personave të dyshuar për vepra penale kundër rendit kush
Për shtatë të dyshuar për terrorizëm kërkohet paraburgim Edhe pse përpara gjykatës sot kanë qenë 10 persona të dyshuar për terrorizëm, për vetëm 7 prej tyre është kërkuar masa e
Shqyrtohet masa e sigurisë edhe për Shefqet Krasniqin Gjykata e Apelit ka vendosur ta shqyrtojë masën e paraburgimit për imamin Shefqet Krasniqi. Megjithatë, njoftohet se
Imamët edhe 48 orë të tjera në mbajtje Është mbajtur sot seanca dëgjimore për 13 nga 15 të arrestuarit e djeshëm, shumica prej tyre imamë të Xhamive në Kosovë.
27 vjeçari arratiset nga dhomat e paraburgimit në Kamëz, policia në kërkim Një 27 vjeçar i cili ishte shoqëruar në polici si i dyshuar për vjedhje, ka mundur që ti shpëtojë vëmëndjes së tyre, tek
Flet babai i dy të arrestuarve për terrorizëm: U manipuluan Raif Bushi qe një muaj e një javë ka mbetur në shtëpi pa dy djemtë e tij, të arrestuar si të dyshuar për lidhje me organ
Tek "302"-shi vjen Fullani, ikën Bitraj Guvernatori Ardian Fullani është dërguar në qelinë e paraburgimit në institucionin e vuajtjes së dënimit numër 302 në kr
Lirohen 6 të dyshuar për terrorizëm Gjykata e Apelit e Mitrovices ka ndryshuar masën e sigurisë për 6 të arrestuar për "terrorizëm", nga "arrest në burg" në
Ukë Rugova lirohet nga paraburgimi Burime mediatike kanë bërë me dije se ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Ukë Rugova është liruar nga paraburgimi. Av
Kërkohet ndërprerja e paraburgimit për Sami Lushtakun Avokati i Sami Lushtakurt ka kërkuar që të ndërpritet paraburgimi për klientin e tij. Por, vednimi është shtyrë deris
Edhe dy muaj paraburgim për Ivanoviqin Gjykata Themelore e Mitrovicës ka miratuar kërkesën e Prokurorisë speciale të Kosovës duke caktuar vazhdimin e paraburgi
EULEX lë në paraburgim dy zyrtarë komunal të Prishtinës Misioni EULEX ka caktuar masën e paraburgimit ndaj dy zyrtarëve të komunës së Prishtinës. EULEX ka njoftuar përmes n