999 rezultate për

paraburgimi

Avokati i Sadri Rambajës jep lajmin "bombë" për AKI-në Avokati mbrojtës i të dyshuarit, Sadri Ramabaja, ka theksuar se është kundërshtuar kërkesa e Prokurorit për caktimin e p
Burg për pronarin që dyshohet shkaktar i vdekjeve në QKUK Gjykata Themelore në Prishtinë, Departamenti për Krime të Rënda, ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore në Prishti
Prokurori ia shton masën e arrestit Frashër Krasniqit Pas përleshjes që kishte në një debat televiziv me Malim Zekën, organet e drejtësisë kanë vendosur që deputeti i Lëvizje
Të dyshuarit mohojnë vrasjen e Aulonit, ja detajet e reja Dy të miturit, të cilët u arrestuan të dielën, si të dyshuar për vrasjen e 16- vjeçarit, Aulon Zeka, kanë dalë të hënën
Ndërpritet paraburgimi për të dyshuarit e vrasjes së policëve Bajram Kiqmari dhe Faik Shaqiri i kanë shpëtuar vuajtjes së paraburgimit. Ata ka gjasa që t`i shpëtojnë edhe ndjekjes
Sekiraça jep gjithçka për lirimin nga paraburgimi Enver Sekiraça është i gatshëm që të lërë si garanci shtëpinë, lokalin, por edhe para, në rast se Gjykata e Apelit ia mu
Kjo është masa ndaj babait që vrau foshnjën në Kosovë I është caktuar masa e paraburgimit të dyshuarit për vrasjen e vajzës së tij në komunën e Vitisë. Gjykata Themelore n
Lirohen nga arresti shtëpiak aktivistët e VV-së Avokati Tomë Gashi u shpreh se katër aktivistët e VV-së, të akuzuar për sulm ndaj Kuvendit të Kosovës janë liruar nga ar
Supremja vendos sot për paraburgimin e Grujovskit dhe dy të tjerëve nga MPB Gjykata Supreme e Maqedonisë sot do të diskutojë për ankimimet e vendimit të Gjykatës së Apelit për paraburgim të tre të
Liria e Gruevskit, Jankulloskës dhe Janakieskit “në duart” e Gjykatës së Apelit Deri në fund të kësaj jave Gjykata e Apelit duhet të vendosë për ankesat e PSP-së për mosshqiptim të masës së paraburgim
Penalja fsheh vendimin për Nikolla Gruevskin refuzohet paraburgimi i Alimit Pak më parë Gjykata penale publikoi vendimin se për Ivona Taleskën dhe Dragan Pavlloviq-Llatas është shqiptuar vetëm mas
”Kuvendi i Maqedonisë duhet t’ua heqë imunitetin deputetëve që akuzohen nga PSP-ja” (Video) Deputetët të cilët ngarkohen nga ana e Prokurorisë Speciale Publike (PSP) mund të thirren në imunitetin e tyre, mirëpo s
Gjykata Penale do të vendos për paraburgimin e Koçanit Gjykata Penale e Shkupit do të vendosë sot për kërkesën e Prokurorisë Speciale Publike për paraburgimin e biznesmenit Se
Hiqet paraburgimi për Sead Koçanin Është shfuqizuar paraburgimi për pronarin e kompanisë “TRANSMET”, Sead Koçan. Sipas informacioneve një vendim i till
Prokuroria zbut dënimet për huliganëve që sulmuan deputetët Prokuroria Themelore Publike ka zbutur dënimin ndaj nëntë personave të tjerë të përfshirë në dhunën në Kuvendin e Maqedo
Gjykata lëshon urdhërarrest për Albin Kurtin Gjykata Themelore e Prishtinë ka lëshuar urdhërarrest për deputetin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtin. Gjyqtari B
Lutfi Dervishi mbetet edhe dy muaj të tjerë në paraburgim Gjykata e Apelit ka lënë në fuqi masën e paraburgimit prej dy muajsh ndaj Lutfi Dervishit, i akuzuar për veprat penale “
Vazhdon edhe për 2 muaj paraburgimi ndaj atentatorit të Azem Vllasit Gjykata ka vendosur vazhdimin e paraburgimit edhe për dy muaj të Murat Jasharit, pas tentativës për të vrarë avokatin Az
Përcillet për në banesën e fundit Naser Makolli (FOTO LAJM) Është përcjellë për në banesën e fundit trupi i pajetë i Naser Makollit i cili ndërroi jetë dje gjatë ditës në qendrën e
Fillon autopsia për vdekjen e Naser Makollit Ka filluar autopsia për vdekjen e Naser Makollit, i cili ndërroi jetë dje në Qendrën e Paraburgimit në Lipjan. Kutjoj