999 rezultate për

paraburgimi

Policia e Kosovës: Shtatë deputetët i kemi në qendrën e paraburgimit Policia e Kosovës, ka dhënë detaje për arrestimin e deputetëve të Vetëvendosjes, të cilët dje kanë hedhur gaz lotsjellës
Sot vendoset për paraburgimin e të akuzuarve të 27 Prillit Këshilli Penal i Gjykatës Supreme sot në seancë publike do t’i shqyrtojë ankesat e të arrestuarve për ngjarjet e 27 pril
Gjykata liron Azem Sylën Sot, Gjykata Themelore në Prishtinë ka refuzuar kërkesën e Prokurorisë për zgjatjen e masës së paraburgimit kundër Azem
Gjykata i cakton një muaj paraburgim të pandehurit B.B Gjykata Themelore në Prishtinë ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore në Prishtinë për caktimin e masës së parabur
30 ditë paraburgim për këshilltarin e komunës së Shuto Orizares Prokuroria e Shkupit ka propozuar masën e paraburgimit prej 30 ditësh për shkak të kërkesës për mitmarrje për këshilltar
Para tre ditësh në qeli, sot në Kuvend Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Frashër Krasniqi është rikthyer në kuvend pas ndërprerjes së masës së paraburgimit.
Lirimi nga paraburgimi i shpëton mandatin Frashër Krasniqit Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Frashër Krasniqi sot është liruar nga paraburgimi dhe rasti i tij është kthyer në rigj
Vetvendosja nuk ndalet, kërkon shpalljen e aktivistëve të pafajshëm Lëvizja Vetëvendosje përmes një reagimi kanë bërë me dije se nuk u mjafton masa e ndërprerjes së paraburgimit për aktivi
Gashi: Aktivistët u liruan por kush jep përgjegjësi për Deharin? Avokati Tomë Gashi ka komentuar vendimin e Gjykatës së Apelit për ndalesën e paraburgimit për tre artistët e Lëvizjes Ve
Lirohen nga paraburgimi aktivistët e Vetëvendosjes Gjykata e Apelit ka ndërprerë masën e paraburgimit ndaj tre aktivistëve të VV’së të dënuar për terrorizëm. Deputeti Fr
1 muaj paraburgim për të dyshuarin që plagosi gjinekologun Gjykata Themelore në Prishtinë- Departamenti për Krime të Rënda, ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore në Prishti
Bastisje në Qendrën e Paraburgimit në Lipjan Policia ka kryer sot në mëngjes një bastisje në Qendrën e Paraburgimit në Lipjan. Një bastisje nga policia ka ndodhur
Çfarë po ndodh me Feta Alimin "shpëtimtarin" e Ziadin Selës? Abdylfeta Alimit i dyshuar për “cenim terrorist të rendit kushtetues” për 27 prillin e përgjakshëm të vitit kaluar i vaz
27 prilli, masë më e butë për Durllovskin dhe Peshevskën Prokuroria Publike kërkon anulimin e masës së paraburgimit për disa të dyshuar për “cenim terrorist të rendit kushtetues
Arrestimi i deputetëve për 27-prillin nuk është i jashtëligjshëm Kryetari i Gjykatës Penale, Ivan Xholev tha se nuk kishte pasur shkelje të ligjit kur u arrestuan deputetët e dyshuar pë
Murat Jashari del nga qelia e paraburgimit Gjykata Themelore në Prishtinë ia ka vazhduar paraburgimin Murat Jasharit, ndërsa këtë paraburgim Jashari do ta kryejë n
Sylës i zgjatet paraburgimi, dyshohet për hajni Gjykata ia ka vazhduar edhe për një muaj masën e paraburgimit Azem Sylës. Lajmin e ka bërë të ditur Besnik Berisha, i
Gjykata e Apelit do të diskutojë për paraburgimin e Mitko Çavkov Në Gjykatën e Apelit sot është caktuar seancë publike ku do të shqyrtohet ankesa e ish drejtorit të Byrosë për Siguri Pu
Prokurori kërkon arrest shtëpiak në vend të paraburgimit për aktorin Vllado Jovanovski Prokurori i Prokurorisë së Lartë Publike, Jovan Cvetanovski deri te Këshilli i cili në Gjykatën e Apelit në Shkup sot e
Përurohet qendra e paraburgimit në Prishtinë Është përuruar Qendra e Paraburgimit në Prishtinë, ku u tha se është një objekt me standarde të larta, i cili do të ofro