999 rezultate për

paraburgimi

Zbardhen emrat, kush janë tre shqiptarët e arratisur nga burgu grek Mediat greke kanë zbuluar emrat e shqiptarëve që u arratisën në datë 19 Qershor nga qelitë e paraburgimit të një komisar
Pavleski: Këndimi i himnit kombëtar me shtyu të hyj në Kuvend Për rreth 4 orë e priti klientin e tij të dalë nga paraburgimi në Shutkë. Kjo për shkak se administratorët e Gjykatës Th
Çfarë ndodhi me personin që gjuajti me armë në Prishtinë Gjykata Themelore në Prishtinë ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore në Prishtinë, për caktimin e masës së parabu
Gjykata liron serbin e dyshuar për krime ndaj shqiptarëve Gjykata Themelore në Prishtinë e ka liruar nga paraburgimi Dejan Sllaviqin, i cili dyshohet se në fshatin Krushec të Obi
Paraburgim për dy të pandehur me akuzë tentativë vrasje Gjykata Themelore në Prishtinë ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore në Prishtinë, për caktimin e masës së parabu
Lirohet nga paraburgimi Mirko Çavkov Gjykata ka liruar sot nga paraburgimi ish-shefin e shërbimit sekret, Mitko Çavkov . Çavkov mbahej në liri me granci t
Shpërthimi trondit Fushë-Krujën, tritol Drejtorit të Paraburgimit Një shpërthim me lëndë eksplozive ka tronditur Fushë-Krujën mbrëmjen e sotme. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Ahmetaq t
27 prilli, Gjoshevski dhe Popovski do dalin nga paraburgimi Ish shefi i sigurimit të kryetarit të Parlamenti, Goran Gjoshevski dhe ish kryeshefit në MPB, Oliver Popovski të cilët j
Konfirmohet paraburgimi për Çavkovin Gjykata e Apelit të Shkupit e konfirmoi vendimin e Gjykatës Penale me të cilin ish-ministri i Punëve të Brendshme, Mitko
Konfirmohet paraburgimi për Çavkovin Gjykata e Apelit të Shkupit e konfirmoi vendimin e Gjykatës Penale me të cilin ish-ministri i Punëve të Brendshme, Mitko
Incidenti në Reçicë të Vogël, 12 personave iu caktohet masa e paraburgimit Prokuroria Publike ka kërkuar ka shqiptuar masën e paraburgimit 30 ditorë, 12 të dyshuarve për përleshjen e armatosur në
Apeli hedh poshtë kërkesën e prokurorisë për deputetët e VV-së Gjykata e Apelit ka hedhur poshtë kërkesën e Prokurorisë Themelore në Prishtinë për caktimin e masës së paraburgimit nda
La qelinë e paraburgimit, kuksiani me lot në sy: Më arrestuan në mënyrë barbare 38 vjeçari Lefter Rexhmati, nga fshati Bushat i Kukësit, la sot qelinë e paraburgimit, me masën e dhënë nga gjykata, “de
Mitko Çavkov dhe katër persona tjerë rikthehen në burg Gjykata Penale për AIM ka konfirmuar se mbrëmë me kërkesë të Prokurorisë Themelore janë arrestuar Mitko Çavkov, Dushko L
Dhuna në Kuvend, s’ka vendim për deputetët e VMRO-së Gjykata Supreme ende nuk ka marrë ndonjë vendim nëse deputetët e VMRO-DPMNE-së, Krsto Mukovski dhe Sashe Vasilevski dhe
Vetëm arrest shtëpiak për Azem Sylën Ish- komandantit të UÇK- së, Azem Syla i është caktuar masa e arrestit shtëpiak, disa javë pasi u lirua nga paraburgimi.
Policia e Kosovës: Shtatë deputetët i kemi në qendrën e paraburgimit Policia e Kosovës, ka dhënë detaje për arrestimin e deputetëve të Vetëvendosjes, të cilët dje kanë hedhur gaz lotsjellës
Sot vendoset për paraburgimin e të akuzuarve të 27 Prillit Këshilli Penal i Gjykatës Supreme sot në seancë publike do t’i shqyrtojë ankesat e të arrestuarve për ngjarjet e 27 pril
Gjykata liron Azem Sylën Sot, Gjykata Themelore në Prishtinë ka refuzuar kërkesën e Prokurorisë për zgjatjen e masës së paraburgimit kundër Azem
Gjykata i cakton një muaj paraburgim të pandehurit B.B Gjykata Themelore në Prishtinë ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore në Prishtinë për caktimin e masës së parabur