999 rezultate për

paraburgim

Gazetarët e Reutersit mbeten në paraburgim në Mianmar Dy gazetarë të Reutersit, të cilët kanë mbuluar krizën me myslimanët Rohingya në veri të Mianmarit, do të mbeten në para
Albini ngelet në paraburgim, reagon Vetëvendosje Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar pas vendimit për zgjatjen e paraburgimit ndaj deputetëve Albin Kurti dhe Donika Kadaj Bu
Kurti dhe Donika do të kalojnë vitin e ri në paraburgim Gjykata Themelore në Prishtinë ka marrë vendim që të akuzuarve, Albin Kurti dhe Donika Kadaj– Bujupi t’i vazhdohet masa
Sot lirohen nga paraburgimi Albin Kurti dhe Donika Kadaj Themeluesit të Lëvizjes “Vetëvendosje”, Albin Kurti si dhe deputetes Donika Kadaj-Bujupi sot edhe zyrtarisht u përfundon
DETAJET/ Albin Kurti mund të lirohej lehtësisht nga paraburgimi Për gati një muaj kandidati për kryetar i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe deputetja e kësaj partie, Donika Kadaj
Paraburgim edhe për 4 pjesëmarrës në ngjarjet e 27 prillit Paraburgim prej 30 ditësh gjykatësi i procedurës paraprake u caktoi edhe katër personave të tjerë, të cilët janë të paka
Deputeti vajton në Facebook vdekjen e Florencit Edhe deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim Lefter Koka ka shprehur hidhërim dhe ngushëllime familjarëve, për ndarj
Biseda interesante e Albin Kurtit me avokaten e tij Një betejë interesante është zhvilluar në gjykatën e Prishtinës në diskutimin rreth masës së paraburgimit ndaj deputetit
Albin Kurti dhe Donika Kadaj mbesin në paraburgim Albin Kurti dhe Donika Kadaj Bujupi mbesin në paraburgim. Kjo pasi, Gjykata ka refuzuar kërkesat e mbrojtjes së tyre për
Paraburgimet për 27-prillin, VMRO-DPMNE-ja zgjeron bojkotin e saj Deputetët e VMRO-DPMNE-së ka dy javë që kanë filluar të bojkotojnë punën e Kuvendit të Maqedonisë, duke mos marrë pjesë
Albin Kurti të mërkurën në Gjykatë Do të paraqitën përsëri të mërkurën e ardhshme para Gjykatës Themelore të Prishtinës, katër deputetë nga radhët e Lëvizj
Gruaja në Skenderaj u vra për një telefon Rasti i fundit në Skenderaj, ku mbeti e vrarë një grua dhe e plagosur motra bashkë me bashkëshortin, sipas pretendimeve
Haradinaj kërkon amnisti për Albin Kurtin dhe Donika Kadaj Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj gjatë seancës së kuvendit është shprehur se do të ishte mirë nëse nxirret njv ne
Një muaj paraburgim për personin që dyshohet se i mori jetën 17 vjeçarit Gjykata Themelore në Prishtinë ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore në Prishtinë për caktimin e masës së parabur
Apeli le në qeli të akuzuarin për krime lufte Gjykata e Apelit e Kosovës, e ka refuzuar si të pa bazuar ankesën e mbrojtësit të pandehurit D.T., kundër aktvendimit
Kërkohet paraburgim për të dyshuarin e vrasjes me thikë të 17 vjeçarit Prokurori Hivzi Bajraktari, ka kërkuar që të dyshuarit për vrasjen e 17 vjeçit të shtunën në Prishtinë, t’i caktohet mas
Përfundon në paraburgim roja që i shpëtoi jetën Selës Gjykatësi i procedurës paraprake ka urdhëruar paraburgimin prej 30 ditësh për Abdulfetah Alimi, i akuzuar për dështim në
Kurti dhe Donika ngelen në paraburgim Sot është mbajtur seanca e radhës ndaj katër deputetët e Vetëvendosjes për gazin lotsjellës të hedhur në Kuvend. Trupi g
Vazhdon seanca gjyqësore ndaj deputetëve të VV-së Sot vazhdon seanca gjyqësore ndaj katër deputetëve të Vetëvendosjes Albin Kurti, Donika Kadaj-Bujupi, Faton Topalli dhe
Azem Syla mbetet në qeli Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Azem Syla, do të vazhdoi të mbetet nën m