999 rezultate për

paraburgim

Feta Alimi mbetet në paraburgim Prokuroria për Krim të Organizuar dhe Korrupsion ka kërkuar vazhdimin e paraburgimit të Abdylfeta Alimit nën arsyetimin
27 prilli, masë më e butë për Durllovskin dhe Peshevskën Prokuroria Publike kërkon anulimin e masës së paraburgimit për disa të dyshuar për “cenim terrorist të rendit kushtetues
Arrestimi i deputetëve për 27-prillin nuk është i jashtëligjshëm Kryetari i Gjykatës Penale, Ivan Xholev tha se nuk kishte pasur shkelje të ligjit kur u arrestuan deputetët e dyshuar pë
Murat Jashari del nga qelia e paraburgimit Gjykata Themelore në Prishtinë ia ka vazhduar paraburgimin Murat Jasharit, ndërsa këtë paraburgim Jashari do ta kryejë n
I riu skizofren qëlloi të ëmën me thikë, 5 muaj në paraburgim pa raport mjekësor Besim Kili, një banor i Fushë-Krujës, denoncon në emisionin “Stop” problemin e tij të pazgjidhur dhe aspak të lehtë.
27 prilli, Apeli konfirmon paraburgimet për pjesëmarrësit Gjykata e Apelit sot ka refuzuar ankesat e deputetëve të VMRO-së, Sasho Vasilevski dhe Luben Arnaudov për anulimin e par
Sylës i zgjatet paraburgimi, dyshohet për hajni Gjykata ia ka vazhduar edhe për një muaj masën e paraburgimit Azem Sylës. Lajmin e ka bërë të ditur Besnik Berisha, i
27 Prilli, Apeli i Maqedonisë lë të gjithë të akuzuarit në paraburgim Ish drejtori i Byrosë për Siguri Publike në Maqedoni, Mitko Çavkov dhe operisti Igor Durlovski mbeten në Shutkë. Apeli h
Gjykata e Apelit do të diskutojë për paraburgimin e Mitko Çavkov Në Gjykatën e Apelit sot është caktuar seancë publike ku do të shqyrtohet ankesa e ish drejtorit të Byrosë për Siguri Pu
Prokurori kërkon arrest shtëpiak në vend të paraburgimit për aktorin Vllado Jovanovski Prokurori i Prokurorisë së Lartë Publike, Jovan Cvetanovski deri te Këshilli i cili në Gjykatën e Apelit në Shkup sot e
Përurohet qendra e paraburgimit në Prishtinë Është përuruar Qendra e Paraburgimit në Prishtinë, ku u tha se është një objekt me standarde të larta, i cili do të ofro
Kapet sërish një nga tre shqiptarët e arratisur nga paraburgimi në Greqi Është vënë në pranga një nga tre shqiptarët e arratisur nga paraburgimi në Greqi. Policia greke bën me dije se ka vë
Albin Kurti flet pas lirimit nga paraburgimi Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka folur menjëherë pas lirimit nga Qendra e Paraburgimit në Lipjan. Kur
E FUNDIT/ Albin Kurti lirohet nga paraburgimi Deputetët e VV'së Albin Kurti dhe Donika Kadaj – Bujupi janë liruar sot nga paraburgimi. Po ashtu, trupi gjykues ka v
Gjorçev: VMRO nuk kthehet në Kuvend Deputetët e VMRO-DPMNE-së nuk do të marrin pjesë në punimet e Kuvendit, ka thënë për POST.mk, shefi i përkohshëm i grupi
Mbeten në paraburgim 23 të dyshuarit e 27 prillit 23 persona të dyshuar për dhunën e 27 prillit në Kuvend do të mbeten edhe për 30 ditë në paraburgim në burgun e Shutkës.
Gazetarët e Reutersit mbeten në paraburgim në Mianmar Dy gazetarë të Reutersit, të cilët kanë mbuluar krizën me myslimanët Rohingya në veri të Mianmarit, do të mbeten në para
Albini ngelet në paraburgim, reagon Vetëvendosje Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar pas vendimit për zgjatjen e paraburgimit ndaj deputetëve Albin Kurti dhe Donika Kadaj Bu
Kurti dhe Donika do të kalojnë vitin e ri në paraburgim Gjykata Themelore në Prishtinë ka marrë vendim që të akuzuarve, Albin Kurti dhe Donika Kadaj– Bujupi t’i vazhdohet masa
Sot lirohen nga paraburgimi Albin Kurti dhe Donika Kadaj Themeluesit të Lëvizjes “Vetëvendosje”, Albin Kurti si dhe deputetes Donika Kadaj-Bujupi sot edhe zyrtarisht u përfundon