999 rezultate për

paraburgim

Dy muaj paraburgim për Azem Sylën Kolegji penal i Gjykatës së Apelit me shumicë të gjyqtarëve të EULEX, ka marrë sot vendimin lidhur me ankesën e prokuror
Bozhinovski hyn në grevë urie, t'i ndërpritet paraburgimi Kryetari i Shoqatës së Gazetarëve të Maqedonisë dhe Rikardo Gutierez, sekretar i përgjithshëm i Federatës Evropiane të G
U ndalua nga Policia për vjedhje ullinjsh, ndërron jetë në spital 54-vjeçari Një 54-vjeçar i ndaluar ditën e djeshme nga Policia në Lushnjë për shkak se akuzohej për vjedhje ullinjsh, ka ndërruar j
Gjykata lë në paraburgim tre aktivistë, 3 prej tyre në arrest shtëpiak Gjykata Themelore në Prishtinë ka caktuar masën e sigurisë për të arrestuarit të dyshuar për sulmin me bombë në Kuvendin
Gjykata vendos nesër për aktivistët e VV-së Gjykata Themelore e Prishtinës pritet të japë nesër vendimin e masës ligjore ndaj gjashtë aktivistëve të VV-së. Avok
Vrau 90 vjeçaren për t'i marrë pasurinë, vrasësja në paraburgim Gjykata Themelore e Ferizajt ka vendosur masën e dënimit për shtetasen serbe N.N. Siaps njoftimit të gjykatës, e pan
Ja pse lirua Azem Syla nga paraburgimi Pas qëndrimit prej afër 4 muaj në paraburgim, gjyqtarja amerikane e EULEX-it, Jennifer Seal, vendosi që të miratojë anke
Azem Syla pritet që të lirohet nga paraburgimi Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Azem Syla, pritet që gjatë mbrëmjes së sotme të lirohet nga paraburgimi. L
Gjykata le në paraburgim Taleskin Gjykata e Apelit në Shkup vërtetoi vendimin e Këshillit penal të Njësisë për krim të organizuar për të dyshuarin Vladimi
30 ditë të tjera paraburgim për vrasësin e Almirit I akuzuari për vrasjen e Almirit të vogël, Boban Iliç, do të qëndrojnë edhe 30 ditë të tjera në burg. Pas mbarimit të pa
Syla mbetet në paraburgim, Apeli e konsideron të rrezikshëm Gjykata e Apelit ka refuzuar kërkesat për lirim nga paraburgimi të tetë të dyshuarve të paraburgosur në krye me Azem Syl
Vazhdohet paraburgimi edhe për 3 muaj për Azem Sylën Avokati i ish deputetit të PDK-së Azem Syla, Tomë Gashi ka njoftuar përmes një statusi në "Facebook" se ish deputetit i
Ish kryebashkiaku tentoi të mbytej në rezervuar pas publikimit të videoskandalit Ish kryebashkiaku Shukri Xheli ka tentuar që ti jepte fund jetës duke u mbytur në rezervuar në Dibër, pas bërjes publike
Dy shqiptarë arratisen nga paraburgimi në Greqi Rreth orës 14:00, dy shqiptarë të arrestuar kanë mundur të arratisen nga Komisariati i Policisë në Selanik. Shqiptarët t
Gjykata e Apelit lë në paraburgim Azem Sylën e të tjerët Kolegji i përbërë nga dy gjyqtarë ndërkombëtarë dhe një gjyqtar vendor të Gjykatës së Apelit, më 6 maj ka publikuar aktv
Gjykata vendos një muaj paraburgim për Azem Sylen Një gjyqtar i EULEX-it, sot pasdite, vendosi të caktojë masën e paraburgimit prej një muaj, për të pandehurin Azem Syla.
Gjykata sot vendos për Azem Sylën Gjatë ditës së sotme gjykata përkatëse do të vendos për masën e sigurisë ndaj ish-deputetit të PDK-së, Azem Syla, ndërko
Kërkohet masë paraburgimi prej 48 orësh për Azem Sylën Avokati mbrojtës i Azem Sylës, Tomë Gashi, në një prononcim për media ka bërë të ditur se prokurorët në rastin e Azem Sy
Dejan Lutovski: “E Majta” nuk frikësohet nga arrestimet Dejan Lutkovski ka thënë se edhe përkundër masës së arrestit shtëpiak për dy anëtarë të së “Majtës”, anëtarët e tjerë
Një azilkërkues djeg veten në Australi Një azilkërkues iranian, 23 vjeç, ka vendosur t’i jap fund jetës, duke u vetëdjegur në një qendër paraburgimi të Austrli