999 rezultate për

paraburgim

Reuters: Ramush Haradinaj mbetet në paraburgim Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj do të mbetet në paraburgim deri sa Serbia të bëjë kërkesë zyrtare për ekstradim, ka
Fotografuan fletëvotimin, njëri i shpëton arrestimit, tjetri në paraburgim Z.D., ka fotografuar fletën e tij të votimit mëngjesin e sotëm në Komunën e Gjorçe Petrovit, për zgjedhjet e parakohshme
ZYRTARE / Dy aktivistëve të VV-së iu ndërpritet paraburgimi Gjykata e Apelit e Kosovës, ka aprovuar ankesat e avokatëve mbrojtës kundër vazhdimit të masës së paraburgimit ndaj të p
Ndodh dhe kjo/ 3 ditë në paraburgim për ndërtimin e një muri rrethues… me leje Shirat e rrëmbyeshëm të rënë disa më parë, kanë dëmtuar muret rrethuese të një banese në zonën e Bregut të Lumit, në Një
Anëtarët e VV-së kërkojnë drejtësi për Astritin para burgut të Prizrenit Sot anëtarët e Lëvizjes Vetëvendosja kanë shkruan në muret e Qendrës së Paraburgimit në Prizren “Drejtësi për Astritin”
E dyshimtë/ Pse familja nuk e vizitonte Astrit Deharin në burg pa prezencën e Vetëvendosjes? (FOTO LAJM) Në disa dokumente që i ka siguruar Gazeta Express, të botuara në mediat e afërta me Lëvizjen Vetëvendosje, shikohet një
"Kështu vdiq Astrit Dehari në paraburgimin e Prizrenit" (FOTO & VIDEO) Vdekja e Astrit Deharit në paraburgimin e Prizrenit ka shkaktuar mjaft debate në Kosovë për shkak të mënyrës aspak norma
Ymeri: Institucionet shtetërore janë përgjegjëse për vdekjen e Astrit Deharit Lëvizja vetëvendosje ka mbajtur sot një një konferencë të jashtëzakonshme për medie lidhur me vdekjen e aktivistit Astri
Refuzohet kërkesa për ndërprerjen e paraburgimit të Thaçit Gjykata Speciale në Beograd ka hedhur poshtë kërkesën e mbrojtjes së Nehat Thaçit, për ndërprerjen e paraburgimit që i k
URDHERI / Policia e Kosovës ndalohet të hyjë në Serbi Përmes një e-maili zyrtar, Policia e Kosovës ka dhënë urdhër që asnjë polic i Republikës së Kosovës nuk duhet të guxojë
Azem Syla në paraburgim, mund të ndikojë tek dëshmitarët e "Tokës" Gjykata e Apelit e ka mbështetur vendimin e Gjykatës Themelore për të lënë në paraburgim Azem Sylën, i akuzuari kryesor
Nesër vendimi për Thaçin. Si do përfundojë rasti në Beograd? Pala mbrojtëse e drejtorit të arrestuar, Nehat Thaçi, ka pasur kohë deri ditën e djeshme që të ankimojë vendimin për mas
Lihet në burg drejtori rajonal i Policisë së Kosovës Drejtori rajonal i Policisë së Kosovës, Nehat Thaçi, i cili u arrestua nga policia serbe në vendkalimin kufitar në Konçu
Gjykata "tmerron" Sasho Mijallkovin, epoka e tij po merr fund Të dyshuarit për rastin “Thesari” janë paraqitur sot përpara Gjykatës së Shkallës së parë Shkup. Në gjyq është paraqi
Vrasësin e 12-vjeçarit në Palasë e largojnë nga paraburgimi Masakruesin e 12-vjeçarit në Palasë e kanë larguar nga paraburgimi. Shtetasi Jorgo Zani është larguar nga paraburgimi i
Gashi: Vazhdimi i paraburgimit të aktivistëve të VV-së, lojë politike Ka vazhduar paraburgimi tre aktivistëve të Lëvizjes Vetëvendosje, Atdhe Arifi, Egzon Halitit dhe Astrit Deharit, të cilë
Edhe 2 muaj paraburgim aktivistëve të Vetëvendosjes Tre aktivistët e Vetëvendosjes të arrestuar për shpërthimin e disa bombave pranë Kuvendit të Kosovës dhe Radio Televizio
Prokuroria kërkon vazhdimin e masës së paraburgimit për aktivistët e VV Prokuroria Speciale e Kosovës i ka drejtuar një kërkesë Gjykatës Themelore të Prishtinës, respektivisht gjyqtarit të pro
Gjykata e Tiranës liron Gjutën Gjykata e Tiranës ka vendosur lirimin e Vladimir Gjutës, me argumentin se akuza që rëndon ndaj tij, ajo e dhunës në fami
30 ditë paraburgim për inspektorin Binaku Gjykata Themelore e Prishtinës ka dhënë 30 ditë paraburgim për koordinatorin e Inspektoratit të Punës për rajonin e Pris