999 rezultate për

paraburgim

Ndërpritet paraburgimi për të dyshuarit e vrasjes së policëve Bajram Kiqmari dhe Faik Shaqiri i kanë shpëtuar vuajtjes së paraburgimit. Ata ka gjasa që t`i shpëtojnë edhe ndjekjes
Sekiraça jep gjithçka për lirimin nga paraburgimi Enver Sekiraça është i gatshëm që të lërë si garanci shtëpinë, lokalin, por edhe para, në rast se Gjykata e Apelit ia mu
Kjo është masa ndaj babait që vrau foshnjën në Kosovë I është caktuar masa e paraburgimit të dyshuarit për vrasjen e vajzës së tij në komunën e Vitisë. Gjykata Themelore n
Lirohen nga arresti shtëpiak aktivistët e VV-së Avokati Tomë Gashi u shpreh se katër aktivistët e VV-së, të akuzuar për sulm ndaj Kuvendit të Kosovës janë liruar nga ar
Zafirovski: Policia sekrete ka mundësi të jetë implikuar në arratisjen e të akuzuarëve të PSP-së Në planin për arratisjen e Goran Grujevskit dhe Nikolla Boshkovskit ka mundësi të jenë të përfshirë persona operativ të
Ministria e Brendshme dështoi në arrestimin e Grujevskit dhe Boshkovskit Ministria e Brendshme dështoi në arrestimin në kohë të Goran Grujevskit dhe Nikolla Boshkovskit. Pavarësisht pritjes
Vendimi i Supremes, Arifi: Dyshime për gjithë kohën e humbur në pritje Katër orë Gjykata e Lartë u ka dhënë përparësi që të akuzuarit Goran Grujevski dhe Nikola Boshkovski të arratisen. Supre
Bashkëpunëtorët e Mijallkovit pritet të shkojnë në paraburgim që sonte Ish-kryeshefat e DSK-së dhe bashkëpunëtorët e ish-shefit të kësaj drejtorie, Sasho Mijallkov pritet të përfundojnë që so
MPB merr vendimet për paraburgim të Grujovskit dhe Boshkovskit Pasdite në Ministrinë e Punëve të Brendshme kanë arritur vendimet për paraburgim të ish-shefit të drejtorisë së pestë në
Supremja vendos sot për paraburgimin e Grujovskit dhe dy të tjerëve nga MPB Gjykata Supreme e Maqedonisë sot do të diskutojë për ankimimet e vendimit të Gjykatës së Apelit për paraburgim të tre të
Supremja vendos nesër për paraburgimet Gjykatësit supremë do të ulen ditën e nesërme për të vendosur nëse të pandehurit Goran Grujevski, Toni Jakimovski dhe Ni
Bubeski kërkon paraburgim për Gruevskin “Kërkojmë paraburgim për Nikolla Gruevski, vetëm kështu do të sigurohet prania e tij. Të akuzuarit nuk mund t’i dorëzohe
PSP: Refuzimi i vendimeve për paraburgim, i rrezikshëm Prokuroria Speciale Publike pranoi vendimet me të cilat Gjykata e Apelit u shqiptoi paraburgim Goran Grujevskit, Toni Ja
Prokurori i PSP-së flet për vendimin e Apelit për paraburgimet Prokurori nga Prokuroria Speciale Publike, Gavrill Bubevski, rreth mos arrestimit të papërmbushur për Grujovskin, Boshko
Fillojnë paraburgimet e para për “bombat” Gjykata e Apelit ka vendosur sot paraburgim për Goran Grujevskiin, Toni Jakimovski dhe Nikolla Boshkovski. Qe të tre
Gjykata e Apelit refuzon kërkesën e PSP-së për paraburgim të Alimit Seanca e Gjykatës së Apelit për ankesat e Prokurorisë Speciale Publike (PSP) ka përfunduar duke mos caktuar masën e para
Nuk ka paraburgim për Llatasin dhe Peshevskin Gjykata e Apelit ka refuzuar paraburgimet e PSP-së për kryeredaktorin e TV “Sitel”, Dragan Pavlloviq Llatas dhe ish zëv
PSP, paraburgimet “zero” do t’i ankimojë në Apel Prokuroria Speciale zeron e paraburgimeve nga Gjykata Penale do ta përmirësojw në Gjykatën e Apelit. Gjykata e shkal
Liria e Gruevskit, Jankulloskës dhe Janakieskit “në duart” e Gjykatës së Apelit Deri në fund të kësaj jave Gjykata e Apelit duhet të vendosë për ankesat e PSP-së për mosshqiptim të masës së paraburgim
Nga 30 ditë paraburgim të dyshuarve për vrasjen e zyrtarëve të UNMIK-ut Gjykata Themelore e Prishtinës ka marrë vendimin për 30 ditë paraburgim për tre të dyshuarit për vrasjen e rëndë të dy z