999 rezultate për

paraburgim

Ja sa persona kanë ndihmuar Grujovskin dhe Boshkovskin për t’u arratisur Së paku 10 persona kanë ndihmuar Goran Grujevskin dhe Nikolla Boshkovskin që të fshihen dhe të largohen nga vendi. Se
Gjykata e Apelit merr vendim për Sadri Ramabajën Gjykata e Apelit e Kosovës, e ka refuzuar si të pa bazuar ankesën e mbrojtësit të pandehurit Sadri Ramabaja., kundër cak
Lirohet Enver Sekiraqa Gjykata e Apelit i ka ndërperë masën e paraburgimit të akuzuarit për pjesëmarrje në vrasjen e policit Triumf Riza. Se
Gjykata merr vendim për të dyshuarit e vrasjes së Aulonit Gjykata Themelore e Prishtinës ka vazhduar masën e paraburgimit ndaj dy të dyshuarve për vrasjen e 16 vjecarit, Aulon Z
30 ditë paraburgim për katër nga sulmuesit e Ziadin Selës Me propozim të prokurorit kompetent publik nga Prokuroria Themelore Publike Shkup, gjykatësi i procedurës paraprake u ca
Gjykata lë lë 1 muaj në arrest shtëpie Milaim Zekën Një muaj arrest shtëpie është masa që Gjykata Themelore e Prishtinës vendosi ndaj ish-gazetarit dhe deputetit të Nismës
E FUNDIT/ Prokuroria merr një vendim për të dyshuarit në vrasjen e Aulonit Prokuroria Themelore e Prishtinës, Departamenti për të mitur, ka kërkuar vazhdimin i masës së paraburgimit për dy të mit
30 ditë paraburgim për sulmin ndaj Kajtazit, Fitim Thaqi ankesë ndaj gjykatës Gjykata vendosi që i dyshuari si sulmuesi i gazetarit Vehbi Kajtazit të rrijë të paktën 30 ditë në paraburgim. Vendi
Gjykata jep 30 ditë paraburgim për sulmuesin e gazetarit Kajtazi Fitim Thaqi do të qëndrojë të paktën 30 ditë në paraburgim për shkak se ka rrahur gazetarin Vehbi Kajtazi. Vendimin për
Këta persona votojnë sot në Maqedoni Sot një ditë para zgjedhjeve të përgjithshme lokale kanë të drejtën e votës 1.882 persona që vuajnë dënimet në burgjet e
1 muaj paraburgim për anëtarin e Vetëvendosjes Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës ka kërkuar 30 ditë paraburgim për anëtarin e Lëvizjes Vetëvendosje, Sadri Ra
Avokati i Sadri Rambajës jep lajmin "bombë" për AKI-në Avokati mbrojtës i të dyshuarit, Sadri Ramabaja, ka theksuar se është kundërshtuar kërkesa e Prokurorit për caktimin e p
Burg për pronarin që dyshohet shkaktar i vdekjeve në QKUK Gjykata Themelore në Prishtinë, Departamenti për Krime të Rënda, ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore në Prishti
Prokurori ia shton masën e arrestit Frashër Krasniqit Pas përleshjes që kishte në një debat televiziv me Malim Zekën, organet e drejtësisë kanë vendosur që deputeti i Lëvizje
Policia tregon ç'po ndodh me Frashër Krasniqin Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Frashër Krasniqi, i cili e grushtoi në njv debat televiziv deputetin e Nismës, Milaim
Themelko dorëzon ankesë për vendimin për paraburgim Edmond Themelko është një nga të akuzuarit në rastin e PSP-së “Titanik”, për manipulime në zgjedhjet lokale në vitin 201
Edhe 2 muaj paraburgim për serbin e akuzuar për krime Gjykata në Prizren ka vazhduar paraburgimin për Bogdan Mitroviq për dy muaj të tjerë, i cili është arrestuar si i dyshua
Lushtaku do të kërkojë kompesim në para për vitet në burg Ish-komandanti i Zonës së Drenicës, Sami Lushtaku ka ndarë mendjen për kërkim të së drejtës që i takon sa i përket kompe
Gjykata cakton 30 ditë paraburgim për Edmond Themelkon Gjykata Themelore e Shkupit ka pranuar kërkesën e Prokurorisë Speciale Publike dhe i ka caktuar masën e paraburgimit 30
Të dyshuarit mohojnë vrasjen e Aulonit, ja detajet e reja Dy të miturit, të cilët u arrestuan të dielën, si të dyshuar për vrasjen e 16- vjeçarit, Aulon Zeka, kanë dalë të hënën