999 rezultate për

paqes

"Lufta e parë botërore” në dorën e natyrës, me paqësore se kurrë Lufta e Parë Botërore ka lënë pas disa mjete shkatërruese për njeriun por sot pas shumë kohësh ato janë kthyer në disa
Kuksianët në protestë kundër taksës për Rrugën e Kombit Qindra banorë të rrethinave të Kukësit kanë protestuar sot me pankarta në duar në Rrugën e Kombit. Ata kërkojnë nga q
Japonia përkujton 71-vjetorin e bombardimit të Hiroshimës Japonia shënon sot 71-vjetorin e bombardimit atomik amerikan të Hiroshimës, së bashku me thirrjen e kryebashkiakut për h
PD: Rikthimi i paqes në interes të qytetarëve të Turqisë Partia Demokratike ka reaguar pas ngjarjes së fundit në Turqi, duke nënvizuar se mbështet autoritetet e zgjedhura në mën
Mustafa: Kosova pjesë e paqes, e stabilitetit në rajon dhe në botë Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, mori pjesë në punimet e Takimit Ndërkombëtar të Lidershipit, në të ci
Veseli: Lëvizja paqësore dhe lufta e UÇK-së e kanë sjellë lirinë Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli u ka thënë bijve të ish-presidentit Ibrahim Rugova se duhet të ndjehen kren
Limaj: Nesër do të protestojmë në mënyrë paqësore Kryetari i Nismas për Kosovën, Fatmir Limaj në konferencën e thirrur në sheshin “Skënderbeu” ka lajmëruar se nesër prote
Haradinaj: Protesta e 14 majit, paqësore Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës njofton se sot në Deçan një numër i madh i anëtarëve dhe simpatizantëve të AAK-së, të D
Opozita: Protesta e 14 majit paqësore Strukturat drejtuese të AAK-së dhe të Nisma, në një takim pune kanë përcaktuar format e kundërshtimit opozitar dhe vepri
Mbahet në Prizren programi artistik mbi Profetin Muhamed (a.s.) Fondacioni për Arsim dhe Kulturë “Atmosfera” organizoi në Prizren programin artistik “Simboli i Paqes, Muhamedi (paqja q
Bashkëjetesa e pamundur e Papës me Enverin nga Sulejman GJANA, Kryetar i PLL Para disa netësh, teksa po kaloja nëpër bulevardin kryesor të Tiranës, në orët e vo
Berisha: Rama urdhëroi terror, rrahje, plagosje të protestuesve paqësor (FOTO LAJM) Në heshtje nuk ka qëndruar as Berisha për dhunën policore tek parku i Liqenit. Ish-kryeministri ka akuzuar Ramën se ka u
Ja si sillej Haradinaj në parlament (VIDEO) Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, iu bashkua deputetëve të tjerë opozitarë në aksionin e tyre me filikaqa në tetor të vit
Putin vendos: Sot nis tërheqja e ushtrisë nga Siria Presidenti rus, Vladimir Putin ka urdhëruar ditën e djeshme tërheqjen thuajse të plotë të ushtrisë nga Siria, duke thënë
Thaçi: Opozita po bën sjellje primitive Ngjarjet e sotme në Kuvendin e Kosovës zv-kryeministri i Kosovës Hashim Thaçi, i quajti sjellje primitive dhe të shëmtua
Haxhiu: Ndalini arrestimet, jepni dorëheqje njerëz të ligë (FOTO) Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu, ka reaguar ndaj arrestimit të sotem të Dardan Molliqajt. Përmes n
Delawie: I kënaqur që protesta ishte paqësore Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie, ndodhej në mesin e ambasadorëve më të zëshëm që ditëve të fundit ka bërë th
Deda thirrje për protestë paqësore dhe dorëheqje të qeverisë Deputeti i Vetëvendosjes, Ilir Deda, në llogarinë e tij në Facebook ka ftuar të gjithë për një protestë paqësore për dit
Jahjaga: Kosova promovuese e paqes dhe stabilitetit rajonal Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga, priti në takim Ministrin e Jashtëm të Maltës, George Vella.
Qeriqi: Nuk mund të garantoj nëse protesta e së hënës do të jetë paqësore Këshilli për Mbrojtjen e Luftëtarëve të UÇK-së ka njoftuar se të hënën do të protestojnë para objektit të Qeverisë së Ko